Измеренията във време-пространството...

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Re: Измеренията във време-пространството...

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 21:53

Интересно ми е как така е научно доказано? :) Може ли информация отнякъде, че ми стана интересно. Иначе защо намесвате Айнщайн, в днешно време има къде-къде по-големи учени. Бил е изключително много интелигентен за времето си, но ползвайте малко по-съвременни източници. Науката се развива. Макар и основоположител на тези теории, не трябва само към него да прибягвате.

А иначе... пътуване напред във времето правим всяка милисекунда, както така и пътуваме назад във времето, за 80-100 милисекунди. Но дотолкова. Просто докато нашето тяло извести на мозъка ни, че сме се ударили и т.н., то това нараняване е станало не сега, а 80 милисекунди в миналото. Значи сме де факто 80 милисекунди по-млади! И аз всъщност ще процесирам тази информация с 80 милисекунди по-късно! :mrgreen:

Шегата настрани, освен на теории, не мисля, че 3D+ измеренията са доказани.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 22:03

Как човек би измислил нещо без да може да си го представи? Ти наясно ли си колко работа е била необходима на Бор за да се срещна с Айнщайн и за да се докаже теорията му за квантовата физика. Това означава ли че той никога не си е представял пътя на атомите и теориите му за измерването на положението им. Просто така му е хрумнало и всички му повярвали. А пък Айнщайн решил изведнъж да измисли теорията за времепространството и да я докаже без никакви опити, а само с изчисления и накрая да вярваш на думите му че не си го е представял. Моля ти се. Той е бил поет и освен това е знаел как да манипулира/убеждава хората в правотата си. През тия години да направиш нова теория е било като през 681 година да кажеш, че земята е кръгла и още по-лошото - че се върти около слънцето. Това би те направило да изглеждаш като идиот.
Точно заради хора като теб, (и като сестра ми :mhihi: ) - виждащи само една истина и слепи за друга.

Ицо, как така 80 милисекунди в миналото?

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 22:07

За времето, през което докато даден дразнител повлияе върху човешкото тяло и купища нерви се изпратят към гръбначния стълб, а след това и до мозъка, това става около 80-100 милисекунди. Значи дразнителят ни е повлиял ле-е-е-ко в миналото, защото го разбираме малко по-късно. Например сме се опарили и докато нервната ни система ни извести за опарването, то вече се е случило в миналото. Надявам се, че не те обърках. Ето един друг пример - сега звездите, които виждаме през нощта, може и да не съществуват в действителност вече. Може да са изгаснали отдавна. Но светлината, която първоначално са излъчвали, още пътува към нас и ние още ги виждаме. Може би незнайно някаква тъмна сила пътува и за части от секундата, без никакво предупреждение, ще ни заличи като индивиди.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Мнение от venom_961 » 31 юли 2012, 22:14

Чети за терорията на относителността, че вече ставаш смешен:
ЦЪК
Вярвай в неща които не са доказани и си сформирай една секта за фенове на 10 измерения и фенове на 1-то измерение което мравките които не съществуват виждат само него и да се свършва... Айде, лека нощ. :).
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 22:16

Всъщност, аз вярвам в теориите за 10-те измерения, споменати в това видео, преведено от Claude - http://vbox7.com/play:80e2d5292e
Както казах преди, не трябва да сме тесногръди, а да си отваряме ума за невъзможното.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 22:19

До колкото разбрах ние не живеем, а преживяваме минали събития. Зависи от отдалечеността на случващото се. Същото е и със скоростта на звука. Ако се взриви граната на 2 км ние ще я чуем след около половин/една минута.

Пътуването с години и хиледолетия напред е възможно при висока скорост или голяма гравитация изкривяващи времепространството, не времето защото то не съществува само по себеси, а както дължината, височината и ширината зависят от времето така и то се променя при рязка промяна на другите 3 измерение и това е доказано с не един опит. Например ако си в космоса и се движиш с 30 000 км/сек значи за теб времето върви многократно по-бавно и ако се върнеш на земята след 1 година да речем тук ще са минали например 30 години. Това е още едно доказателство за съществуването на времето като четвърто пространство, а и освен това ако си близо до черна дупка и тя не те засмуче ще се забави времето с хиледолетия и ще се изстреляш напред с 40 000 години например. Гледай NatGeo. Това което го е измислил Айнщайн и за което са съгласни повечето физици защото е доказано с подобни примери и разликата в часовете на дадена височина заради скоростта на въртене на земята 30 км/сек ако не се лъжа или извън земята заради либсата на гравитация.
Доказателството е в линка на веном, междо другото.
Ico_BG написа:Всъщност, аз вярвам в теориите за 10-те измерения, споменати в това видео, преведено от Claude - http://vbox7.com/play:80e2d5292e
Както казах преди, не трябва да сме тесногръди, а да си отваряме ума за невъзможното.
Евала. Веном стига си ми изопачавал думите, че не мисля, че по този начин доказваш нещо. Никога не съм подкрепял теорията на автора на темата нито 15 000 измерения. Опитвам се да ти обясня, че по това време днес си физик уте откачалка а вдруги ден си в психиятрията. Това, че не направих подходящ пример и, че ти си прекалено тесногръд за да чуеш чуждото мнение (не става въпрос за мравката :mhihi: ) не означава, че трябва да се заяждаш и всеки пост да ти завършва със "ставаш смешен" и "вече ставаш смешен". Не е доказана и теорията за червеевите дупки, както и за измеренията, и за теорията на автора на темата. Ако си мислиш, че вече ставам смешен и вярвам говоря несъществуващи неща значи и thestig93 пуска видеа просто защото си ги е намерил и в твоите очи и той както и всички с различни мнения от твоето са хора вярващи в несъществуващи неща. 4 измерение има и то се преплита пряко с останалите три, професоре. Ако си мислиш че е невъзможно ще ти кажа, че иначе нямаше да съществува темата за ВРЕМЕпространството както и нито една теория за каквото и да е. Не бих слагал източници като теб защото ме мързи да търся, защото ми е бавен нета и защото за разлика от теб аз не вярвам на нищо взето от интернет, камули от уикипедиа :mhihi: .
Последна промяна от A.T.L. на 01 авг 2012, 00:47, променено общо 4 пъти.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 22:22

Напомни ми за дежа-вю-то, което според доста се поражда от мигновени сблъсъци на нашата собствена вселена с някоя друга, в която имаме наша версия, но леко по-различна. Но макар и различни да сме в двете вселени, все някога правим едно и също нещо. Точно това ни характеризира и като едни и същи. Точно тези редки случаи на съвпадение в изборите в тези две разгледани Вселени, са причината за дежа-вю и усещането, че сме правили това нещо не за първи път или че сме били някъде не за първи път, а действително сме. :)

vasil_72
Сериозен
Регистриран: 14 яну 2008, 12:32

Мнение от vasil_72 » 01 авг 2012, 00:46

„Всички обекти във вселената винаги се движат в пространство-времето с една постоянна скорост – скоростта на светлината. Може да звучи доста необичайно, тъй като сме свикнали, че обектите се движат със скорости значително по-малки от скоростта на светлината. Това е причината ефектите на относителността да се незабележими в ежедневния живот. Общата скорост на обекта през четирите измерения – три пространствени и едно времево – и скоростта на обекта в този общ смисъл е равна на скоростта на светлината. Ако един обект стои неподвижно (спрямо нас), съответно изобщо не се движи през пространството, цялото движение на обекта се използва, за да пътува през едно измерение – това на времето. Ако даден обект се движи през пространството, това означава, че част от движението през времето трябва да бъде отклонена. Затова времето се забавя за обект, който се движи спрямо нас, тъй като това отклонява част от движението му през времето към движение през пространството. Така скоростта на обект през пространството е просто отражение на това, каква част от движението му през времето е отклонена. Максимална скорост през пространството се постига, когато цялото движение на обекта през времето е отклонено към пространството. Това става, когато цялото му движение със скоростта на светлината през времето се преобразува в движение със скоростта на светлината през пространството. Следователно обект движещ се през пространството със скоростта на светлината, няма да има останала скорост, за да се движи през времето. Затова светлината не остарява. Фотон създаден при Големия взрив, днес е на същата възраст, на която е бил тогава, тъй като при скоростта на светлината времето не тече.”
Източник – „Елегантната вселена”. Смятам, че това може да е полезно за дискусията, която се получи. :wink:
A.T.L. написа:Например ако си в космоса и се движиш с 30 000 км/сек значи за теб времето върви многократно по-бавно и ако се върнеш на земята след 1 година да речем тук ще са минали например 30 години.
Това, че времето на този, който пътува в космоса с висока скорост ще върви по-бавно (от гледна точка на тези, които са останали на Земята) е вярно, така че по принцип си прав. Искам само да направя едно количествено уточнение, а именно, че ако се движиш с 30 000 km/s, времето няма да се забави многократно, разбира се ще има разлика, но тя няма да се измерва в пъти. Необходимо е да се движиш с 260 000 km/s, (говоря по памет, но горе-долу е толкова) за да има забавяне на времето едва два пъти. Разбира се при по-големи скорости темпът, с който се забавя времето нараства все по-бързо и по-бързо. Реших да вметна това уточнение с цел да се проумее, че и най-високите скорости, които сме постигнали са нищо в сравнение с тези, които са ни нужни, за да забележим визуално разликата в остаряването на двама души – единият от които е пътувал в космоса, а другият е останал на Земята. Разбира се, има достатъчно точни часовници, и там дори и минималните разлики във времето, които всъщност са малки части от секундата се детектират. Но както казах, още сме много далеч от момента да посрещнем някой завръщащ се космически пътешественик, и виждайки го да кажем: „Яааа виж се само колко си млад, ние тука одъртяхме докато те чакахме”. :mhihi:
Последна промяна от vasil_72 на 01 авг 2012, 09:39, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 01 авг 2012, 00:57

vasil_72 написа:...
Най-после човек който да каже нещо смислено, без да се заяжда. Тая мравка взе да ми писва :mhihi: . За това движение със скоростта на светлината за какво искаш да кажеш. Имам предвид това има ли общо със разширението на вселената, защото ако е така това ще изглежда малко странно - тоест най близката звезда трябва да е днес на 4.5 светлинни години от тук, а другата година на 5.5. Или ако имаш предвид това раздалечаване може би става въпрос за галактиките или куповете от галактики. Радвам се че си цитирал книга, а не несигурен източник :) .
Последна промяна от A.T.L. на 01 авг 2012, 01:14, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 01 авг 2012, 01:05

Аз долу-горе го разбрах така - щом виждаме даден обект, значи той отразява светлината и атомите му "бушуват" със скоростта на светлината, следователно той се движи със същата скорост.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 01 авг 2012, 01:17

Ico_BG написа:Аз долу-горе го разбрах така - щом виждаме даден обект, значи той отразява светлината и атомите му "бушуват" със скоростта на светлината, следователно той се движи със същата скорост.
Мисля че това за трептенето на атомите е достоверно и в него има логика, но не мисля, че има нещо общо с отразената светлина.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 01 авг 2012, 01:20

Исках да разделя мнението си на две части - щом го виждаме, значи той отразява светлината. А се движи с нейната скорост, защото атомите му бушуват. :mrgreen:
Нещо започна да ми се доспива и не знам какви ги пиша. Утре ще пиша иначе по-обемни мнения.

vasil_72
Сериозен
Регистриран: 14 яну 2008, 12:32

Мнение от vasil_72 » 01 авг 2012, 01:37

vasil_72 написа:Източник – „Елегантната вселена”. Смятам, че това може да е полезно за дискусията, която се получи. :wink:
Нарочно написах "източник", а не "цитат", тъй като доста съкратих от написаното в книгата, без обаче същността на обяснението да пострада от това. Доста време бих загубил, ако трябва сега да набирам още от книгата на ръка. Намерих обаче един линк, където се говори точно за това, хубавото е, че това е написано от Брайън Грийн, който е и самият автор на "Елегантната вселена". :wink:
http://www.pbs.org/wgbh/nova/physics/sp ... shell.html

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 01 авг 2012, 09:50

В нашата вселена има само 3 Измерения които функционират! Няма как да видим и да си представим 4-то измерение, както във 2 измерна вселена няма как да си представят 3-то измерение! 4D Киното е измама с цел печелене на повече пари.
Цитат от Wikipedia:
Времето често се нарича "четвъртото измерение", но не означава въвеждане на още едно измерение на пространството, а на начин за измерване на физическата промяна. То е различно от пространствените измерения и по това, че е само едно и че посоката му е единствена — не можем да си движим свободно във времето, а само от настояще към бъдеще.
Линк:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0% ... 0%B8%D0%B5
Сигурно тоя дето го е писал е някъв тъпак дето не разбира от измерения, нали? :lol:
Точно в твоя линк намерих това:
В теорията на относителността се въвежда терминът пространство-време, който комбинира пространството и времето в единен пространствено-временен континуум. В съответствие с него, Вселената има 3 пространствени и едно времево измерение.
3+1=4
Мисля, че трябва да се научиш да четеш всичко, а не само това което ти подкрепя твърденията. Аз мога след 12 минути да съм написал страница в уикипедиа за генномодифицираните мравки виждащи 1D и да напиша 23 пъти "това е лъжа" и "това е бъзик" и да напиша 1 път "това е научно доказано"
Това че си цитирал част от нещо и то от уикипедиа, не значи че си прав, още по малко като аз давам цитат от същата страница и то доказвам че грешиш през линк даден от теб. Сега кой става смешен/трагичен. Стига си обръщал внимание на единични изречения. Вземи да прочиташ целите постове преди да тръгнеш да обиждаш някой. И моля те стига си я споменавал тая мравка. Не дадох добър пример и толкова, не е нужно да го споменаваш постоянно. А, и къде съм писал, че вярвам в 10 измерения? Освен това вземи прочети това
Както казах, Айнщайн е измислил теорията за времепространството. Как тогава ми обясни не е можел да си го представи? Това, че го е казал не значи, че го е мислил. Тогава много е било трудно да бъдеш признат физик. Той е бил поет и освен това е знаел как да манипулира/убеждава хората в правотата си.
Цитат от Айнщайн: "Бог не обича неопределеността" - намеса на религия за печелене на привърженици. Опитвам се да ти обясня, че по това време днес си физик уте откачалка а вдруги ден си в психиятрията.
Сега ако си прочел цитираните изречения, предполагам има вероятност да осъзнаеш какво имам предвид. Освен това хората не трябва да вярват само на това което виждат или в случая чуват, а да използват главите си. Не е възможно да измислиш нещо било то крушка, било то теория без да си го представиш.
Едит:
При навлизането на Земята в 4-то измерение, преди нейните полюси да отидат на нови места, което ще стане когато самото човешко съзнание се измести в 4-то измерение ще има период от време, когато ще цари хаос. Това е период, в който повечето хора ще полудеят, всички социални системи, финансови системи, политически и др. ще се разпаднат и планетата ще бъде обхваната от всеобщ хаос. Този период по традиция продължава от 3 месеца до две години преди реалното изместване на полюсите.

Хаосът се предизвиква тогава, когато геомагнитните полюси на земята спаднат до нула. Това предизвиква хаос, защото човешкото същество има нужда от магнитното поле на Земята, за да поддържа своя емоционален баланс и памет. Когато магнитните полюси спаднат до нула, хората полудяват.
Земята има свое собствено съзнание, тя е живо същество. Божествения План на Създателя, който ние всички следваме, съзнателно или несъзнателно, призовава Земята да се възнесе от реалност, която ние познаваме като 3-то измерение към 4-то измерение (средно или временно съществуване) и след това към 5-то измерение.Всичко това от доста време се предполага да се случи към края на 2012г. или по-рано. Човечеството и всички други живи същества трябва да са готови да се издигнат или да увеличат своите вибрации, за да се придвижат заедно с планетата.
Някои хора, кото са достойни, ще влезнат в четвъртото измерение в деня на прецесията на 21.12. 2012 година. Това достойнство се определя от духовното ниво на индивида и е свързано с по- високи честоти. Вероятно малко ще са избраните в тоя ден.
Когато присъствате в 4-то измерение, щом видите и схванете положението и се научите да демонстрирате способностите си, за да контролирате събитията, ще започнат да се случват забавни неща.
Хубава статия!! "Що не вземете да прочетете малко физика, за да ви просветне какво означава 4то измерение? " А кой ти е казал ,че не знаят/ем ? Степени на свобода определя допълнителните измерения.Степента на измерението ти е А,действителността B, то тогава A и B е равно на x y z t ,t ти e времето ,х ти е дълбочина ,у-дължина ,a z ти е широчина познания ти дава мъдроста . Времето ти дава дълбочината ,а дължината и широчина са ти качества .Действителността се определя от познанието ,мъдроста ти дава знанието . Свободата е равна на размислите, която се намра в познания. Та, степените на свобода определя допълнителните измерения. В статията се казва така:"Когато присъствате в 4-то измерение, щом видите и схванете положението и се научите да демонстрирате способностите си, за да контролирате събитията, ще започнат да се случват забавни неща. . "Както казах :"а дължината и широчина са ти качества ".Та,способностите са ти качествата .Айде стига за днес. ;)
Невероятно точна статия! ПРОМИТИТЕ ОТ ЧАЛГА МОЗЪЦИ ОБАЧЕ, НЯМА КАК ДА ГО ПРОУМЕЯТ...НЯМАТ С КАКВО...ПРОСТО НЯМА МОЗЪК ТАМ, КЪДЕТО СЕ ЛЕЕЕ ЧАЛГА С ХИЛЯДИ ГАЛОНИ В СЕКУНДА! Бог да се смили над вас - нещастни чалгаджийски отрочета!
(този мисли като теб - тръгва да обижда всеки човек с различно мнение от неговото и един от хората заради които е било толкова трудно да си физик през годините на Айнщайн.)(Човек който тръгва да обижда някой при положение, че не разбира за какво става дума е този тип човек, който искренно ме отвращава, а и при положение, че тези неща са научно доказани не разбирам отде им идва мозъка на тия професори да твърдят и вярват на тези глупости.)
Абе вие сте страшни олигофрени! Що не вземете да прочетете малко физика, за да ви просветне какво означава 4то измерение? Пишете си гллупости ей така, без да имате каквато и да било представа за какво иде реч! Писна ми от такива малоумщини, честно!! 4тото измерение не е някакво фантастично място някъде си! Малоумници!!
Изображение
:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Сега щом цитирах тези сравнително забавни статии и изключително смешни коментари, се надявам да ти се изясни какво означава несигурен източник. Поне ще се посмееш на воля ако решиш да ги прочетеш.

Едит:
Ицо, ти виждаш 4D дори и да не го осъзнаваш.
Ако играеш игра ти виждаш неща които не се случват и никога не са се случвали, а докато гледаш света ти виждаш мигове в различни интервали от време.
Изображение
Гледай Time Warp по NatGeo или го изтегли от замунда и доста неща може да ти се изяснят. Освен това в него разсъждава Брайън Грийн, - съвременен учен написал "Елегантната вселена".

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 04 сеп 2012, 15:47

Отговори

Върни се в “Говорилнята”