Първична: PS,XBOX,PSP,NINTENDO...КОНЗОЛИ и прилежащите им !

За всички платформи - жанрове, ревюта, линкове, трейлъри, рецензии...

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
hphbp
Начинаещ
Регистриран: 21 май 2006, 12:28
Контакти:

Re: Първична: PS,XBOX,PSP,NINTENDO...КОНЗОЛИ и прилежащите им !

Мнение от hphbp » 19 май 2008, 09:00

Имам два въпроса. :) 1-во ще стане ли да ползвам джойстик от PS1 за PS2. И 2-ро ще пречи ли, ако държа козолата върху тв-то? :)

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Мнение от jhonsons » 19 май 2008, 09:54

1.На по старите игри за ПС2 безпроблемно можеш да ползваш джойстик от ПС1,стига да подържа аналог
2.ЗАвиси от телевизора;ако е на плазма не очаквай да седи :mhihi: ама ако е от старите нямаш проблеми :razz:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
hphbp
Начинаещ
Регистриран: 21 май 2006, 12:28
Контакти:

Мнение от hphbp » 19 май 2008, 10:13

Мерси за бързия отговор. :)

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Регистриран: 08 сеп 2004, 08:10
Контакти:

Мнение от GTAfan » 19 май 2008, 15:47

Ето нещо много интересно:
Конзолни продажби в САЩ за април: GTA IV и Wii правят фурор
GTA IV се превърна в една от игрите с най-успешен старт в историята, а Wii отново засрами Xbox 360 и PS.
Американските продажби на видео игри се предполагаше да поставят Xbox 360 и PS3 в центъра на вниманието, тъй като именно за тях излезе една от най-очакваните игри за годината - Grand Theft Auto IV. Обаче Nintendo се постараха да развалят победния им марш, както можете да се убедите сами:

1. Wii: 714.2K -6.8K (0.94%)
2. DS: 414.8K -283.2K (40.6%)
3. PSP: 192.7K -104.3K (35.1%)
4. Xbox 360: 188K -74K (28.2%)
5. PS3: 187.1K -69.9K (27.2%)
6. PS2: 124.4K -91.6K (42.4%)

Wii се продаде почти два пъти по-добре отколкото конкурентите си, взети заедно, като хардуерните зверчета на Sony и Microsoft дори отбелязаха спад спрямо март. При джобните конзоли нямаше интересни нови заглавия и съответно и DS, и PSP се продадоха доста по-зле от предишния месец.
Поне при софтуера положението беше според очакванията. Xbox 360 версията на GTA IV спечели напреварата с близо 2:1 съотношение спрямо тази за PS3, като между двете успя да се шмугне неизменната за Nintendo Mario Kart. Super Smash Bros. Brawl също продължи да се продава добре, а Guitar Hero III за Wii и Call of Duty 4 все още се държат в топ 10, дори 5 месеца след премиерите си.

1. GTA IV (Xbox 360) - 1.85 million
2. Mario Kart Wii (Wii) - 1.12 million
3. GTA IV (PS3) - 1.00 million
4. Wii Play w/ remote (Wii) - 360K
5. Super Smash Bros. Brawl (Wii) – 326K
6. Gran Turismo 5: Prologue (PS3) – 224K
7. Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Darkness (DS) – 202K
8. Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time (DS) – 202K
9. Guitar Hero III (Wii) – 152K
10. Call of Duty 4: Modern Warfare (Xbox 360) – 141K
и една добавка:
Докато беше шеф на SCE Worldwide Studios, Фил Харисън си спечели уважението и обичта на геймърите. Но след това той се премести в Infogrames и Sony трябваше да намерят негов заместник. Най-после такъв беше намерен в лицето на Шуней Йошида, който преди е изпълнявал ролята на старши вице президент по разработката на продукти в SCEA. Да се надяваме, че ще се справи не по-зле от именития си предшественик.
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Xbox360 - да си го купя ли?

Мнение от thestig93 » 06 окт 2008, 20:49

Тааа здравейте , навил съм се да си взема Xbox360 но съм се наплашил от всичките тези проблеми който може да ми създаде - плюе и драска дискове , прегрява , RROD - ва , почва да му бръмчи DVD ROM-a след определено време, поврежда дискове , дава софтуерни бъгове и всякакви други такива проблеми :( Харесъл съм си този вариянт http://plesio.bg/product.php?product_id ... on_id=1290 - няма HDD но 256 мб ще ми стига за сейфовете. Другият вариянт който е по малко вероятен защото е скъп е този 120GB Elite http://plesio.bg/product.php?product_id ... on_id=1290. PS3 немога да си позволя въпреки че 40GB версия е само 749лв и точно тази 40GB GPU-то и CPU-то са му 90nm и иска 180W което значи че прави доста топлина и гледах в YouTube че и PS3 имал проблеми с прегряването. Бях чел че след hardware-ния ъпдейт след 2006 година на Elite системата и е добавен допълнителен вентилатор който уж трябвало да оправи прегряването но гледах в YouTube че въпреки това пак RROD-ва и прегрява. Друг е въпроса че понеже е евтин и от всичко са пестили пари , най-вече от качество на изработка тва вътре в DVD-ROM-a дето хваща диска и го върти е лошо направено и понякога дисковете кривят и се драскат а има и случай в който бокса ти чупи диска и тва е доста гадно особенно ако е оригинален. Понеже аз в моята стая ако си купя бокс няма къде да го държа освен на земята на килима под телевизора, което не ми се струва много студено място и зимата като включа парнотооо...... мазалоо ша стане. Таа някакви идеи и да ми кажете кой точно вариянти на 360 не драскат дисковете. Беше нещо от сорта на еди кои си преди 2006 са с HITACHI а другите с някво друго ии.... така. Та въпроса ми е ще имам ли проблем с XBOX360 Arcade тоя дето е 399 лв

btw: ето ако някой иска да види как се пържи паржола на PS3 http://hk.youtube.com/watch?v=Q3Hh3tBdHwM

Потребителски аватар
VaNkAtA
Прекаляващ
Регистриран: 15 окт 2007, 15:35
Контакти:

Re: Xbox360 - да си го купя ли?

Мнение от VaNkAtA » 06 окт 2008, 20:50

Абе, незнам ама ти каза че си с 512 RAM, за това по-добре си го вземи за да се насладиш на IV.

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 06 окт 2008, 21:15

VaNkAtA написа:Абе, незнам ама ти каза че си с 512 RAM, за това по-добре си го вземи за да се насладиш на IV.
Па ако се счупи нали има гаранционен сервиз :D Но значи няма да мога да го хакна :shock:

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 06 окт 2008, 21:25

Само едно ще ти кажа недей!

Преди около година за РД-то наще ми подариха кашона,бъндъл с Lost Planet Extreme Conditons това много хубаво,с радост го връзвам към ТВ-то и почвам,след час-час и малко вентилатора почва да върти като турбина,след пет минути аут,кутията изключи.Опитвам се да включа и ей го червения пръстен,незнам кво е тва и отварям книжката с инструкций.Чета аз и гледам ''During some intense processing,your console's main fan will most likely rotate silently to prevent excessive overheating,Microsoft guarantees 100% risk-free working enviorment,whithout any risk regarding overheating''.Та така,гледам аз и викам ''Я е дали са ми дефектна конзола''.

На другия ден бегом към представителството на М$ и излезнаха много възпитани хора,написаха ми една бележка,с кочто отивам в магазина и ми сменят конзолата.Хубаво,отивам аз в магазина сменят я,две седмици никви проблеми изведнъж пак червения пръстен.Не ми се занимаваше та реших да я върна,ама тия мияки от М$ само 40% от сумата ми върнаха.
Сега вече почти 7 месеца съм с ПС3 и мога да ти кажа че база за сравнение няма.

Това чудо съм го държал в жегите 5 дена да работи,е бах мааму няма и следа от прегряване,да не говорим че първите игри тръгват ако са качени на ХДД-то без диск като Моторсторм,Резистънс и др. Демек можеш без проблем да подкараш Моторсторм и Фифа стрийт,които са качени в замундата,просто като извадиш хардчето и го мушнея в сатата на компа
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 06 окт 2008, 21:36

Излезна че наще ще ми помогнат и на 26 Ноември на рожденния ми ден ( да не забравите да ми го честитите в оназ тема :mhihi: ) може да имам PS3 80GB с Motorstorm :D http://technomarket.bg/product_detail.p ... =09040306#
Ти jhonsons имаш ли за PS3-то GTA 4 и какъв вариянт ти е на тебе PS3 - то ?

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 06 окт 2008, 23:20

аз съм с 80 гигабайтовата бъндъл с Моторсторм и Резистанс,но срам ме е да призная не съм играл :IV:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Контакти:

Мнение от GTAfan » 06 окт 2008, 23:37

VaNkAtA написа:Абе, незнам ама ти каза че си с 512 RAM, за това по-добре си го вземи за да се насладиш на IV.
Каква рам сънуваш, човека говори за външна мемори карта 256МВ за запис на сейфовете, щото въпросният ВОХ аркейд е БЕЗ хард, един от най-калпавите първи модели !
jhonsons написа:Демек можеш без проблем да подкараш Моторсторм и Фифа стрийт,които са качени в замундата,просто като извадиш хардчето и го мушнея в сатата на компа
Демек яко заблуждаваш човека, щото МОЖЕ да си СВАЛИ от PS Store ДЕМОтата на посочените игри, без да вади диска, занимавайки се с глупости и да си мисли, че играе ''пиратски игри'' на 3ката си ! :ramp:

И вземете да четете повече за тея конзоли, че се излагате много с невежеството си ! Има толкова много изписано по мрежата, не си съчинявайте разкази свободен текст...
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 06 окт 2008, 23:56

GTAfan написа:
Каква рам сънуваш, човека говори за външна мемори карта 256МВ за запис на сейфовете, щото въпросният ВОХ арйехд е БЕЗ хард, един от най-калпавите първи модели !
Той говори че на компа ми е 512 рамта понеже преди време го бях написал в един пост и тои сигурно го е запомнил тва

a PS network е безплатен но има ли го в България ? Хубавото на Playstation 3 е че можеш да му сложиш хард от лаптоп и да не ти е проблем паметта 250 , 320 ,500 :mhihi:

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Контакти:

Мнение от GTAfan » 07 окт 2008, 00:15

Образовай се добре преди да взимаш каквато и да е конзола, че да не съжаляваш после !
Минала ми е много информация през ръцете и очите, говорил съм с много хора които разбират технически от тея работи, с притежатели на различните такива, пробвал съм и аз това онова и пак малко знам - всичко е въпрос на добър подбор кое да е, но все пак ако трябва да ги сравняваме то няма място за това щото и 2те имат малко и/или много + и -, а в края на краищата пък можеш да си кажеш взимам си която ми е кеф, може и 2те ако си финасово независим и ще имаш база за сравнение, имат си г-я от магазина, праскаш един хубав ТВ и качествен звук и си живееш живота ! 8)
Изображение

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 07 окт 2008, 00:35

Слушай,не заблуждавам никой,не говоря за демота а за ЦЯЛА игра,от замундата може да изтегли цялата моторсторм и да я качи на харда на ПС3,с амлко туийкове може да си подкара цялата игра,разбра ли ме?Ако примерно си държия конзолата на фирмуер 1.10 или 1.11,и изтеглиш еди нтуик,можеш да подкараш първите ексклузиви за ПС3,без диск или каквото и да е било,за съжаление,всички по-нови игри за ПС3,са със защита а новите фърмуери не позволяват такива хакчета
An exploit has been found in versions 1.10 and 1.11 of the PS3 firmware which has allowed one cunning hacker to boot up copied versions of PS3 games.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 07 окт 2008, 10:17

E аз съм се образовал доста и им знам на тия конзоли сичко и секви прогблеми и глупости и съм играл на Motorstorm в технополиса и е много яка игра, не е от най-добрите графично но пак не е лоша като се има предвид че тая игра ползва около 40% от потенциала на PS3.Аз имам PS2 и знам за какво става въпрос като се каже че Sony имат най-качествените продукти. Никога не е freeze-вал , изключвал се от самосебеси или някакви такива работи. Таааа... питах за Playstation Network , попринцип е безплатен но само към сайтовете на Sony ли и може ли да си браузвам свободно в интернет и има ли го въобще в България ? jhonsons ти понеже имаш , кажи как стоят работите с нета ?

Отговори

Върни се в “Всички останали игри”