Проблем с видеокартата, моля помогнете!

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Yankow
Регистриран: 31 май 2014, 22:36

Проблем с видеокартата, моля помогнете!

Мнение от Yankow » 25 юни 2014, 13:05

Здравейте форум, днес си бях в стийм и реших да си сваля една игра за 128мб видеокарта. Когато отидох в CanYouRunIt.com и ми изписа, че съм нямал достатъчно видео рам. Пише ми, че имам само 32мб. Разровичках се в интернет и видях, че ако съм с вградена видео карта може да си вдигна видео рам.
Спецификации на комп.

Ram - 4Gb
Processor - Intel Celeron CPU 1000M 1.80GHz (2CPUs)
Video Card - Intel HD Graphics
Dedicated VRAM 32mb
HardDisc - 500GB

Надявам се да има начин да си вдигна VRAM защото при повечето игри ми цепи а пък някой не тръгват.

btw, с вградена видео карта съм.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Re: Проблем с видеокартата, моля помогнете!

Мнение от A.T.L. » 25 юни 2014, 13:51

То по принцип и със отделна видео карта да си пак не може да си вдигнеш видео рам-а. Проблема ти може да се премахне само с купуване отделно на някоя по-евтина видео карта (външна - не вградена) - кажи си модела на дънната платка защото той е от голямо значение при смяна на видео карти.

Потребителски аватар
Yankow

Мнение от Yankow » 25 юни 2014, 13:56

Смисъл, гледах че през BIOS настройките може да си сложа повече dedicated VRAM но ще ми изяде от RAM аз затова питам. Но не съм толкова навътре с компютрите затова търся помощ. Въпроса ми е, ще може ли да си вдигна dedicated VRAM без да си навредя на компютъра?

EDIT: На лаптоп съм!

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 25 юни 2014, 15:52

Yankow написа:Смисъл, гледах че през BIOS настройките може да си сложа повече dedicated VRAM но ще ми изяде от RAM аз затова питам. Но не съм толкова навътре с компютрите затова търся помощ. Въпроса ми е, ще може ли да си вдигна dedicated VRAM без да си навредя на компютъра?

EDIT: На лаптоп съм!
След като не разбираш от компютри по-добре да не бъркаш в биоса че може да си прецакаш цялата система. Щом си на лаптоп може да го дадеш на някой който разбира и той да направи това което ти си гледал за заделяне на рам памет ;)

Потребителски аватар
Yankow

Мнение от Yankow » 29 юни 2015, 15:07

Макар че отговарям след толкова много време :mhihi: Оправих се, успях да подкарам Mafia 2 на средните графики. :rock: И доста по новини игри :lol:

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”