Всичко за училището!

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Re: Всичко за училището!

Мнение от Ico_BG » 30 юли 2012, 22:46

nefertiti, също една друга идея - кажи, че играеш GTA Vice City :mrgreen:, може още по-симпатична да станеш на някои от класа. Но ти пък каза, че си за начална учителка... :D

Иначе, за начална учителка според мен е малко по-трудно, само 'дето не се изискват кой знае какви знания. Говоря в друг аспект. Началните класове са класовете, изграждащи голяма част от характера и поведението на ученика. В днешно време началните ученици, добре, по-скоро голям процент от тях, са доста разглезени, а други - доста срамежливи. Винаги ги е имало такива, но сега просто е по-различно, защото тези две противоположности са доста по-засилени и няма средно положение. Не знам как съм разсъждавал в началните класове и какви биха ми били изискванията към поведение на учителя, но общо взето това, което каза A.T.L., макар повечето от изброените неща са по-препоръчителни за подрастващите и гимназистите.

Иначе, ти направо ме отказа да отида в колеж направо :mrgreen:
А иначе някой ще може ли да ми разясни, защото така и не го и разбрах, положението със след-гимназиалното обучение.
Тоест когато завърша 12 клас, какъв ми е пътя? Искам да продължа да се уча, но даже не знам как стоят нещата.
Семестрите към кое се отнасят, времето за колеж как идва, про-гимназията какво е? Искам човек да ми го разясни, а не Уикипедия.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 02:13

Ico_BG написа:nefertiti, също една друга идея - кажи, че играеш GTA Vice City :mrgreen:, може още по-симпатична да станеш на някои от класа. Но ти пък каза, че си за начална учителка... :D
Аз като гледам снимката й не мисля че и е нужно да казва каквото и да било на учениците за да я харесат. :razz: . Ние имахме една студентка по бг дето ни водеше и с нея са като 2 капки вода. Може би защото сме повечето момчета в класа и до сега сме нямали толкова яка студентка/г-жа може би за това толкова я слушахме и не сме й създавали проблеми и когато се объркваше сме я успокоявали но и тя не се притесняваше и постоянно се усмихваше и когато спря да ни води много ни либсваше, но все пак годината свърши :mhihi: :mhihi: .

Сестра ми е в гимназия - учи в унсс и не се хвали с много леснотия. Ходиш на лекции, учиш като луд целия учебник и след това се молиш да си вземеш изпита и после още един учебник и още един изпит или още 3 учебника и 3 изпита. Абе приятно е общо взето, зависи дали се насочиш в правилна посока. Аз не искам висшеее :cry: . Ама в днешно време без него не може.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 02:14

Затова казах още ПО-симпатична :D

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 02:21

Ico_BG написа:Затова казах още ПО-симпатична :D
Луда работа са учителките :razz: , учителки колкото щеш ама малко са като "крехкото същество" от нашето училище за 1 година превърнало се в сбръчкано, побеляло нежно скелетче треперещо докато си копува кафе. Ние въобще не сме послушни, но нашия клас е добър особено със студентката по бг :lol: .

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 31 юли 2012, 12:43

Вие съвсем сте се шашмардисали! Колежката nefertiti е права... В университета ще ви сгърчат, ще ви направят на една стотинка и после ще ви сцепят на две... Не се оплаквайте от училището. Аз като бях в даскало си мислех, че там е трудно. От една страна ни притискаха учителите, които преподаваха по общообразователните предмети (биология, химия, физика и т.н. предмети, които отпаднаха след 10-ти клас и история, български език, чужд език и т.н. предмети, които ни останаха до края), от друга страна ни смазваха специалните предмети (речно строителство, водоснабдяване и канализация на населени места, хидромелиорации и т.н. проектантски предмети), като по всеки един такъв предмет имахме проект... Кофти тръпка беше да ти се съберат 3-4 проекта на края на срока... :-| Сега в университета е още по-кофти... Личен пример. Изпита ми по химия в строителството протече по следния начин. Конспекта съдържаше 28 въпроса, като от тези 28 въпроса се падаха по 5 въпроса на човек. Тъпото в цялото това извращение беше, че трябва да пишеш по всички пет въпроса. Аз бях писал по четири от тези въпроси, понеже петия не го знаех. Хубаво, даскала ми даде шанс и каза, че ще ме изпита устно (спокойно, и хората, които писаха по петте въпроса също минаваха на устен изпит). Зададе ми около 9 въпроса, на които успях да отговоря само на 7. Единия някъде по средата и другия точно в края. Преподавателя накрая ме затъпи със структурата на водната молекула. Нарисувах му я, обясних му всичко, което знаех за нея и накрая ме пита за ъгъла между двата водородни атома... Не можах да му отговоря, при което той ми каза "Не е нормално бъдещ ВиК инженер да не знае структурата на водната молекула!" Изображение Следващите 2 пъти пак бяха подобни скъсванията. Да не говоря по другите предмети, където си правят подобен ташак. Един път даже се противопоставих на един преподавател, като му казах "Т'ва да не е Харвард?" За някакви елементарни неща ни правят на маймуни да четем, да се мъчим на изпита, после да ни режат. Ето за това оценката там е отличен 3! Никога не се записвайте във УАСГ! НИКОГА!!!
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 юли 2012, 13:01

venom4et0o написа:пита за ъгъла между двата водородни атома... Не можах да му отговоря, при което той ми каза "Не е нормално бъдещ ВиК инженер да не знае структурата на водната молекула!" Изображение
Те химиците са такива. Най-трудния предмет, но изискват абсолютно всичко да знаеш.
Точно за такива ненормални откачалки говоря, и заради новата ми г-жа по физика от 6 оценката ми падна на 3. А по английски пък от 4 минах на 6. Въпроса е там, че аз не се оплаквам от трудността, а от определени учители. Примерно от 21 предмета имам проблеми най-много по 4-5.

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен
Регистриран: 11 юни 2008, 13:31

Мнение от Боги » 02 авг 2012, 00:50

Интересна дискусия се е заформила тук.

nefertiti, ще ми се да вярвам, че учиш за начална учителка... защото толкова неграмотно написан текст приляга повече на петокласничка, но не и на бъдещ учител, при това начален такъв. Каквото и да е оправданието - не ме интересува. Щом си бъдещ учител, педагог, то ти трябва най-малкото да пишеш грамотно.

Зачетох се в мненията на A.T.L. Въпреки неприличният му език обаче мога да се съглася с него, защото е прав. Образователната ни система е отвратителна. Нищо ново под слънцето. Проблемът обаче идва не от самата образователна система, а от заобикалящата ни среда. Да нас, всички нас! Защото около нас навсякъде е пълно с позьори, двуличници, манипулатори, боклуци, крадци, мошеници и пр. и пр. лица. Всички сме заобиколени от тези хора, дори някой от нас вероятно присъстват в най-малко една от посочените категории. Каквато ни е държавата - такова ни е и образованието. В България принципно малко хора харесват работата си, но пък всички винаги са недоволни от заплатите си, най-вече учителите. То не бяха стачки, то не бяха протести, то не бяха какви ли не циркове... промяна има ли? Къде е тя? За 23 години случи ли се нещо градивно и добро в българското образование? Някой направи ли една качествена реформа? Някой заплатаджия от МОМН замисли ли се поне веднъж, че е крайно време образователната система да се реформира? Учениците мразели училището, не желаели да ходят - ама как ще желаят да ходят(ходим), при положение, че 95% от учебния материал, изучаващ се в момента е писан през 1989 година или по-рано и само е преиздаван неколкократно? Може ли да търсиш смисъл там, където не е влаган такъв? Някой попита ли поне веднъж интересен ли е учебният материал, какво положително оставя той у ученика, с какво го обогатява? НЕ! Пишат се глупави учебници с грешки в тях, преиздават се, преиздават се... кучето си лае, керванът си върви... някой си взимат заплатката и си клатят краката, пишат оценки от 3 до 6 машинално или по симпатии, а други пък изискват учениците да зазубрят абсолютно излишни и ненужни данни, факти и много други подобни, но излишни неща с една единствена цел - да ги направят поне малко съпричастни към "житието си" или просто ей така - за спорта, за отминалите времена и т.н. Има и едни други "някоИ", които са много наясно колко зле е образованието, но не предават качествено материалът, за да може ученици да ги търсят за частни уроци... сещате се, разбира се, срещу заплащане. Точно така, отново се гледа финансовата изгода.

Затова нашият съфорумец роптае и е прав - има нужда от промяна. И то голяма промяна, не козметична. Но какъв е смисълът, при положение, че нашето скъпо министерство на образованието не обръща внимание на учениците. Те(ние) са безгласна буква. После ставаш студент - отново си безгласна буква. Накрая започваш работа - отново ясно и категорично осъзнаваш (ако ли не ти го казват), че си безгласна буква, а когато нещо не ти изнася - веднага ти посочват вратата. Така е в България. Когато станеш пенсионер пък (ако въобще станеш и успееш да доживеш до над 70 год.).... още по-лошо.

Ицо, ще ги разбереш нещата - рано ти е още. След 1-2 години макс. ще разбереш за какво говоря. Защото нещата не са толкова розови, колкото изглеждат. И животът ни не може да е като във :VC: , за огромно съжаление. За университета ще му дойде времето. Сам ще започнеш да се интересуваш, сега е рано.

А за университета... както казах горе - ясна е работата и там. Имаш пари - нямаш проблеми, нямаш пари - имаш проблеми. Поне в България така стоят нещата (не че и в чужбина е кой знае колко по-различно, говоря конкретно за "пари под масата"). Вече умря славата на елитните и неелитни училища, университети и т.н. Всички са наясно как стоят нещата - от първия ученик до последния учител. Всичко е една помпозност, кичозност, едно име, лежащо на стара слава, въздух под налягане... почти няма разлика между най-пропадналото СПТУ (визирам пропаднали училища, на които им се носи славата, главно техникуми напоследък, а и не само) и най-елитните езикови и/или математически гимназии. Училищата не са това, което бяха. Нищо не е такова, каквото е било преди. Просто се поддържа едно фалшиво реноме, както казах вече, лежащо на стари лаври. Но като погледнеш отвътре - развалина и разруха. Във всяко училище има и добри преподаватели, и лоши. Но просто на някой училища им се носи славата - добра или лоша. Почти същата работа е и с ВУЗ-овете, студентите да кажат....
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 11 авг 2012, 16:47

Боги написа:...Просто се поддържа едно фалшиво реноме, както казах вече, лежащо на стари лаври. Но като погледнеш отвътре - развалина и разруха. Във всяко училище има и добри преподаватели, и лоши. Но просто на някой училища им се носи славата - добра или лоша. Почти същата работа е и с ВУЗ-овете, студентите да кажат....

Така е! Още преди да имам дори и някакво минимално намерение да се записвам във УАСГ бях чувал, че било най-най-най от всички (не че са много де) университети, в които можеш да се сдобиеш с образование и диплома в областта на строителството... Дрън та пляс... Даже ВСУ "Любен Каравелов", което се намира във Суходол е на същото ниво... А ние уж сме на центъра... Е*аси центъра. Елитен университет само на думи. Ама те колежките от горните курсове ни предупредиха, когато си подавахме документите за кандидатстване... "Пичове, не се набутвайте тук...!" Не ми се иска да обобщавам фактите, които каза Боги. За това мълчаливо се оттеглям, за да чета за изпитите при "любимите" преподаватели...
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 15 сеп 2012, 12:19

Ей, скоро сме на училище! Голям кеф

Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 16 сеп 2012, 11:24

Защо така с лошо. Кажи почва купона или почва мъчението, но думи като училище са искрено неприятни. Поне пак ще се хилим в часовете по цял ден но все пак смърт за г-жата по химия и ....
математикаИзображение
Дано по практика да не ме натоварват че пак ще се наложат услугите на чичо доктор :mhihi:

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 17 сеп 2012, 17:02

Как мина първия учебен ден? При мен беше доста спокойно, но имаше атентат срещу директорката с пиратки и газови пистолети с халосни патрони но нищо особено, то тя си го заслужава...

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 17 сеп 2012, 17:20

A.T.L. написа:Как мина първия учебен ден? При мен беше доста спокойно, но имаше атентат срещу директорката с пиратки и газови пистолети с халосни патрони но нищо особено, то тя си го заслужава...
Значи поредния обикновен ден? :mrgreen:
При мен де факто мина спокойно и скучно, един час стояхме отвън на двора и изнасяха посрещащо представление, влязохме в класните стаи и след т'ва по заведенията... Нищо интересно, а пък утре ще имаме много гадни часове - История, Физика, Математика, Биология, Английски, Български... :x

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 17 сеп 2012, 17:32

Изображение
малко по свясна програма от миналата седмица
Edit:
година бе много съм залисан

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 18 сеп 2012, 14:51

Как ви мина втория учебен ден, как са новите учители ако си сменяте училището - 8-ми клас или университет?
Аз по-миналата година втория уч ден ми натресе една контролна г-жата по математика и всички имаха двойки. иначе сега г-дина ни по важните предмети издейства да ни сменят разпределението че това което са направили било много загубено, така че нещата се подобряват.

Потребителски аватар
heaher
Прекаляващ
Регистриран: 05 авг 2008, 08:34

Мнение от heaher » 18 сеп 2012, 15:11

Ми като втори учебен ден новите учители ги нямаше :mrgreen: а дано да не идват никога :twisted:
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Говорилнята”