Измеренията във време-пространството...

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Re: Измеренията във време-пространството...

Мнение от Ico_BG » 04 сеп 2012, 16:25

Онзи ден го гледах, има някои интересни теории, успех на ЦЕРН :D

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 05 окт 2012, 21:07

Не знам дали съм го споменавал, но някъде май бях чел или гледал, че всеки обект, който виждаме, дори и в покойно състояние, той пътува със скоростта на светлината, защото в действителност ние го виждаме. Това според вас вярно ли е? А и, глупав въпрос, но защо се опитват да усилят скоростта на дадени атоми? Нали според Айнщайн обект, движещ се със скорост, по-голяма от тази на светлината, той би пътувал във времето, следователно... защо не пробват да усилят скоростта на светлината? Ако успеят, дали тази светлина ще изчезне от полезрението ни (и вероятно ще отпътува към различно време)? Или пък Айнщайн си е нямал и на идея какво говори, защото вероятно скоростта трябва да е в пъти повече от тази на светлината?

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 05 окт 2012, 21:17

Ico_BG написа:Не знам дали съм го споменавал, но някъде май бях чел или гледал, че всеки обект, който виждаме, дори и в покойно състояние, той пътува със скоростта на светлината, защото в действителност ние го виждаме. Това според вас вярно ли е? А и, глупав въпрос, но защо се опитват да усилят скоростта на дадени атоми? Нали според Айнщайн обект, движещ се със скорост, по-голяма от тази на светлината, той би пътувал във времето, следователно... защо не пробват да усилят скоростта на светлината? Ако успеят, дали тази светлина ще изчезне от полезрението ни (и вероятно ще отпътува към различно време)? Или пък Айнщайн си е нямал и на идея какво говори, защото вероятно скоростта трябва да е в пъти повече от тази на светлината?
Самата вселена се движи и може би се движи с повече от 300 000 км/с.
1. Как може да се увеличи скоростта на светлината. Ако можеш да увеличиш скоростта на звука може би ще увеличиш и скоростта на свръхзвуковите изтребители :lol: .
2. Има минимална температура при която атомите спират да се движат. По-ниска температура може да се постигне на теория но теоретичната граница е -273 градуса по целзии. Същата работа е и със светлината. По-ниска температура не е възможно да се измери но това не означава че не може да се постигне.

Едит: Ако обект се движи със скорост по-голяма от тази на светлината той не се движи във времето а точно обратното - спира го от негова гледна точка.

Отговори

Върни се в “Говорилнята”