Светът на PlayStation 4

Несериозните неща и хора на едно място.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Регистриран: 08 сеп 2004, 08:10
Контакти:

Светът на PlayStation 4

Мнение от GTAfan » 01 фев 2014, 16:37

Привет на всички ПОзнати и НЕпознати грЕндТифтАуторЯ ! :lol:

Нямаме си тема за PS4 за това сметнах, че е крайно време да се сдобием с такава.
Моето предложение е тук да се пише всичко за конзолата - от ревюта, статии и теми през придобивки, игри, успехи до съвети, трикове и бъдещи развития. Само и единствено за и около нея.

''Отминаха годините и славата на заветните доказани игрови платформи PlayStation, PlayStation 2 и PlayStation 3...
И ето, че през не толкова далечният м. февруари 2013г. Sony Computer Entertainment обявиха официално следващото поколение /осмо/ игрова настолна конзола - отрочето PLAYSTATION 4.''

Изображение
Изображение Изображение
Изображение Изображение
Изображение

Видео ревю:

Oбщ преглед:
Новата конзола разполага с ултра-бърз процесор, ново поколение видео чип и супер-скоростна системна памет. Тази мощ ще позволи на създателите на игри да освободят въображението и да предложат ново поколение преживявания, които до сега не са били възможни.
Бъди винаги на ръка от приятелите си с подобрените възможности на PSN (PlayStation Network) , споделяй на мига видео и скрийншоти и се приготви за преживяване от ново поколение с PS4.
Цялата вътрешната архитектура и дизайн на PS4 системата, от оптичното устройство и захранващия блок, до механизма за охлаждане, са проектирани така, че да запазят корпуса тънък и лек и да позволят максимална гъвкавост на дизайна.
Новата PS4 е с изчистен и модерен дизайн. Повърхността на PS4 е разделена на четири части, като четири отделни блока, събрани заедно в едно тяло. Слота за дискове, бутоните, индикатора за захранването и отворите за вентилация са поставени в междинното пространство, създадено между секциите. Когато захранването е включено, индикаторът за захранване ще свети в класическо PlayStation синьо. Предната и задната части на корпуса са леко наклонени, което дава на потребителите не само лесен достъп до бутона на захранването и слота за дискове при поставяне в хоризонтално или вертикално положение, но и помага да се прикрият свързаните кабели. Черният цвят, в комбинация с матово и гланцово покритие, придава изтънчен външен вид на най-новата система за забавления и позволява да се впише перфектно навсякъде в интериора.
Новият софтуер за PS4 от различни софтуерни разработчици и издатели ще включва Destiny от Bungie, Inc, в партньорство с Activision Publishers, Inc., Diablo III от Blizzard Entertainment, Inc., Kingdom Hearts III и Final Fantasy XV от Square Enix, Assassin’s Creed IV Black Flag и Watch_Dogs от Ubisoft Entertainment, NBA 2K14 от 2K Sports, The Elder Scrolls Online от Bethesda Games Studios и Mad Max от Warner Bros Interactive Entertainment и други, общо над 110 заглавия. PS4 спечели голяма подкрепа от много издатели на игри, включително и много независими разработчици. От февруари 2013г до сега, броят на разработчиците на софтуер за PS4 се е увеличил от 126 до 505.
Освен това, повече от 30 заглавия от SCE Worldwide Studios, от които 12 чисто нови IP, са в процес на разработка, включително Killzone: Shadow Fall, Knack, inFAMOUS: Second Son, #DRIVECLUB и The Order: 1886. От над 30 заглавия в процес на разработка, 20 заглавия ще бъдат на разположение в рамките на една година от стартирането на PS4.
Технически спецификации:
Продуктов код: CUH-1000A
CPU : x86-64 AMD “Jaguar”, 8 ядра
GPU : 1.84 TFLOPS, AMD следващо поколение Radeon™ базиран графичен чип
Памет: GDDR5 8GB
Дисково пространство: 500GB*
Приблизителни размери (ширина, височина, дължина): 275×53×305 mm
Приблизително тегло: 2.8 kg
BD/ DVD устройство (read only): BD × 6 CAV, DVD × 8 CAV
Портове: 2 броя USB 3.0, един AUX порт
Мрежова свързаност:
Стандартен мрежови порт (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) ×1
Безжична връзкаIEEE 802.11 b/g/n
Bluetooth® 2.1 връзка (EDR) за комуникация с контролери и други периферни устройства

Аудио/Видео изходи
HDMI изход
DIGITAL OUT (оптичен) порт

Комплектът включва:
PlayStation 4 система x 1
Безжичен контролер (DUALSHOCK 4) × 1
Mono headset × 1
Захранващ кабел × 1
HDMI кабел × 1
USB кабел × 1 (за зареждане на контролера)

*Хард дискът съдържа пространство достъпно за потребителя и такова резервирано за системата. Свободното пространство налично за ползване от потребителя е по-малко от общото пространство.

24 месеца ЕВРОПЕЙСКА гаранция !

Конзолата, аксесоарите, софтуера и игрите са вече в продажба по целият свят - ФАКТ !
В България официалната пускова дата беше преди точно 3 дни - на 29.01.2014г.
Макар, че на някои места има все още истерия за покупката И и някои нейни приложения, с малко късмет можете в рамките на 24 часа или до 2-3 дни да държите този малък шедьовър в ръцете си.
За протокола към днешна дата са продадени над 3.5 милиона конзоли и двойно повече игри!
До края на март очакваният са за 5 милиона бройки !!!
/Кашончето хбокс е далеч от всичко това и като продажби и като пускови дати.../. :ramp:

Ето някои известни места за покупка от нашата мила Родина:
Ozone ; Pulsar ; Плесио ; Tehnopolis ; Tehnomarket ;

Тук има ПЪЛЕН СПИСЪК с всички излезли досега игри, тези които се очакват наскоро, за в бъдеще кaкто и свободните за сваляне през магазина на СОНИ.
ЗА СЪЖАЛЕНИЕ Grand Theft Auto V не присъства НИКЪДЕ в него !
Бъдещето е в дигиталните копия /покупка на заглавие през PSN/ и директен даунлоуд на диска на конзолата.

To be continued....
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Re: Светът на PlayStation 4

Мнение от thestig93 » 07 фев 2014, 23:17

Playstation 4 доминира конкуренцията в момента. Въпреки това не ме впечатлява нито с хардуера си нито с първите си игри на пазара. Сигурен съм, че по-нататък ще има изключително добри заглавия, особенно от Naughty Dog. В момента обаче няма никаква причина да предпочетеш конзола от ново поколение пред едно прилично PC. Просто няма достатъчно игри. Не искам да започвам платформени войни. Просто изказвам лично мнение.

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Контакти:

Мнение от GTAfan » 09 фев 2014, 00:04

Hardwear-a винаги е сходен при всяко ново поколение конзоли. И сравнение с предшествениците си, сегашният е много повече на ниво.
Всеки може да види в www много тестове относно възможностите като графика на конзолата към момента.

Един нагледен пример:

PS4 vs. XBOX One real ingame view !

Иначе си прав - няма почти нищо смислено за игра сега, едва 2-3 заглавия заслужават внимание.

Аз лично стартирах преди 2 седмици с това, докато излезе GTA V /дай боже/ или MAFIA III, примерно.

Изображение

Изображение

Пък нататък ще видим как ще ....
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 11 фев 2014, 20:54

То хубаво... аз бих си купил едно ps4 само заради GTA V обаче точно GTA е игра която никога не бих искал да играя на конзола. Просто мишката ми е прекалено ценна. Другите игри верно често излизат първо за конзола и 1 или 2 месеца за PC но мисля че чакането си струва. Само Rockstar си бавят PC версията с 1/половин година :D (може и да греша, не съм много навътре в gaming темата). До колкото имам впечатление - графиката е по-добра от тази на Xbox One или греша? Контролера ми изглежда по-приятен за държане от този на PS3. За характеристиките нищо не разбирам ;D ама то и няма значение - нали са достатъчни за разцъкване на високи фреймове... Обаче като цяло предпочитам да дам 2000 - 3000 лева за чудовищен комп пред това да дам 800-900 лева за конзола. Това си е мое мнение де :) мислех да си купя някъв PS2 втора употреба само заради Liberty city и Vice city stories :D
Не знам дали има смисъл или е по-добре да ги цъкам на PSP-то на един мой приятел ама да не се отклонявам. Като цяло единственото нещо което може да ме накара да си купя PS4 е GTA V и абсолютно нищо друго. Друг е въпроса че за 1 игра ще дам 1000 лева :D - за това НЕ съм си купил конзолата, НО ако играта беше нещо от типа на GTA V - Back to Vice City или ако имаше история преплитаща се с томи по някакъв начин - вечече бих дал 1000 лева за 1 игра :mrgreen: . Или бих взел PS3 втора употреба :D . GTAfan, имаш Assassin's creed 4 за плейстейшъна нали? Ако е така - пробвал ли си я и на PC и на конзолата защото искам да те питам - дали е по-приятен геймплея с мишка или с контролер (това с колко фрейма върви не ме интересува :) .

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 14 фев 2014, 22:59

A.T.L. написа:аз бих си купил едно ps4 само заради GTA V
GTA V все още не е обявена за новото поколение конзоли (PS4 и Xbox One) и няма причина да предполагаме че ще бъде. Това е игра от миналото поколение и едва ли ще видим next gen порт. Тя вече си направи направи милиардите долари. Разходите по портването няма да си заслужават много много.
A.T.L. написа:Обаче като цяло предпочитам да дам 2000 - 3000 лева за чудовищен комп пред това да дам 800-900 лева за конзола. Това си е мое мнение де :)
Ако гледаш да пестиш от другите части и вложиш по-голямата си част от парите във видеокартата можеш да си направиш една доста сериозна геймърска машина от порядъка на 1300-1400 лева. Това обаче може да го постигнеш стига сам да си сглобиш компютъра. На тези готовите PC-та по магазините не трябва да им се обръща никакво внимание защото има слагат възможно най-слабите видеокарти. Даже компютри за по 800-900 лева ги оставят само с вградения графичен чип в процесора без дори да си правят труда да сложат истинска видеокарта.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 15 фев 2014, 00:36

Мерси за инфото - аз преди няколко дни разбрах че още не е излязла за ps4.
Колкото до конфигурацията - аз не искам да пестя пари. Имам някои изисквания към видеото и стигаме до там. В момента поне по мое лично мнение процесорите са по-силни от колкото е необходимо :mrgreen: - може и да греша. Освен това смятам че ще е по-добре да имам 2 видео карти от колкото 1 - по-евтино сякаш ще ми излезе ако комбинирам правилните карти а и вероятно и производителността спрямо цената ще е по-висока.
Този комп който смятам да си сглобявам ще го сглобя когато излезнат новите DDR4 Рам памети (които в момента са готови но просто финансово не е изгодно за производителите да се пуска на пазара :( . Предполагам че ще излезнат тази или следващата година :) та по принцип аз не гледам да пестя пари при сглобяването на комп - особено когато става въпрос за видеото (предпочитам nvidia макар че винаги са по-скъпи от amd). Колкото до тва за покупката на Ps4 - това беше бъзик, макар че играта наистина изглежда впечатляващо но сякаш ще е много по-приятно лично за мен да я цъкам на комп от колкото на конзола.

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 15 фев 2014, 11:25

A.T.L. написа:Освен това смятам че ще е по-добре да имам 2 видео карти от колкото 1 - по-евтино сякаш ще ми излезе ако комбинирам правилните карти а и вероятно и производителността спрямо цената ще е по-висока.
Това не е вярно. Две видеокарти от среден клас няма да са по-силни от една видеокарта от висок клас поради простата причина, че производителността не ти се удвоява като сложиш 2-рата видеокарта а и не всички игри имат добра поддръжка за такива конфигурации. Една видеокарта винаги е по-добър избор ако имаш определен бюджет. Случвало се е да има изключения разбира се, но много рядко. 2-3-4 видеокарти са добре когато решиш да правиш най-екстремната възможно хай-енд машина и парите не те интересуват.
A.T.L. написа:Този комп който смятам да си сглобявам ще го сглобя когато излезнат новите DDR4 Рам памети (които в момента са готови но просто финансово не е изгодно за производителите да се пуска на пазара :( . Предполагам че ще излезнат тази или следващата година :)
Тази есен излизат така наречените Haswell-E от Intel които ще са невероятно скъпи процесори от порядъка на 1000лв. Отделно дънните им платки струват 350лв+ и за рам 16GB може да се изръсиш около 500лв просто защото е най-новата уж модерна технология DDR4. Чак другото лято или есен ще излезнат по-ниския клас процесори с DDR4 памет от Intel (i3, i5 и i7). От DDR4 няма смисъл в момента защото ще е по-слаба и по-некачствена като технология от DDR3. Всяка една нова технология в началната си фаза е по-зле от най-доброто от предишната технология. Ако си решил тази година да си сглобяваш компютър ти препоръчвам i5 5670 който ще излезне лятото, с 16GB DDR3 памет и примерно една видеокарта GTX 860 - то и тя ще излезне някъде по това време.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 15 фев 2014, 15:29

thestig93 написа:...
Мерси за полезната информация. В момента имам задоволително мощен комп. Този новия няма да го сглобявам скоро предполагам, може след 2 или 3 години, но не знам. Впрочем това за новата технология - не бях се замислял макар че ако бях изчакал малко щях да си взема ivy bridge вместо сегашния ми sandy bridge, защото имам малко проблеми с прегряването, а съм чувал че технологията на ivy го прави доста по-хладен и сравнително по-ефективен от sandy но не знам дали наистина е така.

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 15 фев 2014, 17:40

A.T.L. написа:В момента имам задоволително мощен комп. Този новия няма да го сглобявам скоро предполагам, може след 2 или 3 години, но не знам. Впрочем това за новата технология - не бях се замислял макар че ако бях изчакал малко щях да си взема ivy bridge вместо сегашния ми sandy bridge, защото имам малко проблеми с прегряването, а съм чувал че технологията на ivy го прави доста по-хладен и сравнително по-ефективен от sandy но не знам дали наистина е така.
Имаш задоволително мощен комп пък AC4 ти насича. Как става така? Sandy Bridge са много хубави процесори независимо дали е i3, i5 или i7, така че да, в това отношение си доста добре, но видеокартата каква ти е? Ако е някаква от сорта на GT 620 или 7750 за никъде не си. Трябва ти нещо по-мощно за да играеш новите игри. :)

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 15 фев 2014, 19:52

thestig93 написа:
A.T.L. написа:В момента имам задоволително мощен комп. Този новия няма да го сглобявам скоро предполагам, може след 2 или 3 години, но не знам. Впрочем това за новата технология - не бях се замислял макар че ако бях изчакал малко щях да си взема ivy bridge вместо сегашния ми sandy bridge, защото имам малко проблеми с прегряването, а съм чувал че технологията на ivy го прави доста по-хладен и сравнително по-ефективен от sandy но не знам дали наистина е така.
Имаш задоволително мощен комп пък AC4 ти насича. Как става така? Sandy Bridge са много хубави процесори независимо дали е i3, i5 или i7, така че да, в това отношение си доста добре, но видеокартата каква ти е? Ако е някаква от сорта на GT 620 или 7750 за никъде не си. Трябва ти нещо по-мощно за да играеш новите игри. :)
Проблема ми е във видеокартата :) обаче тук говорим за лаптоп представи си не за настолен компютър. Наложи ми се да си взема лаптоп защото много често пътувам, но след известно време ще се застоя - но не се знае коя от идните години ще е това събитие. Компа съм го взимал мисля че беше 2011 или 2012 година. Видеото ми е Nvidia 525n или m или нещо такова. Аз компа (използвам думата комп и за лаптоп защото никога не съм правил разлика м-у двете) го взимах за да играя GTA IV и само и единствено заради нея защото тогава никоя игра не ми тръгваше на старата щайга от която бях много доволен впрочем. Pentium 4 3ghz и всичко останало беше много зле обаче компа беше доста бърз и само бавния интернет ми беше проблем тогава. Та GTA IV ми върви перфектно на максимални детаили но това е игра от 2010 а сегашните игри (next gen дъра бъра) са нещо съвсем различно и няма как компа ми да се справя с тях така както се справя със GTA IV.

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 15 фев 2014, 22:25

A.T.L. написа:...
Ами всъщност IV-ката е от 2008-ма година. :) Иначе за новите игри като Watch_Dogs примерно, това лаптопче няма да ти свърши работа. Ние малко му оспамихме темата на човека... ако искаш да продължим разговора ми пиши на ЛС. :)

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Мнение от venom_961 » 03 мар 2014, 22:29

Какво да кажа...много велика конзола. Направо съм изненадан колко напред са Sony спрямо конкуренцията. Аз винаги съм предпочитал да държа Joystick в ръката, дори и когато играя пред компютъра. Единственото нещо което ме дразни е, че в България няма никакви апликации, най-вече Netflix, Amazon Instant Video и VUDU. Иначе с PS Plus за 100 лв на година, всеки месец получавате безплатни игри които ви се трупат в акаунта и можете да си ги дръпнете когато искате. Има и доста добри намаления от 75, 90% и тн. Аз лично си взех PS4 заради ексклузивките които ще излизат а и защото не ми се дават отделно пари за нов комп.
Изображение

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Контакти:

Мнение от GTAfan » 08 мар 2014, 11:48

thestig93 написа: Ние малко му оспамихме темата на човека...
поуляхте се, вярно... нека тук се пише ПРЕДИ всичко за конзолата, МОЛЯ ПРИДЪРЖАЙТЕ се към това !

GTA V за новото поколение конзоли НЯМА на този етап, дори все още НЕ СЕ очаква.
Всичко останало което чувате, четете и виждате са слухове, спекулации и глупости като цяло.

Конзолата набира главоломна скорост, разработват се много нови игри, НО за сега няма почти НИЩО чак толкова интересно и впечатляващо.
Ясно е, че някои настоящи заглавия като Thief, Resogun, Need for Speed: Rivals, NBA 2K14, Battlefield 4 и FIFA 14 и бъдещите Middle-earth: Shadow of Mordor, Batman: Arkham Knight, Sleeping Dogs: Triad Wars, Watch Dogs, The Order: 1886 и Infamous: Second Son са заслужили и ще си заслужат вниманието на определена прослойка играчи.

Лично мен все още нищо конкретно не ме е грабнало толкова, че да изкарам дни и нощи пред екрана, като изключа АС: ВF.
Какво ще се случва напред около и за PS4 тепърва ще разберем.

До тогава който има конзолата и поне малко е навлязъл в нейният ''свят'' ще знае, че няма и грам загубено време изкарал в забавления с нея - тя е чисто и просто един малък великолепен шедьовър в гейм индустрията.
Изображение

Отговори

Върни се в “Говорилнята”