Измеренията във време-пространството...

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
pepi787
Напреднал
Регистриран: 11 май 2008, 11:49

Re: Измеренията във време-пространството...

Мнение от pepi787 » 29 дек 2010, 15:42

Ще виждаме светлината ако ще да пътуваме с милиарди км в секунда.И по-точно ще виждаме насрещно идващата светлина,вие смятате че светлината тръгва само от едно място в една посока ли?

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 30 дек 2010, 18:19

Ако пътуваме по-бързо от светлината, сякаш времето пред нас се забързва. Зад нас ще виждаме черно, но когато намалим скоростта на подсветлинна, ще видим как стават минали неща. Примерно ако се отдалечим на 14 милиарда светлинни години от Земята, ще видим какво е имало на нейно място в началото на всичко. Ако се отдалечим на 18-19 светлинни години от земята, ще виждаме какво става на земята през 91ва-92ра, как Мейдън са записвали албума fear of the dark :D Движението на светлината е по абсолютно прав вектор, освен ако не се намесят външни сили, които да забавят или отклонят движението. Единственият начин да я изпреварим е чрез червейни дупки, които са преки пътища между две части във Вселената.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
DoubleV_80
Новодошъл
Регистриран: 01 юни 2010, 12:58

Мнение от DoubleV_80 » 06 яну 2011, 19:02

Наскоро гледах по National Geographic един филм за 2012 - мисля че се казваше 2012: Пророчеството. В него предложиха няколко възможни начина за "край на света", но така или иначе аз не вярвах. Не вярвах и за първи път чух какво ще се случи през 2012 - линията на Слънцето и Земята ще се изравни с центъра на Млечния Път, а това мисля че ставало веднъж на 26 000 години. Някой ако знае нещо повече. :?
Liverpool FC, Sporting CP, Atletico de Madrid

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 07 яну 2011, 15:11

Силен приток на радиация? Изменение на земната орбита? Нямам си и идея. Аз пък знам, че веднъж на 50 000 или 80 000 години, Слънчевата система излиза в горния край на Галактиката, който е по-слабо защитенен. Причината за масовите измирания. Даже добавиха, че сега живеем в средата на масово измиране. Еб*л съм го в масовото измиране, на мен ми се живее :D
Изображение
TeraHardwareBG

Потребителски аватар
Claude
GTA 3 Master
Регистриран: 23 яну 2009, 15:33

Мнение от Claude » 07 яну 2011, 16:25

DoubleV_80 написа:Наскоро гледах по National Geographic един филм за 2012 - мисля че се казваше 2012: Пророчеството. В него предложиха няколко възможни начина за "край на света", но така или иначе аз не вярвах. Не вярвах и за първи път чух какво ще се случи през 2012 - линията на Слънцето и Земята ще се изравни с центъра на Млечния Път, а това мисля че ставало веднъж на 26 000 години. Някой ако знае нещо повече. :?
това няма нищо общо. Когато това нещо се случи няма да повлияе по никакъв начин на Земята. Единствеените две нещато, които могат да причинят края на ерата ни са две:
- внезапна промяна на посоката въртенето на ядрото, която причинявва промяна на полюсите.
- тежки слънчеви E.M.A (Coronal Mass Ejections) или по-просто казано - слънчеви изригвания.

Втория вариант е най-правилен и.. напълно възможен. Слънцето има два периода, които се редуват - период на слаба активност и период на силна активност. Периодите се менят на всеки 11 години. През периода на слаба активност се среща по едно изригване седмично, а през активната - по няколко на ден. През последната година Слънцето отново е навлязло в периода на силна активност и това е много опасно. През 19 век (не знам точно коя година) е имало толкова силно изригване, че са се виждали сияния чак във Флорида и всички телеграфни линии били повредени! Някои изригвания като това са прекалено силни дори и за магнитното поле на земята. Ако в днешно време се случи нещо такова... мисля че се сещате какво става - връщаме се в каменната ера. Всички спътниици ще бъдат извадени от строя, всички кредитни карти ще бъдат изтрити. А и с водоснабдяването ще има проблем, защото много помпени станции работят с електричество, а и по същата причина няма да може да се добива и гориво. Няма да има и НИКАКВА комуникация. Да бъдат поправени тези щети ще са нужни десетки години.

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 07 яну 2011, 17:47

Дам, и аз мисля, че това е най-опастното нещо. Трябва да измислим някакъв вид електронно-силови полета, които да предпазват техниката от тези електромагнитни бури.
Изображение
TeraHardwareBG

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 07 юли 2011, 22:58

Извинявам се за бъмпа на темата, но много бих искал да се отново потопим всички в някакви такива разсъждения.
Между другото, разбрах (или си припомних), че звуковата бариера може да се пречупи просто с един удар с камшик.
Дали и светлинната "бариера" или скорост може да се надхитри с нещо толкова просто? :mrgreen:

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 07 юли 2011, 23:56

Ico_BG написа: Дали и светлинната "бариера" или скорост може да се надхитри с нещо толкова просто? :mrgreen:
Едва ли. За да пътува един обект с скорост по голяма от скороста на светлината, то тогава той не би трябвало да има тегло, а такова нещо няма доколкото знаем ние, ама кой знае НАСА какви тайни проекти крият... :mhihi:

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 08 юли 2011, 08:35

За да пътуваме със скорост по-голяма от тази на светлината, трябва първо да се научим да изкривяваме времепространтвото или да изучим червейните дупки(не е сигурно дали даже съществуват).
Изображение
TeraHardwareBG

Потребителски аватар
Best Ed
Вманиачен
Регистриран: 26 яну 2011, 17:49

Мнение от Best Ed » 14 юли 2011, 21:02

pepi787 написа:Ще виждаме светлината ако ще да пътуваме с милиарди км в секунда.И по-точно ще виждаме насрещно идващата светлина,вие смятате че светлината тръгва само от едно място в една посока ли?
Да, разпространението на светлината е праволинейно

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 28 авг 2011, 02:12

thestig93 написа:
Ico_BG написа: Дали и светлинната "бариера" или скорост може да се надхитри с нещо толкова просто? :mrgreen:
Едва ли. За да пътува един обект с скорост по голяма от скороста на светлината, то тогава той не би трябвало да има тегло, а такова нещо няма доколкото знаем ние, ама кой знае НАСА какви тайни проекти крият... :mhihi:
Би ли разяснил защо не би трябвало да има тегло?

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 12 сеп 2011, 08:08

По принцип фотоните, когато се движат със скорост под тази на светлината нямат маса. Теглото може да бъде измерено ако има гравитация и ускорение-примерно ако сме на някоя планета можем да си измерим теглото, което при различна сила на гравитацията (различни космични обекти) е различна. По принцип се мери в килограми, тонове, паундове и т.н.
Масата е величината, която показва как тялото взаимодейства(изкривява времепространството, как може да реагира с другите тела) с околната среда (съвкупността от плътност, размери и обем). Измерва се със същите като по-горе единици + 1-2 малки разлики. При телата от квантов тип се измерва в електронволта.
Понеже знам че не съм обяснил като хората (по ми е лесно да чертая и говоря, пък и пиша от телефон, което винаги ми е яло нервитв ви съветвам да потърсите по-добро обяснение в интернет. Може да не наблягат на същото, но поне ще разберете нещо).
Последна промяна от Vladko1 на 15 апр 2012, 00:17, променено общо 2 пъти.
Изображение
TeraHardwareBG

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 04 апр 2012, 20:22

Макар и сериал, макар и VFX, много яко са представили тука черната дупка:

http://www.youtube.com/watch?v=4456pumxTPE&t=25s

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 15 апр 2012, 00:16

По-леко нещо от фотона това е неутриното. Мисля че неговата маса трябва да е нулева, щом безпроблемно минава през материя.
Изображение
TeraHardwareBG

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 15 апр 2012, 00:20

Отговори

Върни се в “Говорилнята”