Всичко за училището!

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Re: Всичко за училището!

Мнение от Ico_BG » 04 окт 2012, 20:29

Да, нормално е. По принцип това при нас става на следващия или по-следващия час по същия предмет (оценяването, имам предвид), за да може дотогава да се изчака, един вид, за някакво известие или причина за този, който не се е явил на теста. Например, миналата седмица бях ужасно болен и пропуснах входното по Химия. На следващия час на оценяването се явих, представих бележка и за щастие, ми се предостави големия шанс да го направя. :D

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 04 окт 2012, 20:59

Не е нормално. Нормално ще е ако отсъстващ постоянно от контролни например но до колкото разбрах си бил редовен. Все пак има учители на които нещо не им върви в живота и си го изкарват на учениците.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 04 окт 2012, 21:19

Хайде пък сега... Изкарвали си го на учениците. Добре, приемам го, но не винаги е така. Не трябва да търсиш вината винаги в другия... И когато правиш равносметка на кой-как се държи, не гледай само лошите страни на отсрещната страна и броящите се на пръст добрини от твоята. Разбирам, че трудно човек може да попадне на учители-професионалисти, но и те са хора. Аз да бях в момента един учител на 35-40 и да преподавах в някое гимназиално училище, като ги видя какви са разглезени и разпуснати келешите, веднага ще ги вкарам в правия път. Мисълта ми е друга – ако на този учител му се случва системно така ученици да му въртят номера с тестове, закъснения, лоши оценки и тем подобни, той си изработва някакъв стереотип за учениците. Макар и учителят да се опитва да гледа на всеки поотделно като равен, все пак идва и мисълта за цялата тази една група - класа, дори в някои случаи повече от един клас, цяло едно поколение като разглезени малки келеши. Идват тези моменти, в които той не различава Иванчо от Марийка. Сиреч – петима от твоя клас закъсняват редовно, лигавят се и не винаги се явяват на някой тест, трима други от по-горния клас го правят същото, други звезди от по-малките класове също се опитват да се проявят. И сега идва твоя ред - закъснял си (говоря по принцип, макар свързано с венома) или си отсъствал на теста. Какво се получава? Ти попадаш в тази група на "несериозните" и леко антипатичните на учителя, само заради това. И сега вместо да наливаш още масло в огъня, поговори с него така, че да те разбере. :wink:

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 04 окт 2012, 21:32

Ico_BG написа:Хайде пък сега... Изкарвали си го на учениците. Добре, приемам го, но не винаги е така. Не трябва да търсиш вината винаги в другия... И когато правиш равносметка на кой-как се държи, не гледай само лошите страни на отсрещната страна и броящите се на пръст добрини от твоята.
Грешни изводи си правиш мой човек. Знам за кои типове хора говориш и аз не съм от тях. Аз винаги виждам както положителните така и отрицателните неща у хората и у себе си. Вината в моя случай и в някои други случаи е у другия - учителя. Знам че в повечето случаи учениците се държат като пълни лигльовци но ми омръзна да пиша че има учители които колкото и добре да се държиш с тях те все ще искат още и още а ти имаш и други задължения освен да учиш по химия например. Освен това не можеш да забележиш толкова положителни и отрицателни качества у един учител. Ти можеш само да коментираш начина му на преподаване, който може да е различен от всички други но ефикасен и напълно нормален или напълно ненормален и просто да е невъзможно да получиш оценката или знанието за което се бориш.
Ти на кой ще си го изкараш ако си научил уроците наизуст и като те изпитат да получиш 4 при положение че по същия предмет но с друг учител си бил първенецът на класа?
Последна промяна от A.T.L. на 04 окт 2012, 21:40, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Мнение от venom_961 » 04 окт 2012, 21:40

Не ми дава нито шанс да си поправя оценката нито иска да ме изпитва... Ще взема да му счупа 2-та крака да видим как ще дойде до училището, после наистина ще е негов проблема.
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 04 окт 2012, 21:43

Един от нащо даскало го вкараха в болница за 2 месеца... Ицо това че в твоето училище положението е толкова слънчево не значи че навсякъде е така и моля те спри да ги защитаваш тея говеда. Има добри учители но въобще не са малко тъпанарите които си правят каквото си искат с учениците независимо колко са лигави или ученолюбиви.
A.T.L. написа: Ти на кой ще си го изкараш ако си научил уроците наизуст и като те изпитат да получиш 4 при положение че по същия предмет но с друг учител си бил първенецът на класа?

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен
Регистриран: 11 юни 2008, 13:31

Мнение от Боги » 04 окт 2012, 21:49

A.T.L. написа:Един от нащо даскало го вкараха в болница за 2 месеца... Ицо това че в твоето училище положението е толкова слънчево не значи че навсякъде е така и моля те спри да ги защитаваш тея говеда. Има добри учители но въобще не са малко тъпанарите които си правят каквото си искат с учениците независимо колко са лигави или ученолюбиви.
A.T.L. написа: Ти на кой ще си го изкараш ако си научил уроците наизуст и като те изпитат да получиш 4 при положение че по същия предмет но с друг учител си бил първенецът на класа?
Прав е ATL. Съгласете се, че доста учители са комплексари. Това им е начин да си избиват комплексите, точно защото има хора, които зависят по някакъв начин от тях. В училището на Ицо може и да е слънчево, но може и само на него да му е слънчево. Всичко е относително.
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Мнение от venom_961 » 04 окт 2012, 21:55

Боги написа:Прав е ATL. Съгласете се, че доста учители са комплексари. Това им е начин да си избиват комплексите, точно защото има хора, които зависят по някакъв начин от тях. В училището на Ицо може и да е слънчево, но може и само на него да му е слънчево. Всичко е относително.
На земята има над 7500 вида ябълкови дървета и само 100 от тях стават за ядене. 100 сорта, Боги... 1.33% При учителите е много по-зле. От 100 000 има само стотина които са професионалисти.
- Copyright Jaro
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 04 окт 2012, 22:14

A.T.L. написа:Ти на кой ще си го изкараш ако си научил уроците наизуст и като те изпитат да получиш 4 при положение че по същия предмет но с друг учител си бил първенецът на класа?
Ми не мога точно да ти дам отговор, защото не ми се е налагало да си уча уроците наизуст. А и не знам, сменял съм много учители и такива филми е нямало. Не знам какво е времето при мен, слънчево или не, но например по история съм сменил към четири учителя, както и по другите предмети... В началото се почва трудно, опознаване и тем подобни, но с времето се свиква и си е все същата. Уча, колкото ми се учи и получавам долу-горе заслужената оценка.
Боги написа:Това им е начин да си избиват комплексите, точно защото има хора, които зависят по някакъв начин от тях.
Интересна гледна точка...

EDIT: А и... не съм големия бележкар. Аз си имам знания и мога долу-горе да си се оценя. Сега по физика се върнахме на астрономията от 5-ти клас... Ужас... Просто им гледам сеира на останалите, когато запецват при въпроса какво е планета, колко звезди има в нашата система и т.н.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 04 окт 2012, 22:28

venom_961 написа: На земята има над 7500 вида ябълкови дървета и само 100 от тях стават за ядене. 100 сорта, Боги... 1.33% При учителите е много по-зле. От 100 000 има само стотина които са професионалисти.
- Copyright Jaro
Няма Джаро няма Маро, На улицата има нов шеф и той се казва Иво.
- Copyright Rosen Kukata

Ицо искам само да добавя че до сега само при този учител ми се е налагало да уча уроците наизуст. Предпочитам да ги разбирам но по някога хората искат да говориш това което те искат да чуят и няма никакъв шанс да се опитат да разберът какво искаш да кажеш и камоли да ти помогнат да се сетиш ако забравиш нещо. Имам богат видео материал с който мога да докажа как един учител е причината един ученик от класа да бъде недооценен въпреки знанията си (не съм аз).

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 28 окт 2012, 10:07

http://aigg.wordpress.com/2012/10/25/2-257/
Някои учители наистина са боклуци. Няма да споменавам учениците защото те са безкрайно празни и кухи мозъци които могат да се пълнят само с пропаганда и безсмислени глупости. Положението е такова. Директорката иска да изгони един учител и е накарала всички учителки да настройват учениците против този учител. Разбира се не всички учителКИ са го направили но хората ги е страх да не си изгубят работата. Нашата класна дори стигна до там да разказва лъжи за да ни настройва против него. Жалко е че е имало ученици в това училище които са били повлияни от думите на своята класна. Самата директорка започна със нейните глупости още от началото - откакто я избраха като заключи главния вход за да заобикаляме (защото влизали кучета ---- водени от стопаните си ----- по време когато няма ученици) и да минаваме по шосето което за нея е по-безопасно. Положението щом се е задълбочило до там учители да се плюят един друг не знам просто какво да мисля. Просто ето ви поредно доказателство че няма причина да ги хвалите тези хора. Учители са били, просветени, разумни - празни приказки. Ето че ви давам сериозен пример за това какви нищожества са някои учители.

Едит:
Сега пак погледнах и в блога си въпросния учител е побликувал още подробности по случая.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 06 ное 2012, 23:54

A.T.L. написа:Един от нащо даскало го вкараха в болница за 2 месеца...
Честно казано очаквах го но все пак отново влезе в болница заради сърцето за втори път въпросния господин.
http://aig-humanus.blogspot.com/2012/11 ... ost_7.html
Имам много да разказвам за случая но който се интересува да ми прочете коментара че ще разтегне страницата много здраво. Въобще не мога да разбера до къде може да стигне нашата директорка заради егото си... Извинявам се за трите поредни поста. За тези които смятат да четат коментара ми или да коментират нещо нека не казват че съм луд Assassin's Creed маняк а да говорят само по темата.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 12 фев 2013, 17:15

...

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 17 апр 2013, 15:24

Вече мога да се похваля официално, че бях приет във ВМУ Никола Вапцаров във Варна, нищо че съм 11 клас. ^^ На 13 април участвах в състезание по математика за 11 и 12 клас, имаше около 120 човека, а наградата за първенците беше прием. :) На второ място съм и освен прием в специалност по избор, получавам и стипендия, която покрива таксите за 2 семестъра. :)
Изображение

polsan
Начинаещ
Регистриран: 18 яну 2011, 15:46

Мнение от polsan » 17 апр 2013, 20:22

Брей браво на теб . Радвам се за успеха ти.
YEEAAAHH

Отговори

Върни се в “Говорилнята”