Понякога се срамувам че съм българин

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Понякога се срамувам че съм българин

Мнение от A.T.L. » 10 дек 2013, 23:28

Надявам се да не съм нарушил правилата.
Но все пак гаври с гробове и с национални герои, младежта която е нашето бъдеще и всички останали националистически глупости. България над всичко и националисти които си татуират речи на Васил Левски а знаят по-малко за историята от българските турци и всички националистически настроени футболни хулигани. Това е България. Тя не е чистотата за която са се били апостолите, нито е империята на Симеон нито е държавата с божествена природа на райската земя. България е изстрадала държава със озлобен и глупав народ. Аз лично съм един от тези хора. Израснал съм в Родопите и някак си успявам да усетя настроенията там както и в скъпия ни Пловдив в който живея. Просто не мога да приема че след като турци са ни е*али майките и дъщерите 500 години и че вече изказването "в България няма българи" се оказва тъжната истина вече както казва един от моя клас - не си струва да си националист.

Темата я направих по повод едно нещо което видях скоро във любимия ни facebook
Report this page
Надявам се скоро да я изтрият но темата е направих и защото на фона на националистически настроените теми и потребители някак си искам да разнообразя обстановката и да видя какво мислите вие по въпроса.

Потребителски аватар
G_Live
Новодошъл
Регистриран: 19 яну 2010, 19:04

Re: Понякога се срамувам че съм българин

Мнение от G_Live » 13 дек 2013, 12:02

Ами, случват се и такива работи явно..

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 16 дек 2013, 03:13

Не мога да понасям националистическите глупости. Навсякъде по света има умни и добри хора, както и зли и тъпи. Навсякъде има красиви и не толкова красиви места. С нищо не сме сме по-различни от десетките други държави подобни на нас. Историята си е история. Били сме велики, ок така е, но сега сме едно нищо, едно посмешище за Европа, заедно с всички наши страни съседки - Сърбия, Македония, Черна Гора, Косово, Румъния, Албания, Босна и Херцеговина. Цигания (в смисъл мръсотия - не че имам нещо против другите етнчности на генетично/расово ниво, проблемите са на социо-икономическо ниво.), беднотия и за каквото още друго се сетите. Пълен цирк.

Потребителски аватар
sixkiller
Баш Мастера!
Регистриран: 16 юни 2004, 22:14
Контакти:

Мнение от sixkiller » 17 дек 2013, 00:34

thestig93 написа:...не сме сме по-различни от десетките други държави подобни на нас.
Държавите подобни на нас са далеч от десетки.
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 20 дек 2013, 18:22

sixkiller написа: Държавите подобни на нас са далеч от десетки.
В какъв смисъл? Че само само ние сме толкова зле и няма други като нас ли? Не съм съгласен с това. Навсякъде по света е мизерия, корупция, простотия и каквото още друго се сетиш. Ако ни сравняваш със западна Европа разбира се, че ще изглеждаме като най-изостаналите маймуни, но не забравяй, че света не е само Европа. Правителствата на Южна Америка са много корумпирани. Същото важи и за Африка и части от Азия. Ето едно доказателство за това, че не сме на дъното на хранителната верига. http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_HDI Спомням си преди време имаше някакво предаване по бтв където изкараха някакви таблици и ни сравняваха заплатите с тези на Африканските държави и казваха колко сме били зле в сравнение с тях. Противни са ми такива жалки опити за пропаганда. Хората там умират всекидневно от глад. Мизерията в която живеят е покъртителна. Тук поне имаме чиста вода, храна и ток ако не друго.

Потребителски аватар
sixkiller
Баш Мастера!
Регистриран: 16 юни 2004, 22:14
Контакти:

Мнение от sixkiller » 21 дек 2013, 13:27

В исторически план ние сме далеч пред почти всички държави, включително и напредналите такива. Това ни прави доста различни.
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 23 дек 2013, 12:23

Преди турското робство сме се занимавали главно с войни, със това да спасяваме Европа от арабските нашествия, да дразним византийците и да обуздаваме племената около нас, както и със това да дадем азбука на половината Европа, а по време на турското робство сме били в 500 годишна борба за оцеляване. След освобождаването сме били същите каквито сме в момента, като споменем и че през двете световни войни сме на страната на губещите и това че явно всички са срещу нас в балканските и другите войни по това време. Впрочем забелязах че примерно старите традиционни български къщи почти по нищо не се различават от старите традиционни турски къщи. Както като цяло много от българите имат повече турски ген от колкото български а някои ми говорят за прочистване на България от турците (като между другото доста турци знаят повече за българската история от колкото повечето българи).
Колкото до това че ние не сме единствените прецакани, така е, всяка държава от съюза на мизерниците си е прецакана по свой начин :wink: . Ето например най-великото нещо на България - армията е в най-окаяно положение в момента, а хората кандидатстват само защото нямат работа и нямат пари да се изхранват. През всички големи войни сме имали големи поводи за гордост а армията ни е била сякаш непобедима макар да сме били доста назад като оборудване и брой оръжия/войници. Винаги сме побеждавали многократно по-силни армии, а сега хората отиват в армията от глад. Сега протестират хората, студентите тва онова докато политиците им се присмиват от парламента и си правят своеволия, някви си хорица определят Родопите за турска провинция, други се мъчат да откраднат колкото се може повече докато дойдат изборите, а трети гледат само да замажат очите на хората. Както и на някои от протестите доста хора отиват без да знаят за какво протестират. "За първи път виждам народ който да сваля правителство и после пак да си го избира" е казал "любимия ми" Барак Осама, и тем подобни. Българите са известни както в Гърция, Англия така предполагам и в много други държави само с това че са измамници, крадци и тарикати, както и с това че мразим общо взето всички наши съседни държави.

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 02 яну 2014, 00:23

A.T.L. написа:Ето например най-великото нещо на България - армията е в най-окаяно положение в момента, а хората кандидатстват само защото нямат работа и нямат пари да се изхранват. През всички големи войни сме имали големи поводи за гордост а армията ни е била сякаш непобедима макар да сме били доста назад като оборудване и брой оръжия/войници.
И закакво точно ни е голяма армия? С кой ще се бием? Не виждаш ли какво става с други страни които са позволили своя военно индустриален комплекс да се развие до такава степен, че да им бъде финансово изгодно да започват войни просто ей така. Говоря за САЩ - място където правителството им е отвлечено от милиардери които правят легални подкупи под формата на "campaign contributions" избирайки кой политик марионетка да пише каквито закони му поръчат, най-вече пагубни решения от сорта на това да дерегулират финансовия сектор през 80-те по времето на Роналд Рейгън. Една малка страна като наща няма нужда от никаква армия. Имаме нужда от по-добро здравеопазване, училища, научно-изследователски институции и въобще всякакви програми стимулиращи развитието на социално и икономическо ниво.

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 02 яну 2014, 10:41

На мен напоследък не ми се нравят част от гурбетчиите, които отидат със скъсани панталони в друга държава, а след 6 месеца се връщат с всякакви маркови дрехи, коли, простотии и се правят на голямата работа. Правят трицифрени сметки в заведения, изхарчат парите си за няма и месец и после пак с подвити опашки към чужбина. Вместо да си оправят част от живота с тези пари, те искат просто да се покажат колко са големи, щото са работили половин година в държава, която откровено ги мрази.
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 06 яну 2014, 16:56

thestig93 написа:
A.T.L. написа:Ето например най-великото нещо на България - армията е в най-окаяно положение в момента, а хората кандидатстват само защото нямат работа и нямат пари да се изхранват. През всички големи войни сме имали големи поводи за гордост а армията ни е била сякаш непобедима макар да сме били доста назад като оборудване и брой оръжия/войници.
И закакво точно ни е голяма армия? С кой ще се бием? Не виждаш ли какво става с други страни които са позволили своя военно индустриален комплекс да се развие до такава степен, че да им бъде финансово изгодно да започват войни просто ей така. Говоря за САЩ - място където правителството им е отвлечено от милиардери които правят легални подкупи под формата на "campaign contributions" избирайки кой политик марионетка да пише каквито закони му поръчат, най-вече пагубни решения от сорта на това да дерегулират финансовия сектор през 80-те по времето на Роналд Рейгън. Една малка страна като наща няма нужда от никаква армия. Имаме нужда от по-добро здравеопазване, училища, научно-изследователски институции и въобще всякакви програми стимулиращи развитието на социално и икономическо ниво.
Не казвам че ни трябва армия - просто фактът че може би единственото нещо с което могат да се хвалят българите освен с природата на България е борбения си дух и това какви велики войни са били българите, а сега само се излагаме. Спомням си ония кораб дето щял да помогне за войната в Либия ли, за квото там го пращаха и дето сигурно плава за първи път от 80 години и сигурно е единствения ни действащ военен кораб. И така армията я няма и сякаш вече почти няма неща с които да се гордеем. Кирилицата примерно, освен руснаците като изключение да знаят че им е дадена от България и това е. Ако питаш американците кой е направил компютъра няма никой да ти каже че Джон Атанасов е човека и тн. Общо взето когато се каже думата българин се сещат за крадец или измамник или мързелив човек, общо взето емигранти които търсят работа за много пари а те самите нищо не могат да правят. Не знам за другите страни но в Гърция например тва да си българин е голямо тегло.
Вероятно подобно е и отношението към българите и в Англия и Германия като гледам какви неща се случват.
Колкото до поста на venom4et0o - ами то винаги ще се намери някой такъв. Работата е там че точно тия дето се правят на много успелите всъщност нищо не представляват. Ама това вече е друга тема. Въпросът е че ние българите сами си потъпкваме имиджа пред света - излагации до небесата... Друг е въпросът как всички балкански държави сякаш са една срещу друга, ама... все някой друг им е виновен. За да се оправим трябва първо да се погледнем ние какви сме и тогава да почнем да обвиняваме цигани/турци/армейци и тн. Общо взето в България, това да си националист не се измерва в това колко обичаш или се гордееш с България а в това колко много мразиш турци/цигани/сърби... Е тогава как ще се оправим като за всичко обвиняваме другите вместо да покажем че пак да изуми света, но не със това колко турци можем да убием или колко дискриминираме циганите или какви далавери правим. Някак си от доста време сме тръгнали в погрешната посока

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 07 яну 2014, 02:21

A.T.L. написа:Общо взето в България, това да си националист не се измерва в това колко обичаш или се гордееш с България а в това колко много мразиш турци/цигани/сърби...
Много вярно. Досега не се бях замислял, но е точно така.

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 12 яну 2014, 12:14

Аз лично познавам хора, които не се излагат в чужбина, живеят си нормален живот като останалите, но не се правят на дръж ми шапката с това наше свръх известно българско самочувствие.

Изображение

За съжаление такова ни е възпитанието. Всеки го раздава шмекер и гледа да мине по най-лесния начин и ако има възможност да е преди всички... Мога да ви дам пресен пример с т.н. седмица за заверки в моя университет. Обикаляме и висим по цял ден пред кабинетите на доценти, професори, инженери и пр. с целта да си заверим последните останали курсови задачи/проекти/протоколи. В моя случай висенето се случи пред кабинета на преподавателя по Геодезия. Правилото при него беше да не се изготвя списък, а ние да се разбираме който е с по-малко задачи влиза по-рано, а тези с повече ще почакат. Заради такива шмекери с "по-малко" задачи чаках 3 дена по 4 часа всеки ден пред кабинета му, за да заверя моите задачи... Които между другото ги заверих за точно 7 минути... А тези с по "една задача" се въртяха в кабинета му по 40+ минути... :roll: Ние им се доверяваме, а те веднага злоупотребяват с това. Дори имаше една двойка, които бяха само за подпис в книжката, които пък веднага ги пуснахме, защото няма смисъл да чакат... Е тоя подпис се проточи около 20 минути Изображение

Тарикатлък и шмекерия навсякъде... :(
Последна промяна от venom4et0o на 26 яну 2014, 00:29, променено общо 1 път.
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 21 яну 2014, 13:54

venom4et0o написа:...
Точно това е и причината в момента да сме стигнали до това положение. Всеки българин с някаква власт независимо каква гледа да мачка останалите и да се прави на велик и недосегаем. Точно такива най ме дразнят и точно заради такива няма да се оправим скоро. Шефове на фирми, началници, директори, и тн. Всички тия великите и недосегаеми може би имат по-голяма вина и от политиците. Но какво да се прави. Дали комунизма ни направи такива да сме долни, може гладостта да е виновна, но няма как да се съвземем в близките години защото проблема на държавата не са политиците а мисленето на хората - българското желание за далавери и за това как винаги друг е виновен.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 18 мар 2014, 23:51

Еми, трябва да спрем да се определяме 24...

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл
Регистриран: 03 мар 2013, 08:24

Мнение от methos9696 » 19 мар 2014, 09:09

Може да си счупим клавиатурите от писане по проблемите на българската свободия известна още като демокрация или република. Обаче как да ги решим като младите хора нямаме стимул да стоим тук. За всеки рано или късно идва момента да издържа семейство, а за това трябват пари не идеали. Синът на моя бивша учителка е компютърен специалист, който не си намери никъде работа, а е семеен и ще не ще отиде в САЩ, където сега работи за 70 000$ годишно. В същото време първенци на випуските в университетите стават разни преписвачи, които си плащат за да не ги хванат и после на принципа "имаш вуйчо владика ставаш поп" получават престижна много добре дори отлично платена работа, а хора изкарали си оценките с труд, ако изобщо успеят да завършат търсят каквато и да е работа за да не умрат гладни. Просто докато я караме с тези далавери и шуробаджанащина не можем се сърдим на никой друг освен на себе си като народ, че живеем в намиращата се в окаяно състояние тоалетна на Европа. Както се казва "Каквото сам си направиш - друг не може да ти го направи."
Наричан съм задръстен и какво ли не още, защото не пуша, не пия повече от 300 мл твръд алкохол или 50 мл твръд и една чаша нещо по-леко и не ходя по бойни клубове опа чалгатеки, каквото остава да слушам тази гавра с музиката. Пияни като казаци се трошат, ръгат и се качват след това по колите да търсят а дай Боже дърво да не е някой невинен живот да отнемат. То направо като се замисля холивудските сценаристи да вземат се разходят из България ще получат вдъхновение за цял куп анти утопични или апокалиптични филми. Тука положението просто е "На вълка врата му е дебел, защото сам си върши работата". На село чакам не полицаите ами сам гоня крадците от вкъщи, че те докато дойдат престъпниците ще са изчезнали "в дън горите тилилейски" както казваме по моя край. Дори и да ги хванат на тези изгладнели и озверели индивиди затвора им се вижда като курорт и нямат нищо против да влязат вътре.
На кратко каква оправия да има като нямаме закони, култура и мислене на човешки същества :cry:
UDEP0RtVLtM

Отговори

Върни се в “Говорилнята”