Какво издава почеркът за характера ви!

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Какво издава почеркът за характера ви!

Мнение от venom4et0o » 08 май 2011, 14:46

Хората така свикнаха с клавиатурата, че се сещат за писането с химикал на хартия само когато се наложи да попълнят формуляр в някое учреждение. В резултат на това, почеркът ни става все по-грозен, а понякога е толкова хаотичен, сякаш е писало малко дете.

Но да оставим краснописа настрана. Както и да пишете, има някои особености, благодарение на които графолози тълкуват характера на хората. Това не е точна наука и няма как да сме сигурни, че техните твърдения са 100% верни, но нека все пак видим какво казват учените.

Вземете лист хартия и напишете едно изречение без да се замисляте за почерка си. Сега обърнете внимание на следните неща:

Ако думите се накланят

Надясно - вие сте отворен за света и обичате да общувате с хората.

Наляво - обичате да работите сами или „зад кулисите". Ако не сте левичар, а почеркът ви клони наляво, може би сте личност, която често се опълчва срещу общоприетите норми.

Няма никакъв наклон - ако буквите са изправени, вие сте практичен и здравомислещ човек.

Размер на буквите

Големи букви - вие сте важен човек. Много известни личности пишат с големи букви. Общителни сте и обичате да сте център на вниманието.

Малки букви - вие сте човек, който се концентрира над нещата. Може да сте срамежлив и интровертен.

Средна големина - вие сте човек, който се адаптира лесно.

Как пишете английското „s"

Закръглено - вие често правите компромиси и избягвате да се конфронтирате с хората.

С остър връх - вие сте любознателен и интелектуален тип. Колкото по-висок е върхът на буквата, толкова по-амбициозен сте.

С широка долна част - може би не сте поели пътя в живота, който сте искали. Например, занимавате се с финанси, докато истинската страст са ви изкуствата.
Ей т'ва съм язе :mhihi:

Наляво - обичате да работите сами или „зад кулисите". Ако не сте левичар, а почеркът ви клони наляво, може би сте личност, която често се опълчва срещу общоприетите норми.
Средна големина - вие сте човек, който се адаптира лесно.
С остър връх - вие сте любознателен и интелектуален тип. Колкото по-висок е върхът на буквата, толкова по-амбициозен сте.
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Discount
Напреднал
Регистриран: 27 дек 2010, 11:10

Re: Какво издава почеркът за характера ви!

Мнение от Discount » 08 май 2011, 14:54

Това е като шибаните анализи по литература
Пример 1
писателят пише
Завесите бяха сини
какво мисли учителя-завесите бяха сини, защото авторът е в депресия, но още ще се бори чак до край
какво мисли писателя-по дяволите завесите са сини
И какво по дяволите е това, ваща майка ве пиша какво си пиша и некви педераси(не ти тия изследователите) ше ми обясняват глупости аре по един хуй
Изображение

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 08 май 2011, 14:55

Discount написа:Това е като шибаните анализи по литература
Пример 1
писателят пише
Завесите бяха сини
какво мисли учителя-завесите бяха сини, защото авторът е в депресия, но още ще се бори чак до край
какво мисли писателя-по дяволите завесите са сини
Завесите лесно се подменят, за разлика от почерка :mhihi:
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 08 май 2011, 14:58

Надясно - вие сте отворен за света и обичате да общувате с хората.
Малки букви - вие сте човек, който се концентрира над нещата. Може да сте срамежлив и интровертен.
Закръглено - вие често правите компромиси и избягвате да се конфронтирате с хората. + С широка долна част - може би не сте поели пътя в живота, който сте искали. Например, занимавате се с финанси, докато истинската страст са ви изкуствата.

Според мен наклона зависи и от това, с коя ръка пише човек. Аз пиша с лявата и просто ми е непривично да накланям буквите наляво... :roll: А "S" пиша хем закръглено, хем с широка долна част...така че явно значи, че притежавам 2 качества... :roll: А първите 2 неща...противоречат си според мен... :roll:
Изображение

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 08 май 2011, 15:02

Аз пиша с дясната, ама пак е наклонен наляво :D Всъщност мога и наклонен на дясно и без наклон, ама просто така ми е по-удобно :mrgreen:
Изображение

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 08 май 2011, 20:02

С дясната ръка, наклон наляво, в повечето случаи малки букви, но някой път и големи, а S го пиша с заострен връх :D Бих казал, че доста правилно са забелязали учените :shock:
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
denis_tes
Сериозен
Регистриран: 04 апр 2009, 21:34

Мнение от denis_tes » 08 май 2011, 23:05

Discount написа:И какво по дяволите е това, ваща м*beep*а ве пиша какво си пиша и некви пе*beep*си(не ти тия изследователите) ше ми обясняват глупости аре по един х*beep*й
OMG.Преди време банваха ако напишеш грешно думата "проблем", а сега може да се псува свободно!? :shock:
btw: Темата е много полезна.Думите са ми без налкон, средно големи и пиша "S" с широка долна част.Напълно съвпада с мен всичко написано! :)
Toq dole prili4a na MC Ren, kopele myahahah
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 08 май 2011, 23:23

Няма никакъв наклон - ако буквите са изправени, вие сте практичен и здравомислещ човек.
Средна големина - вие сте човек, който се адаптира лесно
С широка долна част - може би не сте поели пътя в живота, който сте искали. Например, занимавате се с финанси, докато истинската страст са ви изкуствата.

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен
Регистриран: 11 юни 2008, 13:31

Мнение от Боги » 10 май 2011, 14:39

Пиша с лек наклон надясно - Надясно - вие сте отворен за света и обичате да общувате с хората.
Което далеч НЕ е вярно и ме кара да мисля, че това е поредният неверен "тест" за характер.
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Отговори

Върни се в “Говорилнята”