Измеренията във време-пространството...

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Re: Измеренията във време-пространството...

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 21:07

В нашата вселена има само 3 Измерения които функционират! Няма как да видим и да си представим 4-то измерение, както във 2 измерна вселена няма как да си представят 3-то измерение! 4D Киното е измама с цел печелене на повече пари.
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 21:08

venom_961 написа:...които функционират!
По-скоро "които виждаме". Макар и теории, надали са само това.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 21:14

Ico_BG написа:Аз пък доколкото знам, очите ни могат да различат 3D измерението и само дотолкова. Малко примерите ти не са добри, защото мравката или каквото и да е, няма начин как да съществува в 1D измерение. 1D представлява само дължина. С това последното съм съгласен. А иначе, да интерпретирам част от видеото на предишната станица – 5D, доколкото разбрах, е разновидности на 4D, тоест, в даден момент от живота си, ние можем да разгледаме две възможности. 6D пък е двете от тези възможности, които се появяват от 5D, да контактуват една-друга, т.е. например аз имам три отражения във времето - едното е просто наблюдателно, а другите две се срещат. Поразгледайте клиповете из http://www.youtube.com/10thdim... Човекът даже ме накара да вярвам, че съществува Бог. :D Че той/тя вероятно е в 7-мото измерение. Което пък включва - цялата вселена, заедно с всеки възможен, направен и ненаправен избор, цялото време, за което съществуваме и не съществуваме - безкрайност. 8D пък да е връзка между две такива безкрайности, в едната например да се е случил Големият Взрив и всички последици след него, закони на физиката и т.н., а в другата безкрайност - например законите на физиката да са по-различни и да са създали свои последствия. 9D малко ме обърка... То, доколкото разбрах, е връзката между... не знам. :mrgreen:, а вече 10D... mind-fucked. Гледайте клипчето по-добре. :)
1. Мравката не съществува а вижда 1D както ние виждаме 4D - не какво се случва, а какво се случва с течение на времето. Ако виждахме в 3D нямаше да има часовници.
2. Това са пълни глупости. Ако в друго измерение някой ни наблюдавал. Те измерение знаят ли какво е? 150D когато 150 извънземни от различни вселени се съберат в нашата и на земята започнат масови изнасилвания. Пълни простотии.
3. Гледай Ефекта на Пеперудата 1, 2, 3, и ще разбереш защо не трябва да пътуваш назад във времето.
EDIT: НЯМА ТАКОВА НЕЩО като 4D кино. НАСА да го бяха похитили досега и да го затворят под охрана, както и създателя му, да не проговори пред бял свят.
Всъщност дори и да не предлагат ако имаш филм на компа и го превъртиш или го гледаш отзат напред значи той е 4D. Освен това има теория произлизаща от големия взрив - че на даден етап нещата ще започнат да се случват в обратен ред до самото начало. Имам даже доказателство свързано с GTA :iii: . Ако Claude се сети за какво говоря - става въпрос за парите в играта.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 21:20

1. Мравката не съществува а вижда 1D както ние виждаме 4D - не какво се случва, а какво се случва с течение на времето. Ако виждахме в 3D нямаше да има часовници.
Обясни ми как го виждаш това 4D, защото аз не го виждам? :lol: Това, което виждам, е 3D и само 3D. Как така ако сме виждали в 3D, нямало да има часовници?! Глупости. Виждаме и съществуваме в 3D измерението. Часовниците за нас се движат само напред, за нас времето е една линия - раждаме се, растем и умираме. Цветето хваща корени, расте, фотосинтезира и евентуално, изсъхва. Всичко на този свят съществува в 3D.
Всъщност дори и да не предлагат ако имаш филм на компа и го превъртиш или го гледаш отзат напред значи той е 4D.
Желязна логика. Става въпрос за времепространството. Филмите по принцип са си 2D, игрите са си 2D и всичко, показано на монитора си е 2D.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 21:21

A.T.L. написа: 1. Мравката не съществува а вижда 1D....
не съществува а вижда 1D....
вижда 1D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 21:28

venom_961 написа:
31 юли 2012, 21:21
Примера на мравката го беше дал и Neil deGrasse Tyson във един от филмите му за космоса, не си спомням точно кой, така че на практика ти намираш за глупав пример даден от Neil deGrasse Тyson. Може да не съм го обяснил точно по начина по който той го каза, но принципа е същия, както имаме 3 измерения, така може да има има теоретично и 2 измерения като 2D игра например, или 1 измерение - както дадох примера с електрон които ми да се движи само по 1 единствена линия и в 2 посоки (напред и назад) (1D измерение). Подобни примери съм чел и във книгата на Brian Greene - The Hidden Reality.
Ico_BG написа:
Обясни ми как го виждаш това 4D, защото аз не го виждам? :lol: Това, което виждам, е 3D и само 3D. Как така ако сме виждали в 3D, нямало да има часовници?! Глупости. Виждаме и съществуваме в 3D измерението. Часовниците за нас се движат само напред, за нас времето е една линия - раждаме се, растем и умираме. Цветето хваща корени, расте, фотосинтезира и евентуално, изсъхва. Всичко на този свят съществува в 3D.
Всъщност дори и да не предлагат ако имаш филм на компа и го превъртиш или го гледаш отзат напред значи той е 4D.
Желязна логика. Става въпрос за времепространството. Филмите по принцип са си 2D, игрите са си 2D и всичко, показано на монитора си е 2D.
Тук си прав, малко се обърках, но ако гледаш 2D филм, значи по теорията за времето той е 3D, а ако гледаш 3D филм, той е 4D. Това изках да кажа. Иначе 5D е пълна глупост създадена да ме кара да се чуствам живеещ в свят пълен с ограничени "интелигенции".
Нашето измерение е 4D, не 3D. Ширина, Дължина, Височина, Време.
Последна промяна от A.T.L. на 13 май 2019, 08:47, променено общо 7 пъти.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 21:32

Това се опитвам да ти кажа. Но ние само виждаме и възприемаме 3D измерението. Това че виждаме часовници, не означава, че виждаме 4D измерение. Те просто отмерват тази времева права и нищо повече. А иначе, обърни внимание на този клип за 5D и нагоре. Едно време 4D не е било споменато като теория и първите опити на учените за доказването му ит.н. ще е било глупост за останалите "ограничени интелигенции", както ти каза, но сега се получава точно същото. 4D било и само толкова. Трябва малко да сме по-широко мислещи същества.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 21:34

Ей веном не аз съм този който говори глупости, защото 1D съществува. Ти кво ми казваш че нямало 4 измерения. И първо прочети някоя книга по физика и после говори, понеже всички учени са съгласни с въпросната теория на Айнщайн, а и ВЗЕМИ ПРОЧЕТИ ЗАГЛАВИЕТО НА ТЕМАТА.
venom_961 написа:В нашата вселена има само 3 Измерения които функционират! Няма как да видим и да си представим 4-то измерение, както във 2 измерна вселена няма как да си представят 3-то измерение! 4D Киното е измама с цел печелене на повече пари.
Ами какво е времепространството бе физик?

Едит: ако виждаш само в една линия значи виждаш 1D примерно си електрон и се движиш по кабел. Схващаш ли?
Последна промяна от A.T.L. на 31 юли 2012, 21:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 21:37

A.T.L. написа:Върни се в миналото и отиди на гости при Айнщайн и му кажи това което си написал да видиш как ще ти се изсмее.
Много се бъркаш, пич. Цитат от Айнщайн:
Аз виждам образа, но моето въображение не може да ми нарисува художника на този образ. Виждам часовника, но не мога да си представя часовникаря. Човешкият ум не е в състояние да си представи четирите измерения. Как може тогава да си представи Бога, пред Когото хилядите години и хилядите измерения са като едно?
За какво четвърто измерение говориш, не знам.. Няма такова или поне човек не може да си го представи... Така, че Айнщайн би му казал евала, а би ти се изсмял на тебе, честно казано. :mhihi:
EDIT: Чел съм много повече от теб за Айнщайн, Никола Тесла и други велики учени. Не знам защо не си признаваш грешката. Даже Айнщайн ти я каза. Мога и линк да ти дам към източника от който взех цитата. И не съм казвал, че няма 1D лол. Щом има 3D трябва да има и 2D и 1D. Просто не си ме разбрал. Мравката СЪЩЕСТВУВА и си вижда нормално в 3D както и ние виждаме lol.
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 21:41

Теорията за времепространството е измислена от него, а ти ако не си спомняш написа че виждаме и ЖИВЕЕМ в 3D пространство (3 измерения които функционират). А той го е осъзнал много добре, просто тогава хората са били ограничени, а той не е искал да го мислят за наперен всезнайко. А и в примера с мравката опитваха да накарат хората да си представят 1D вселена в която не съществуват 4 измерения както в нашата - не става дума за нашата вселена.
Последна промяна от A.T.L. на 13 май 2019, 08:45, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 21:43

A.T.L. написа:Теорията за времепространството е измислена от него, а ти ако не си спомняш написа че виждаме и ЖИВЕЕМ в 3D пространство (3 измерения които функционират). А той го е осъзнал много добре, просто тогава хората са били ограничени, а той не е искал да го мислят за наперен всезнайко.
Дадох ти цитат в който самия Айнщайн ти казва, че хората не могат да си представят 4-то измерения, но ти пак продължаваш. Май говориме за двама различни Айнщайнчовци :lol:
Последна промяна от venom_961 на 31 юли 2012, 21:44, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 21:44

venom_961 написа:
A.T.L. написа:Теорията за времепространството е измислена от него, а ти ако не си спомняш написа че виждаме и ЖИВЕЕМ в 3D пространство (3 измерения които функционират). А той го е осъзнал много добре, просто тогава хората са били ограничени, а той не е искал да го мислят за наперен всезнайко.
Дадох ти цитат в който самия Айнщайн ти казва, че хората не могат да си представят 4-то измерения, но ти пак продължаваш. :lol:
Какво е времепространството? И прочети какво си написал най-отгоре! Освен това чети всичко което съм написал и не се съсредоточавай само върху отделните думи.
Последна промяна от A.T.L. на 31 юли 2012, 21:46, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 21:46

Цитат от Wikipedia:
Времето често се нарича "четвъртото измерение", но не означава въвеждане на още едно измерение на пространството, а на начин за измерване на физическата промяна. То е различно от пространствените измерения и по това, че е само едно и че посоката му е единствена — не можем да си движим свободно във времето, а само от настояще към бъдеще.
Линк:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0% ... 0%B8%D0%B5
Сигурно тоя дето го е писал е някъв тъпак дето не разбира от измерения, нали? :lol:
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 21:49

ДЪ.
Можем да пътуваме напред във времето и е научно доказано и аз съм написал как (от 2001 към 2080 - това е свободно пътуване, дори и на даден етап може да е възможно назад във времето). Уики ли. Абре пич подбирай си източниците. Както казах, Айнщайн е измислил теорията за времепространството. Как тогава ми обясни не е можел да си го представи? Това, че го е казал не значи, че го е мислил. Може да го е казал, защото е имал предвид че повечето хора не могат да си го представят, не че той самия не може. Тогава много е било трудно да бъдеш признат физик.
Последна промяна от A.T.L. на 11 мар 2019, 03:56, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 21:53

Не може да се спори с невменяеми (Ето ти линк да видиш какво означава невменяем. Сигурно пак е написано от някой дето не знае за какво става въпрос, все пак не всеки е гении като теб да си измисля неща за Айнщайн.)
Приятен ден.... В 4-тото измерение. :lol:
ЕДИТ:
A.T.L. написа:Това, че го е казал не значи, че го е мислил.
По-добре спри сам с глупостите преди да стане трагично.
Последна промяна от venom_961 на 31 юли 2012, 21:54, променено общо 1 път.
Изображение

Отговори

Върни се в “Говорилнята”