Всичко за училището!

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Re: Всичко за училището!

Мнение от venom4et0o » 05 юли 2012, 21:23

Вие да нямате азиатски корени...?

На мен дипломата ми беше 5.12... Изверги!
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 13 юли 2012, 13:11

Сега се сетих... В последния ни час по музика, госпожата ме попита какво искам да изсвиря на пианото. Или по-скоро какво бих искал да се науча... И аз й показах ето този саундтрак –

Слушахме го първо на уредбата... Цялото училище гърмя с този саундтрак, някои излязоха навън, а госпожата се беше заслушала в него, защото явно не го беше чувала. Рускиня е, между другото.
След това, след като тези шест минути минаха, отиде на пианото и го изсвири досущ като това от саундтрака. Е, това й е работата, но ме изуми. И разбира се, не беше толкова сложно "парчето", което тя изсвири, но беше доста яко. След това и аз пробвах, долу-горе го научих, защото има само три-четири тона в различни тоналности или нещо такова, но беше много яко :D

Честно казано, много искам да се науча да го изсвиря. Като цяло, да свиря на пиано. ;d

Потребителски аватар
fashionmc
Новодошъл
Регистриран: 23 авг 2009, 23:26

Мнение от fashionmc » 14 юли 2012, 08:49

Аз след 6-тицата от изведената практика по геодезия го докарах до 5,25 :D пак неможах да хвана стипендията за отличен успех :D Ама big deal,аз плюс това не са озорих тази учебна година.

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 14 юли 2012, 10:00

Меееен, на изведената практика по Геодезия едва ли има някой, който да има оценка под 5. И при нас беше така :D
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 30 юли 2012, 02:28

Аз мразя всичко за училището... да се залости вратата от сняг даноо, да се напълни дирекцията от хлебарки даноо, да влезнат в мозъка на директорката даноо, да се наложи да станем канибали и да я изядем даноо. Иначе до сега (10 клас) общо взето мога да ходя с 2 тетрадки на училище и по цял ден е пълна скука. Иначе тази година госпожа ко(н)трулева :mhihi: повече ме уважава и за разлика от миналата при нея вече имам 5. По другия специален предмет обаче имам 3 защото госпожата ми е съсухрен ШИБ@H скелет, разпадащ се пред очите ти. Първия срок по практика имах 6, а втория срок имах 3. Завърших общо с 4.5 защото ми е скучно и госпожите са прости патки. Иначе до сега единствения смислен предмет който съм учил е въведение в PC. Когато компа ми се развали веднага разбрах какво му има и можех да го поправя и да не го носим на сервиз ама татко - не, ще си даваме парите за глупости. В 11 клас ще имаме само практика и ще имам най малко 5.25, все пак да не ме прецака съдбата, ще кажа даноооо.....

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 30 юли 2012, 03:17

Как искам да дойдеш в моето училище и да видиш колко печени са ни учителите... Иначе, не виждам откъде я проявяваш цялата тази неблагодарност към образователната система. Знам, че не е най-перфектно устроената, но защо прибягваш до... pardon me... бах*и и проклетията. Както се държиш ти, така се държат и с теб. А и ме съмнява учителите ти да имат някаква лична разправия с теб или са пристрастни към някой ученик, всичко си е до професията, така че едва ли ти правят напук. Би трябвало да са зрели хора и аз съм сигурен, че постъпват зряло... В повечето случаи :D

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 30 юли 2012, 13:01

Ico_BG написа:Как искам да дойдеш в моето училище и да видиш колко печени са ни учителите... Иначе, не виждам откъде я проявяваш цялата тази неблагодарност към образователната система. Знам, че не е най-перфектно устроената, но защо прибягваш до... pardon me... бах*и и проклетията. Както се държиш ти, така се държат и с теб. А и ме съмнява учителите ти да имат някаква лична разправия с теб или са пристрастни към някой ученик, всичко си е до професията, така че едва ли ти правят напук. Би трябвало да са зрели хора и аз съм сигурен, че постъпват зряло... В повечето случаи :D
100% всички шиб@ни учители си имат любимци, но знам, че никой не ми прави мръсно понеже съм печелил награди по философия и психология. Освен това госпожата по история ми имаше зъб, но аз се стегнах и изкарах високи оценки при нея. Обаче ОБРАЗОВАТЕЛА СИСТЕМА... Пффф, БуллШит Меен. Тя е точно ШИБ@НА проклетия. Освен това ако искаш мога много да кажа за г-жа генкова която ми скъси живота с 4 години точно защото си имаше любимки, и все ме наричаше лъжец, изпечен мошенник и какви ли още не. Например аз съм е лъгал само веднъж и то за да защитя един приятел, а любимките й я излъгаха за един счупен стол и всички госпожи вярваха на мен, но генкова вярваше на тях сляпо и когато се разбра истината дори не ми се извини. За това не си прав. Нищо не е до професията, а до психиката и умението да разпознаваш думите чрез очите на децата които още лесно можеш да познаеш дали лъжат. генкова и още някои ми правят точно напук, но те поне имат по-висша цел, а тази свиня ми съсипа живота и ми направи психиката лабилна. Тя е причината да съм толкова жесток към котките си, които вече не докосвам с пръст защото се научих да прощавам и има много по-възвишени чуства от омразата и чувството за мъст. Зрели хора май не знаеш какво е. Аз съм зрял човек, а госпожата по цифрова схемотехника е с над 50 години по-голяма от мен, а постоянно прави на всички напук.
Аз никога не съм повишавал тон на генкова, нито съм я обиждал, но какво получих в замяна - само крясъци и обиди. Някой си й казал, че съм счупил скелета в биологията и веднага, отивай да го оправяш. Добре, че беше Мария - най-големия пич сред всички жени които познавам, за да се разкрие истината за въпросния стол. Въпреки всички злини които ми е направила, аз се опитвам да го забравя, поне с мисълта, че ми е оставила 6.00 по нейните предмети, но все пак ще умра 4 години по млад от колкото ми е писано, точно заради нейните убиди и тормоз. Печена е г-жа Благоева. Тя дойде и ме попита за въпросния стол и си поговорихме 1-2 минути и тя веднага разбра, че не съм аз както стана и с почтиии всички други учители. Не знам но определено повечето учители си имат любимци и аз не бях сред любимците на генкова. Кольо, паскала, келето и боян трябваше да оправят винаги (скъсани картини, счупени прозорци, счупени столове) все неща развалени от трите патки - Петя, Деса и Теда, които мътеха мозъка на генкова. Веднъж и най-добрият ми приятел - Жиката беше въвлечен в неприятности от тях, но можеби защото той беше по-тих от останалите тя не им повярва. Знаете ли какво е да влезнеш в стаята, след като заедно с други 5-има ученици носещи 2 километра някакви тежки кашони, пълни с незнам какво си и като влезнем само аз да бъда изпитан. Кажи ми сега дали ми има зъб или не. Аз и слугувам като грешен дявол, и по твоята логика би трябвало да ме уважава поне за ден а тя с влизането на дъската. Майната ти, щях да кажа, но съм по-достоен от нея. Надявам се да си ме разбрал защо мразя всичко свързано с училището освен приятелите и предмета въведение в PC, както и най готиния господин който ми го водеше - Г-Н Бързински :rock: .

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 30 юли 2012, 13:08

Айде малко по-леко и...цивилизовано. :roll: Разбрахме за любовта ти към училището и образованието, но все пак не е нужно да го изтъкваш с толкова подробно описание. ;)
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 30 юли 2012, 13:13

stallion написа:Айде малко по-леко и...цивилизовано. :roll: Разбрахме за любовта ти към училището и образованието, но все пак не е нужно да го изтъкваш с толкова подробно описание. ;)
Защо, нали точно за това са различните теми, аз едва ли пак ще пиша често тук, но поне да си изкарам душата, за да не си мислят всички че съм извратена откачалка. И не разбрах какво нецивилизовано откри в поста ми. Иначе за какво са форумите. Всички разбраха, че мразя училището, но никой не разбра защо и сега исках да покажа защо, и не разбирам какво имаш против. Става ли въпрос за нещо ядосващо те всеки ден в продължение на 4 години не знам как ти би се отнесъл "малко по-леко"

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 30 юли 2012, 13:34

Ми хубаво, като е форум, хубаво, като се говори по различни теми, но не е нужно на всяка втора дума "ШИБ@Н", "булшит" и не знам си какво. Във форумите се обсъжда, не се излива яда. За тази цел е нужно да се говори нормално и да се пази...ъм...приличен тон, да кажем. :roll: Не си само ти ученик, не ти коства нерви само на теб. Съвсем смело смея да заявя, че съм в училището на Русе, в което се учи най-много и най-много ни изкарват душите. Също ти гарантирам, че въобще не съм сред любимците на учителите, а тази оценка 6.00 съм си я изкарал с доста нерви и не ми е било особено лесно... А проблемът не е само в образователната система, ами и в самото мислене на учениците. Не се ходи на училище заради оценките, не се ходи заради учителите. Може да звуча банално, но се ходи заради самите нас, от там започваме да си градим животите. Колкото по-скоро го осъзнаеш, толкова по-добре за тебе. :roll:
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 30 юли 2012, 13:41

(не е всяка втора дума а 2 думи)Извинявам се за езика си, но... Прав си за повечето неща, но ако си прочел всичко ще разбереш че не си прав, че всичко идва от учениците. В момента не се оплаквам толкова много от учителите колкото преди, пак си имам проблеми но преди беше ужасно. 6.00 съм изкарал също като теб със скъсване от учене, но 4 години непрекъснат тормоз и то без абсолютно никаква причина от госпожата водеща ти 70% от предметите и класна за 3 години, мисля че е повече от изнервяне и дребни неразбирания с учителите. Аз съм го осъзнал, това че се ходи за нас самите, но прочети цитата от ицо и ще разбреш какво имам предвид. Ти да учиш като животно и едвам да получиш 4, точно по предмети преподавани от определен учител е повече от изнервящо. Въведение в PC не ми е любим предмет защото е най-смисления учен от мен до сега, а заради добрия учител с който всички имахме добри оценки и научихме всичко казано от него и го запомнихме за разлика от другите предмети в които за седмица забравяш всичко.
Освен това да затворят главния вход на даскалото ти за да не влизат кучета (ами нали има и страничен вход подя*****те) за да минаваме през шосето което е 1000 пъти по-опасно. Защо не затворят всички входове и да прескачаме оградите - нещо което вече правим редовно за да стигнем там където закусваме. Нали си има знаци за забранено за кучета. Закво затварят главния вход. Майко не знам къде е логиката в тези толкова прави във всички отношения учители за които говорите.
Освен това, по руски съм влизал точно 3 пъти и завърших със 6, а по английски редовно закъснявам за втория час и то нарочно но имам отново 6. Никой не ми е правил проблеми за отсъствията освен генкова, при положение че имам изключително сериозна здравословна причина. Освен това не мога просто да се сдържа и гневните думи просто излизат от устата ми. Впрочем Шиб@н не е псувня а означава ударен(с камшик), и за това по телевизията не го цензурират, а булшит не значи нищо на бг, такаче не виждам какво нецивилизовано откриваш в моето самопризнание.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 30 юли 2012, 16:50

Като прочетох горните постове, I was like... WTF :shock:. Кой дявол ви е раждал? :mrgreen: Аз лично нямам абсолютно никакви проблеми нито с учители, нито със съученици. Тази година, която мина, ми беше първата в новото училище и като отидох на 15 септември, гледах да правя добро впечатление. Едно момиче, с което се познавахме, ме запозна с новите ми съученици, след това... какво да им кажа, отделих се от тях и просто чаках празненството да свърши. След това като мишка ги последвах до класната ни стая, седнах някъде по-назад и просто наблюдавах. Събирах данни за това какви са хората, с които тепърва ще започна да дружа, с кои мога да стана приятел и с кои - не. Класната ни иначе е много печена. Лоша, но и същевременно печена. Отнася се общо взето към всички поравно, макар че се усеща понякога пристрастието й към определени ученици. Не виждах аз да бъда един от тях, но и не исках, защото в днешно време такива ученици са доста мразени.

Общо взето в началото все нови учители идваха, някои ми се струваха строги, някои още от първи поглед се виждаха, че са леко чалнати и можеш да си правиш майтапа с тях. Но мисля, че успях да им направя добро впечатление. Доброто впечатление е наистина много важно и вярвам, че ще ми помага занапред.

А откъм учението... ми, аз си имам свой начин на разбиране на нещата, които се говорят в час. Повечето пъти гледам да слушам госпожата какво приказва, сякаш си представям празно платно и тя с думите си, кара въображението ми да работи и да си представям всичко, което се говори. Имам и доста добра памет, запиша ли нещо в тетрадката, още повече дори. Рядко отварям учебник, правя го само преди някой тест най-много. Когато ме изпитат, също и общата ми култура, гледане на Discovery и тем подобни ми помагат доста, като обичам да давам примери с телевизионно предаване. :mrgreen: Но това не ми е помагало винаги, защото не винаги съм сигурен в думите си, особено когато не съм го прочел в даден учебник.

Друго интересно нещо, което искам да спомена, е моментите, когато сме в час по История. Е тук просто няма как да не се учи. Почти никога не съм бил фен на историята, аз обичам да гледам само напред, но общо взето в 9 клас, като за първи път, ми беше интересно. Госпожата е строга и се отнася доста справедливо към всички в час. Мога да кажа даже, че само в нейните часове всички мълчат и дисциплината е на ниво. Иначе никога не съм я виждал да посяга, тя по-скоро си служи със силата на думите. Може да те закопае направо, ако направиш нещо нередно в час. За щастие, на мен не ми се е случвало. Просто тя е една от малкото, които имат от онази силна и плашеща атмосфера около себе си, която не се причинява точно от строгото й поведение (дори не знам дали е точно такова), което при другите учители набързо се изпарява, защото едно куче колкото и да го биеш, то след време започва да привиква и да не го е страх от теб, образно казано. Но не и при тази госпожа. Тук нещата са много по-различни и дори по-интересни.

Иначе минах с пълно 6.00, но аз самият си знам, че въобще не съм го заслужил. Дори за класната по БЕЛ не учих. Само прочетох едно произведение, трябваше да пишем ЛИС... Всички други си носиха пищови, даже може да са си написали и на отделен лист съчинението, но аз не бях от тези хора. Аз отидох просто с един химикал и един лист (е, извадени от раницата) и толкова. В продължение на два часа другите се озъртаха като наплашени зайци да не ги види господина, а аз мислих върху почти празния лист какво да напиша. Е, написах около две-три страници, по принцип не пиша много, но пък за сметка на това, мисля, че написаното е достатъчно за една добра оценка.

А относно A.T.L. – по думите му той прилича на един мой съученик. Този съученик въобще не учи и учителите доста обичат да се бъзикат с него. Но той има до известна степен чувство за хумор, макар че повечето пъти забавлява останалите с незнанието си. Понякога, например по български, учителят го кара да донесе карта, за да покаже например походите на рицарите през еди-кое си време, той се върне след 5-10 минути и вместо благодарност, получава майтапи. Но пък на него не му и пука, той също си живее в един собствен свят, в който явно учението не му е никакъв приоритет.

Обиди и тормоз, значи казваш? Ако е физически тормозът, определено трябва да се обърнеш към някой, но мисля, че по-скоро е психически. Според мен просто трябва да си промениш отношението към останалите, да правиш добро впечатление, ако не е твърде късно, ако имаш възможност, да се преместиш и в друго училище. Според мен добре ще ти повлияе. Но не защитавам напълно учителите ти, защото съм сигурен, че и те не са прави. За съжаление, всеки човек е различен и не знам как са нещата точно при теб, но определено има две тотално опозиционни страни, всяка права със своето си. А за тази госпожа, която е с над 50 години по-голяма от теб и прави на всички напук... Знам една такава, преподавала ми е. В началото като ме видя, тотално ме отритна от класа, даже ми вика "серсемин", "изрод" и т.н., псува там... Вика също "то, то, то... т'ва какво е? Вие мъже ли сте?" и т.н., затова доста от другите момчета не посещаваха часовете й. Но я разбирам. За да разбереш такъв човек, трябва да се поставиш и на негово място. И аз сякаш успях да разбера защо прави така. Преподава сигурно на още 5-6 класа, някои от които са тотално лигави и известни със славата на "побойниците" и т.н.

Учениците понякога я правят на луда и тя включва всички под общ знаменател. Макар и доста да й се ядосах за думите, отправени пряко към мен, си замълчах. Вярвам, че постъпих зряло. Не се впрегнах като малко дете, макар и годините ми да говорят друго. Със времето аз продължих да й посещавам часовете, но не само заради нея, а защото имах страха от това да отсъствам. Все пак, новият в училището бях и доброто впечатление трябваше да си остане. Та... с времето тя започна да прави разлика между определени ученици и си промени отношението към мен. :)

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 30 юли 2012, 21:22

Абе вие как имате пълно 6 бре изверзи. аз трябва да уча по 6 специални предмети и физиката завърших с ТРИИИИИИ :x , защото ми я водеше друга г-жа. Миналата година имах 6, а сега 3. Кажете ми сега не са ли учителите виновни за всичко а? Да не би да не се скъсвах от учене. Какво получих - 3. И учителите и системата са скапани, освен ако не учиш в едно училище до 12 клас и всички учители те познават, което в дадена степен помага. Освен това в различните училища има различни възможности и трудност. Това че си завършил с 4.9 или с 5.9 не те прави по мързелив/глупав, защото абсолютно всичко зависи само и единствено от учителите и аз съм живото доказателство. 1 година 6 по физика, 2 година 3 по физика. Разликата - друга госпожа. Мисля че ще се съгласите.
А относно A.T.L. – по думите му той прилича на един мой съученик. Този съученик въобще не учи...явно учението не му е никакъв приоритет.
Просто нямам стимул/не виждам смисъл да уча химия като няма да ми трябва, а по предметите които ще ми трябват имам само 6. Виж сега по история започнах с двойка втория срок, но след това имах 3, 4, 5, 5, 6. Не знам дали това може да се нарече мързеливост или упоритост, но за някои предмети просто не си струва да се напъвам като втората година по физика заради смяната на госпожите, иначе обичам физиката, повече от всички предмети. Не разбирай че си ме засегнал. Просто искам да се изясним, защото моето положение очевидно е по-различно от вашите(да ме е раждал дявол ли, по скоро ме убочава :mhihi: ) и за това може би не можете да ме разберете. Не бих си сменил училището защото си смених избора за училище дни преди да се запиша заради специалностите - искам да работя нещо със удоволствие, а не да вися по цел ден в офиса, и за това гледам да се справям с трудностите, а не да бягам от тях. Надявам се че в 11 клас нещата ще се променят.

Тази зла г-жа генкова вече не ми учи защото беше до 8 клас. Сега нямам особени проблеми защото оценките са на последно място за мен, по важно е да знам важните неща като физика и специални предмети със смисъл, (от 6 само 1 :x ) и се надявам през 11 и 12 клас да започна да уважавам повече училището защото ще учим само практика от сутрин до 9-ти час и всичко ще ми е от полза. Надявам се всички да са като г-н Бързински - най големия пич(водеше ми по единствения смислен предмет заедно с физиката - Въведение в PC). При него нямах друга оценка освен 6. Не знам за теб но аз не мога да се нарека мързелив в учението, а по скоро без стимул. 6 специални предмета уча и само 1 има смисъл.

Потребителски аватар
nefertiti
Регистриран: 24 юли 2012, 00:38

Мнение от nefertiti » 30 юли 2012, 21:57

Момчета искам само да ви кажа ,че уча за начална учителка и останах силно изненадана от някои от вас.Хубави оценки,свирене на пиано и т.н.т....A.T.L. още не мога да спра да се смея на това което си написал хахаха не мога да спра честно....дано някой ден моуте ученици не ме описват така.И това за котките направо ме уби хахаха но явно си еволюирал и си простил.Междо другото и двамата сте прави за много неща.Често учителите не проявяват професионализъм , някои от тях дори не заслужават да бъдат сред деца.От друга страна има и много пробллемни ученици и може много да се спори по тази тази тема,защото всеки човек независимо учител или ученик е индивидуален.Може да си перфектен но да ти имат зъб.Може да си прекрасен педагог но отсреща да стои пълен обитак и бъдещ престъпник.А това за лабилна психика....моля ти се само си мислиш че е лабилна.Аз завърших миналата година и сега виждам какво е живота.Сега ходя на работа и се прибирам с насулзени очи заради билката в кръста и краката,повярвай и сега ми се плаче.Оплакваш се толкова от училището....миличък тогава не трябва да записваш в университет.....там те правят буквално на будала повярвай няма нищо общо с училището.Знаеш ли че там за един изпит трябжа да знаеш абсолююююютно целият учебник и дори да си се скъсал да учиш(както при мен) пак няма да ти дадат изпита.Там ти си н икой,все едно си животно!!!!Знаеш ли какво е да ти вземат печката в най-голямия студ през зимата та да да спиш със зимно яке юрган и одеало
и пак да измръзваш, да ти откраднат парите за семестара и такаа нататък.Радвайте се на това което е сега защото това е най лесната част от живота ви.Знам ,че и вие си имате проблеми и си мислите че са най големите ...но не са.Винаги идва нещо по- голямо.И не можеш да кажеш ,че си зрял човек може би просто си зрял за възрастта си но човек не,аз съм на 20г почти и не мога да го кажа за себе си.ИИИ междо другото кажете как искате да се държи един учител с вас :)

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 30 юли 2012, 22:20

1. Като със равен (до колкото безделниците го заслужават :mhihi: )
2. Да е печен и да няма любимци или да се заяжда точно с определен ученик всеку път (отново ако не е много нахален..)
3. Да може да влиза в положение на ученика и ако той не е учил и се помоли да го изпитате друг път да му разрешите, но не и след като не отдържи на обещанието си.
4. Дори да има причина да му имате зъб, (както госпожата ми по история), да не се влияете от това защото като мен всеки прави грешки и аз определено бях виновен в този случай и учителя нямаше нищо общо.
5. Да се държите основно за знанията и да не обръщате внимание на по-маловажните неща.
6. Да не изисквате прекалено много и да сте щедри (това е малко в повече но аз си падам нахален. иначе всеки ученик би ви обичал така, но господина ми по въведение в PC беше най-строгия от всички и въпреки това всичко научено от него съм запомнил вероятно завинаги и той ми е любимия учител, а и нямам друга оценка освен 6 по въведение в PC. Той имаше традиция. Ако имаш рожден/имен ден ти пише 6. Може би и за това го обичаха, но за другите учители не бих ги съветвал за някакви стратегии просто защото всеки е различен и индивидуален. По думите ти разбирам, че ще си страхотна учителка.)
7. Винаги да имате чувство за хумор като госпожата ми по история.
8. Да се грижите за себе си и да не се претоварвате защото много вероятно за това генкова да се е държала с мен. Аз обаче не мога да се поставя на ваше място както и никой друг освен вас не може да ви разбере.
9. Да се усмихвате по-често.
10. Да споделяте лични неща в известна степен за да може да помагате на децата ако имат някакъв проблем и да ги изслушвате независимо дали са евентуални престъпници или тихи и срамежливи.

Отговори

Върни се в “Говорилнята”