Какво разбирате под 'рап' и кои са любимите ви изпълнители?

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ
Регистриран: 16 юни 2008, 15:54

Какво разбирате под 'рап' и кои са любимите ви изпълнители?

Мнение от miami4life » 04 юни 2010, 22:31

Реших да направя тази тема,защото забелязах,че има доста хора от форума които слушат "рап" или както понякога казват "хип-хоп".

Няма първи аз да говоря,защото когато прочета вашите мнения ще ми дойде музата. :D

Главния въпрос е : какво разбирате под музиката Рап т.е. за какво трябва да се рапира и тн.
Следващия въпрос е : кои са любимите ви изпълнители.
Изображение

Потребителски аватар
bobi_tes
Неконтролируем
Регистриран: 24 мар 2009, 19:25

Re: Какво разбирате под "рап" и кои са любимите ви изпълнители?

Мнение от bobi_tes » 04 юни 2010, 22:40

Това което знам аз:
Афроамериканцити измислят рапа.Вместо да правят боеве между тях, те правят рими и танцуват.Попринцип рапа произлиза от щата Мичиган, но най-много таланти започват да се издигат от Ню Йорк.Рапа започва да се харесва и на белите и така се разпространява по цял свят.Снууп Догг, Тупак и Фат Джо стават най известните рапъри през 90-те.Няма какво да добавя след това не съм слушал рап и вече не се интересувам.Запонаха да стават голями помий и вече новите песни почти не могат да пробият :roll:
Step into the light and then you'll know
You were stopped and dropped by the Walls of Jericho

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ

Мнение от miami4life » 04 юни 2010, 22:48

За това,че новите са помии,няма спор.За това,че Снууп,Тупак и Фет Джоу са най-известни,не е така.
Изображение

Потребителски аватар
yodaag
Прекаляващ
Регистриран: 06 окт 2009, 20:37

Мнение от yodaag » 04 юни 2010, 22:50

Под рап разбирам як ритъм, мелодия и текст.Понякога някои песни ми харесват само заради бийта, и не се заслушвам в текста.Еминем ми е много любим изпълнител, защото всичките му текстове са смислени - и на песните за ебавка, и на песните за сериозни неща.Също харесвам Dr. Dre, Snoop Dogg (не и напоследък), N.W.A., The Game, Tupac, D12 (и по-специално Proof, Eminem и Obie Trice), Nas, Kanye West (заради това ще отнеса доста критики :lol: ), Ice Cube и т.н. (не ми се изброява).Чакам критики или не знам какво, но не ми харесва чак толкова стария рап държа да вметна, защото мисля, че той е повече до бързо говорене, отколкото до хубав текст (което е доста важно за мен)
My PC=> Motherboard: ASUS P5E3 PRO, Video Card: ASUS ENGTS250 512MB , CPU: Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz, RAM: 2x2 GB, HDD:1TB SATA2, OS:Windows 7 ULTIMATE;
Изображение

Потребителски аватар
bobi_tes
Неконтролируем

Мнение от bobi_tes » 04 юни 2010, 22:55

Добре искаш да кажеш че през 90-те не са ги слушали.Когато бях на 6-7 слушах само тях.То по телевизията пускаха сам отехни песни.Тук тъме някоя на Еминем и тва е.Ако ми маеж че като малък си знаел Dr.Dre те признавам.М-у другото и DMX има някои яки песни.Сега се сетих че и той беше сред 4-ката

Потребителски аватар
SabeR
Сериозен
Регистриран: 17 авг 2009, 15:36

Мнение от SabeR » 04 юни 2010, 22:57

За мен рапа е изкуство. Като чуя рап, първото нещо, което си представям е много свестни хорица събрани на едно място, вихрейки се в щур купон, на който 2pac (R.I.P :( ) пее. Любимите ми изпълнители са: 2pac, Nas, Eminem, Eazy-E, Ice Cube, Snoop Dogg, Cypress Hill, Busta Rhymes, Dr.Dre и др.
Нямя нужда да казвам какво знам за рапа, защото почти всичко знам. Луд фен съм и много се интересувам. :)
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
yodaag
Прекаляващ

Мнение от yodaag » 04 юни 2010, 22:59

bobi_tes написа:Добре искаш да кажеш че през 90-те не са ги слушали.Когато бях на 6-7 слушах само тях.То по телевизията пускаха сам отехни песни.Тук тъме някоя на Еминем и тва е.Ако ми маеж че като малък си знаел Dr.Dre те признавам.М-у другото и DMX има някои яки песни.Сега се сетих че и той беше сред 4-ката
Говорим за сега :wink: Като малък не съм слушал музика :lol: От 2-3 клас вече слушам рап, и то някви бебешки работи като на 50 цент най-комерсиалните песни :mhihi:
My PC=> Motherboard: ASUS P5E3 PRO, Video Card: ASUS ENGTS250 512MB , CPU: Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz, RAM: 2x2 GB, HDD:1TB SATA2, OS:Windows 7 ULTIMATE;
Изображение

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 04 юни 2010, 23:07

Аве нещо забравихте Eazy-E покрай Dr.Dre и Snoop :mhihi: Ми аз слушам общо взето всяква музика, но от рапърите ме кефят Snoop Dogg, Dr.Dre, Eazy-E, Kanye West, 2pac, Ice Cube, Eminem, Ludacris, MC Hammer :D
Другото което мога да кажа е, че не ми пука кои от тия манговци (не че не ме кефят като певци, ама са черни :mhihi: ) са се разбирали и кои - не. Текстове от рода на "Muthaphuck Dre, Muthaphuck Snoop..." също не ми променят мнението нито за Снууп, нито за Eazy :)
Изображение

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ

Мнение от miami4life » 04 юни 2010, 23:16

За съжаление установявам,че 98% процента се слуша Уест коуст,което предполага не знаене същината на рапа.Повечето от тези които изброихте са генгста рап.За тези които слушат Нас,поклон а на другите нека чуят него,но нека чуят албума на Wu Tang - 36 Chambers,който представлява връх на тая музика и може би е най-добрия за сега(въпреки че според мен Illmatic е най-добрия).

Няма нещо по-добро от уест коустки бийт за купон,направо можеш да получиш оргазъм. :D

За Тупак(R.I.P.),преди ми беше любимия рапър,но преминах на ийст коуст и преоткрих музиката.Все си мисля,че това преоткриване е следващата стъпка след кефенето на уест коуста.

П.С. Добре е да чуете и рапъра AZ,той е приятел на Нас,и е почти толкова добър колкото него,но е адски подценен.
Изображение

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ

Мнение от miami4life » 04 юни 2010, 23:18

Сори за дъбъла,но преди малко видях тази листа и мисля,че е доста точна. :D

Забележете кои са на първите три мест,едни от най-големите в рапа.
Изображение

Потребителски аватар
SabeR
Сериозен
Регистриран: 17 авг 2009, 15:36

Мнение от SabeR » 04 юни 2010, 23:18

Само не разбирам защо викате на Kanye West рапър? Вече такъв ли се води? Иначе Стал, аз не съм забравил Eazy-E. Всеки ден го слушам.. :)
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ

Мнение от miami4life » 04 юни 2010, 23:20

Да допълня. :D Ийзи не блести с дълбоки текстове,точно обратното - изключително просташки са,но има типично яки уест коуст бийтове.
Изображение

Потребителски аватар
yodaag
Прекаляващ

Мнение от yodaag » 04 юни 2010, 23:22

Аз доколкото знам West са бедняците, East са богаташите :roll: Т.е. би трябвало вторите да са комерсиални, а първите истински :roll:
Изображение

Потребителски аватар
bobi_tes
Неконтролируем

Мнение от bobi_tes » 04 юни 2010, 23:23

Хехе ти изкара че Тупак е Уест Коуст рапър? :shock: че той е от манхатън бре :lol: .Уест Коуста яко съква.Има може би само 2-3 рапъра които стават от там.Аз мисля че БГ рапа яко е пропаднал>Миши шамара не знае английски, а е тръгнал да прави песен със Снууп.Мишо си е селянин, но и той си го знае.Преди с конса и ония пед*раси си копуваха дрехи втора употреба, а викаха че си ги копували от цум.ОМГ :lol:

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ

Мнение от miami4life » 04 юни 2010, 23:24

yodaag написа:Аз доколкото знам West са бедняците, East са богаташите :roll: Т.е. би трябвало вторите да са комерсиални, а първите истински :roll:
Грешно знаеш.Ако уест са бедняци,как ще се возят в хубави коли и ще пеят само за курви и пари,а Ийст-а само колко са зле и как трудно се излиза от гетото.
Изображение

Отговори

Върни се в “Говорилнята”