Измеренията във време-пространството...

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Re: Измеренията във време-пространството...

Мнение от thestig93 » 15 апр 2012, 19:03

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 00:32

В момента гледам Fringe и който го е гледал знае, че се разправя за две Вселени, войната между тях и т.н. Значи, представете си, че ние живеем в една Вселена. Опа, то си е така. Всеки наш избор (както го каза Уолтър Бишъп от сериала), води до различни променливи и всеки наш избор ни отваря нови пътища напред. Но какво би станало, ако даден избор не бе взет? Ако бяхме решили да направим друго? Това явление се среща в друга Вселена, паралелна на нашата, в която ненаправеният избор е направен и сме потеглили по леко по-различен път на развитие. Двете разгледани Вселени са една към друга еднакво реални. Но... къде в пространството се намира тази Вселена?

Долу-горе вече разбрах хипотезата за пътуването във времето, за черните дупки и т.н., но тези паралелни вселени ме объркват. Според мен най-логичното обяснение е, че паралелната Вселена е точно върху нашата, нещо като слой, който ние не виждаме. Но има и друго - ние разгледахме две вселени - в едната един избор е един, в друга - изборът е малко по-различен, ами ако всеки възможен избор на всеки възможен човек бе разгледан? Това създава безброй вселени, "наслоени" според по-горната логика върху нашата. lol, mindfucked :lol:

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 00:40

Ico_BG написа:В момента гледам Fringe и който го е гледал знае, че се разправя за две Вселени, войната между тях и т.н. Значи, представете си, че ние живеем в една Вселена. Опа, то си е така. Всеки наш избор (както го каза Уолтър Бишъп от сериала), води до различни променливи и всеки наш избор ни отваря нови пътища напред. Но какво би станало, ако даден избор не бе взет? Ако бяхме решили да направим друго? Това явление се среща в друга Вселена, паралелна на нашата, в която ненаправеният избор е направен и сме потеглили по леко по-различен път на развитие. Двете разгледани Вселени са една към друга еднакво реални. Но... къде в пространството се намира тази Вселена?

Долу-горе вече разбрах хипотезата за пътуването във времето, за черните дупки и т.н., но тези паралелни вселени ме объркват. Според мен най-логичното обяснение е, че паралелната Вселена е точно върху нашата, нещо като слой, който ние не виждаме. Но има и друго - ние разгледахме две вселени - в едната един избор е един, в друга - изборът е малко по-различен, ами ако всеки възможен избор на всеки възможен човек бе разгледан? Това създава безброй вселени, "наслоени" според по-горната логика върху нашата. lol, mindfucked :lol:
То точно това е смисъла. Едно решение не може да създаде друга вселена ако друго не повлияе също. Според мен вселените са като остроъгълен, равнобедрен триъгълник и се разширява с всеки миг. А всеки миг не е една мили секунда, а всяко записано от времето решение на човек/извънземно експлозия на звезда, изядено животно, взривяване на самолет. Тоест за 1 мили секунда се случват над 20 милярда решения (дори мисли), и толкова вселени успоредни една на друга в положение. Пътуването напред е възможно (при голяма скорост) и е доказано, забавянето също (при силна гравитация), но назад е малко недоказано, но на теория е възможно. Самоче човек за да мине през черна дупка трябва първо да се разпадне на атоми, а те на там съставящите ги частици.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 00:43

За което пък ще трябва нещо, което да накара атомите да се върнат в точно определената форма, в каквато са изграждали преди дадено живо същество. :D
Във Fringe, да спомена, в един епизод ми стана много интересно - Уолтър предположи, че са възможни така-наречените човешки бомби или нещо такова.
Да се създаде устройство с такава честота, с която трептят атомите в човешкото тяло. А щом честотите съвпаднат, мисля, че явлението се наричаше резонанс.
Тоест... човешкото тяло ще се разпадне на частици. Яко, а? :D

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 00:53

Ico_BG написа:За което пък ще трябва нещо, което да накара атомите да се върнат в точно определената форма, в каквато са изграждали преди дадено живо същество. :D
Във Fringe, да спомена, в един епизод ми стана много интересно - Уолтър предположи, че са възможни така-наречените човешки бомби или нещо такова.
Да се създаде устройство с такава честота, с която трептят атомите в човешкото тяло. А щом честотите съвпаднат, мисля, че явлението се наричаше резонанс.
Тоест... човешкото тяло ще се разпадне на частици. Яко, а? :D
Ти скочи в черна дупка да видим дали ще ти е яко. Тя изкривява пътя на светлината, значи изкривява времето, а не знам ако ти засмуче ръката тя ще се разпадне на атоми докато ти си си цял. А като излезнеш на другата страна ако има такава или просто има ултрасветъл контейнер, то най вероятно ще се появиш като торба по-малки градивни частици от протони, неутрони и електрони. Едва ли ще се сглобиш. Най много чепа да ти е в устата а задните части на мястото на главата ти. Само човек може да създаде такава машина. Скоро ще кача видео ако искаш повече инфо за телепорта и дали е възможен, защото е доказано на теория.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 00:59

Ти гледай Fringe, да видиш какви аномалии има. И интересното е, че идеите в сериала са тотално породени от подобни теории, а не от такива, допиращи фантастиката. Макар че преди 20 години тези теории ще са били точно това - фантастика.

Изображение

Резултат от сблъскването на две Вселени. Човекът от едната страна се е сблъскал с човек от другата страна. :D

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 01:15

Изглежда приятно, но къде му е другата глава? В стомаха ли? Това е по принцип невъзможно, както е и невъзможно 2-ма човека от различни вселени да решат едно и също нещо - да скочат в портал. Най много двамата да се слеят тъкан с тъкан и да станат 2 пъти по големи но 18 ръце и 56 крака, това е нереално.
тоя в лицето прилича на един френд

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 31 юли 2012, 01:31

Моята теория за всичко това е следната:
Има безкрай много Вселени, с различни развръзки, завръзки и място във времевата линия. Всяка една частица(може би трябва да се нарече струна(според теорията, макар и да не съм я чел цялата)) трепти. Едната честота винаги улавя същата честота на трептене, заради това ние виждаме нашата Вселена, едната страна на "лицето" на частиците(и енергиите също са корпускулярни).
"Искам само да направя една забележка - Вселената като цяло е съвкупността от време и пространство, заради това наричаме околната среда времепространство. Така е открито, прието и на базата на това разбиране има много открития."
Та да продължим. Друго измерение може да бъде и същата Вселена, но в различно време. Примерно същата завръзка на нещата, но примерно само че след 50 години(заради това си мисля, че е възможно пътуването във времето. Вече и тук работата е сложна, защото мисля, че ако пътуваш във времето не можеш да промениш определена времева линия, просто от този момент нататък създаваш нова реалност). Всичко се случва в момента! Бъдещето, Миналото, Настоящето се случват сега. Тези сигурно "струни" или частици просто си стоят и вибрират. Заради това примерно за нас фотонът от лъча светлина влязъл в моята стая през 15:21.48764556 часа може в някоя друга Вселена да е на разстояние светлинни години от Земята. Всичко е много относително. Докато едно нещо в нашата Вселена го виждаме че е тук, в другата е на друго място.
Последна промяна от Vladko1 на 31 юли 2012, 01:43, променено общо 1 път.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 01:38

Четох че ако извънземно се движи към нас то значи е на времева линия примерно 50 000 000 000 000 години в бъдещето, а ако се движи срещу нас 50 000 000 000 000 години в миналото. И това е изменение само във времето променено от скоростта между орбитата на слънцето/галактиката и положението/скоростта на извънземното.

vasil_72
Сериозен
Регистриран: 14 яну 2008, 12:32

Мнение от vasil_72 » 31 юли 2012, 08:22

Vladko1 написа:Моята теория за всичко това е следната:
Има безкрай много Вселени.....
Идеята за безброй много вселени набира все повече популярност. Следствията от различни фундаментални теории водят до допускането за наличие на безброй много вселени. Преди няколко месеца си купих последната засега книга на Брайън Грийн "Скритата реалност". Исках просто да спомена в темата за тази книга, но вижте, даже намерих линк с началото на книгата. Не е много, книгата е близо 450 страници, и то без допълнителните бележки накрая, но все пак прочитайки това, човек може да прецени дали си заслужава да си я купи, цената е 30 лв. Ето го и линка:
http://iztok-zapad.eu/uploads/materials/s-realnost.pdf
Последна промяна от vasil_72 на 31 юли 2012, 08:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 08:36

Аз само не разбрах какво общо има теорията за другите вселени и квантовата физика, със измененията във време пространството. Бих казал, че става въпрос главно за червеевите дупки и забавяне/забързване на времето. То пътуването назад е крайно недоказано. Иначе вселените нямат общо с времепространството защото не съществуват в нашия свят/пространство. А квантовата физика доказва една теория противоположна на тази на автора. Че няма времева линия или писана история която ще се случи. Според нея всичко се случва тук и сега. Айнщайн казва "искам да знам че луната е там дори когато не я виждам". Точно за това не харесва квантовата физика, която е крайно сложна, но доказана. Заслугите за откриването й са на физика Бор, който мечтаел да обсъди теориите си с Айнщайн, но той бил прекалено ограничен за да приеме теориите му. Той казва "Бог не харесва неопределеността" А Бор му отговаря - "престани да казваш на Бог какво да прави".

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 16:41

Според мен (И според няколко физици от Nat Geo :lol: ) вселената не е безкрайна, а има край. Но точно на своят край се свързва с друга вселена (паралелна вселена) същата като нашата. Да речем ето така:
Изображение
Демек паралелните вселени са безкрайно и всеки път когато ние правим избор или някакво движение, вселените се разделят и във нашата ние правим един избор, а в друга правим друг избор. А за пътуването във времето имам идеален пример за интересна история. Даже могат да направят Завръщане в Бъдещето 4 по тази история. :mhihi: Ето за какво говоря (Лично аз съм го измислил) :
Сега е настоящето. Да речем, че пътуваме във бъдещето и видим себе си. Той обаче се връща във миналото заедно със мен няколко месеца преди да измисля Машина на времето (Да речем, че аз съм я измислил). Щом аз съм измислил машина на времето, значи моето аз от бъдещето трябва да е богат. Двамата с него сме в миналото и намирам себе си за 3-ти път. Давам на себе си някакви числа от тотото с които да спечеля джак пота. Щом печеля джак пота в миналото, аз не тръгвам да се занимавам с наука ми с нещо друго. Спорт например. Докато върша всичко това, аз не ставам богат, а другото мое аз от миналото. Тогава обаче не мога да върна моето аз от бъдещето, защото бъдещето ще е променено и този аз който е от бъдещето няма да е богат там, а за да го върна там където той живее, ще трябва да се върнем малко по-назад в миналото и да спрем моето аз и другото ми аз от бъдещето, за да не спрат моето аз от миналото да измисли машина на времето. Иначе този който е от бъдещето ще трябва да живее в настоящето, а аз който съм в настоящето няма да съм богат, понеже този от миналото е друго аз което е променило неговата съдба не моята. Всичко това доказва, че пътуването в миналото е много опасно и няма смисъл от него, защото няма да промени нашето настояще, а това на друга паралелна вселена... А бе кви глупости пиша въобще. Вече сам започнах да не си разбирам. :mhihi:
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 17:06

Mindfucked :D

Според мен пък вселената е една много малка частица от нещо грандиозно, а иначе самата тя няма точно край, защото е формирана под формата на сфера.
Веднъж в едно клипче бях гледал, че има къде-къде по-големи звезди от Слънцето, 100 милиона пъти, че и повече. За тези големите Звезди-гиганти, Слънцето е с такъв размер, както атомите са спрямо към човека. Ами ако тези Звезди-гиганти (сините) например, са основната единица на едно малко атомче от някакви ултра-мега-хипер гиганти-мравки, които живеят в мега-огромния свят, в който всяко живо същество, всеки негов атом представлява съвкупност от няколко вселени, в които живеем пък ние.

Веднъж се замислих за това, защото гледах един друг клип (макар да няма голяма връзка), в който представяха 4D измерението към 3D, така както 3D към 2D. Бяха поставили една мравка на единия край на вестник, който играеше ролята на например някаква карта, която отбелязва места къде се намираме. Свиха вестника на руло и съединиха двата края. Понеже мравката е толкова малка и не различава 3D чак толкова, тя няма да забележи, че с една стъпка е отишла на другия край на картата - вестника, понеже той е свит. Така както и ние се движим в 4D измерението - ние не го разбираме, че това вероятно става.

А според вас какво представлява 4D измерението? Advanced версия на 3D или по-известната теория – че 4D измерението е времето?

ЕДИТ: Видеото е на предишната страница.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 20:47

Ico_BG написа:Според мен пък вселената е една много малка частица от нещо грандиозно, а иначе самата тя няма точно край, защото е формирана под формата на сфера.
Веднъж в едно клипче бях гледал, че има къде-къде по-големи звезди от Слънцето, 100 милиона пъти, че и повече. За тези големите Звезди-гиганти, Слънцето е с такъв размер, както атомите са спрямо към човека. Ами ако тези Звезди-гиганти (сините) например, са основната единица на едно малко атомче от някакви ултра-мега-хипер гиганти-мравки, които живеят в мега-огромния свят, в който всяко живо същество, всеки негов атом представлява съвкупност от няколко вселени, в които живеем пък ние.
А според вас какво представлява 4D измерението? Advanced версия на 3D или по-известната теория – че 4D измерението е времето?
:idea: точно вре мен.
аз имам друга теория, че ако има вселени то те не се допират а съществуват в друго измерение. Гледайте The One и ще разберете горе доло за какво става дума. Както и за тялото разпадащо се на атоми. Ако умре едно твое копие в паралелна вселена, ти ставаш по-бърз, по-силен, по-умен. От името - "единствения" се сещате за какво става въпрос.
4D е това което виждаме през очите си и не би трябвало да има 4D кино, а направо 5D. Така. Ако си като мравката и можеш да виждаш само пред или зад себе си като в тунел значи си в 1D измерение. Ако живееш в GTA1/2 значи живееш в 2D измерение. Ако изведнъж решиш да се преместиш във :VC: значи вече живееш в 3D измерение. Но както вселените имат разновидности може в някоя Томи, Клод, Карл и Нико да са приятели и да играят реалната игра RTA-Real Theft Auto, и изведнъж томи да пише във италианския форум за RTA за моята теория и в бъдещето да се озове пред компютъра ми както си е моделиран от Rockstar. 4D е това около нас. (Филмите са 2D по принцип, а не 3D като игрите) 1,2,3 - дължина, височина, ширина, 4 - време. Това означава, че времето само по себе си създава времеви линии, които запечатват всяко действие или вероятно са запечатали бъдещо действие. Гледайте Quantium или квантом по NatGeo и ще осъзнаете някои неща, освен това гледайте някакви предавания само и единственно за времето. Доста са интересни.
Последна промяна от A.T.L. на 11 мар 2019, 03:42, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 21:02

Аз пък доколкото знам, очите ни могат да различат 3D измерението и само дотолкова. Малко примерите ти не са добри, защото мравката или каквото и да е, няма начин как да съществува в 1D измерение. 1D представлява само дължина. С това последното съм съгласен. А иначе, да интерпретирам част от видеото на предишната станица – 5D, доколкото разбрах, е разновидности на 4D, тоест, в даден момент от живота си, ние можем да разгледаме две възможности. 6D пък е двете от тези възможности, които се появяват от 5D, да контактуват една-друга, т.е. например аз имам три отражения във времето - едното е просто наблюдателно, а другите две се срещат. Поразгледайте клиповете из http://www.youtube.com/10thdim... Човекът даже ме накара да вярвам, че съществува Бог. :D Че той/тя вероятно е в 7-мото измерение. Което пък включва - цялата вселена, заедно с всеки възможен, направен и ненаправен избор, цялото време, за което съществуваме и не съществуваме - безкрайност. 8D пък да е връзка между две такива безкрайности, в едната например да се е случил Големият Взрив и всички последици след него, закони на физиката и т.н., а в другата безкрайност - например законите на физиката да са по-различни и да са създали свои последствия. 9D малко ме обърка... То, доколкото разбрах, е връзката между... не знам. :mrgreen:, а вече 10D... mind-fucked. Гледайте клипчето по-добре. :)

EDIT: НЯМА ТАКОВА НЕЩО като 4D кино. НАСА да го бяха похитили досега и да го затворят под охрана, както и създателя му, да не проговори пред бял свят.

Отговори

Върни се в “Говорилнята”