ОСНОВНА: Кой какво РС има ? Кой какви UP/DOWNgrade прави ?

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
venom_961
Напреднал
Регистриран: 03 май 2011, 10:02

Re: ОСНОВНА: Кой какво РС има ? Кой какви UP/DOWNgrade прави

Мнение от venom_961 » 16 юли 2012, 19:24

Djani1 написа:
venom_961 написа:Моя:
RAM: 3GB (Ще се сменя...)
Video: AMD Radeon HD6990 (Резервка: ATI Radeon 4250 и нещо..)
Процесор: AMD Phenom II X6 1100T (Резервка: Intel Celeron E3200)
Хард Драйв: 1.1TB (+Подвижен хард 250GB)
BTW Видеото е 600 долара, Ицо ;)
И на тоя комп си с XP!? плаче за 7-ца...
Първоначално бях на 7, но след като процесора се прецака, минах отново на XP... А и мисля да го продавам тоя и да взема няк'во измислено лап-топче. :D
Изображение

polsan
Начинаещ
Регистриран: 18 яну 2011, 15:46

Мнение от polsan » 22 юли 2012, 14:22

За да не отварям излишна тема ще пиша тук.Надявам се че не е проблем .
Та да минем на въпроса - Може ли някой компетентен да ми разясни няколко въпроса за следната комфигурация.
дънна платка-х61х2-м2 s. LGA1155
процесор-intel celeron g530 2.4 GHz 2mb
рам-4 gb ddr3
видео карта-nvidia g210- 1 gb hdmi dvi
захранване-atx 460
hdd - 500gb dvd+rw
И така въпросите ми са : как би се представила видео картата при няй новите игри говоря за игра на най високи настройки от свясните ли е .
Захранването ще понесе ли по нататъчни ъпгрейти на рама и други компоненти
И като цяло компютърат как ще се представи на големи натоварвания от към гейм плей на тежки игри от рода на крайзис гта 4 и едва ли не гта 5 нфс да рън и така нататък .Какво бих могъл да му подобря ако е нужно и изопщо заслужава ли си 555те лв които мисля да дам за него
YEEAAAHH

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Мнение от jhonsons » 23 юли 2012, 13:12

На лаптопчето му замина старият хард, та му сложих нови. В момента е следната машинка:

MSI GX660
CPU: Intel Core i5-450M @ 2.4GHz
RAM: 1x2GB+1x4GB DDR3 @ 1333MHz
VGA: Radeon HD5870M 1GB GDDR5
SSD: Corsair Force GT 120GB SATA3
HDD: Western Digital Blue 1TB SATA3
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 23 юли 2012, 14:33

Не съм много запознат с хардуерната част на компютъра и затова, преди да се излагам другаде, искам да попитам тук. Виждам, че Intel Core i3, i5 и i7 са явно най-новите процесори от Intel, нали така? Но... честотите не са толкова големи. Преди, по принцип, следих тази логика - колкото по-голяма честотата, толкова по-добре. Но явно не е така. Защото, все пак, i-серията е явно най-добрата в днешно време, а честотата, на която работят процесорите, не е впечатляваща. Та... от колко голяма значимост е всъщност тя? Вероятно е по-важно колко ядра има процесора и самата му производителност, но наистина не съм запознат с това. Като стана въпрос за производителността, тя, сега също да попитам, от кое се определя? Броят ядра или честотата? Сега, например, за един компютър, който се използва за работна станция (рендъри най-вече), кое ще е по-важно – процесорът, видеокартата или рам-паметта? Тоест, то всичко си е е важно, знам, но ъ, кое ще е най-добре да е с най-високи характеристики? Владо ми беше казал, че в такъв случай процесорът не е много важен (или поне аз така го разбрах), защото той е нужен само дотолкова, колкото да прехвърли операциите върху видеокартата. В момента съм си избрал HP Z800, HOWEVER, ще трябва да посъбирам малко за него. :mrgreen: Между другото, Андрю Креймър от VIDEOCOPILOT го похвали и аз като малкия хлапак, му повярвах, че е добър. И явно е така, напоследък гледах ревюта, ънбоксинги и т.н. Явно е добър. Та... трябва ми компютър, общо взето, който да не е толкова геймърски, а по-скоро работна станция. Сигурно се повтарям вече.

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 23 юли 2012, 17:55

При модерните процесори не е много удачно да ги избираш по тактова честота по простата причина, че други елементи като размера на кеша, броя ядра, скоростта на графичния ускоротиел, размера на рама и FSB-то са от доста голямо значение.

Ето ти един прост пример, на система с еднакви компоненти тестват два процесора. Единият е AMD FX-8150 - 8 ядреният флагшип модел на AMD с тактова честота 3.6ГХз, а другия е i7 2500k - четириядрен процесор с отключен множител мислен за ентусиасти и геймъри, който работи на 3.3Гхз. На лист изглежда, че AMD-то просто ще размаже въпросния Интел с два пъти повече ядра и по-висока тактова честота. Ако обаче погледнеш ревюта, ще ти стане ясно, че и двата процесора са рамо до рамо, а при програми като Photoshop CS4, Интела изпреварва конкурента, a да не говорим, че тоя Интел въпбще не е от най-мощните процесори на пазара, но за цена/производителност е най-доброто решение.

Та, причината поради която Интела се представя толкова добре е това, че има значително по-голям кеш 6МБ, а колкото повече кеш имаш, толкова повече таскове може процесора да хвърля в кеша, който е супер бърз. Отделно скоростта на рама е също важна, тъй като по-бърз рам значи, че процесора не трябва да чака толкова за данни и на практика това прави процесора по-''бърз''. Размера е важен от гледна точка на това, че първо можеш да пускаш повече приложения едновременно и второ, при повече рам на системата не и се налага да ползва хард-дисковете като рам (virtual memory), което адски много забавя системата.

Иначе HP Z800 е широко понятие, на каква спецификация си се спрял точно?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 23 юли 2012, 19:00

Мислих, че те са цял клас "Z", а 800 е самата спецификация. Иначе, сега като разбрах, че не е така, не съм сигурен на кое точно съм се спрял. :mrgreen:
Не знам, не съм се спирал на определена, надявам се вие (или ти) да ми помогнете в избора.

EDIT: А, ето го: http://shopping1.hp.com/is-bin/INTERSHO ... =OfferList

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 23 юли 2012, 21:28

Хммм, незнам. Ясно ми е, че си доста навътре в моделирането, но имаш ли истинска нужда от workstation...? Първо бих те попитал готов ли си да направиш толкова сериозна инвестиция, защото тези компютри наистина са правени за професионалисти, а предполагам, че ти ще го използваш и за нормални работи като сърфиране, гледане на филми, музика, игри и т.н., за което един нормален десктоп ще ти е по-удобен.

От тая гледна точка, с тези 3000 (около 5000лв.) долара можеш да сглобиш PC пред което моето ще изглежда смешно, ще имаш адска производителност с която не само ще можеш да вършиш истинска работа като моделиране ами ще можеш да се насладиш на кажи-речи всяка игра на макс.

Другото което е, че тия workstation-и имат доста специфичен хардуер, като се започне с хардовете, та се стигне до GPU-то. Недай боже нещо да се счупи извън гаранционните срокове, ще трябва доста солено да се изръсиш за подмяната на компонента.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
nrjboyan
Умопобъркан
Регистриран: 19 авг 2009, 14:54
Контакти:

Мнение от nrjboyan » 24 юли 2012, 06:00

wtf, бе?! :D
За какво ти е работна станция, това е страшна тегавня от всякакви гледни точки. За тези пари, както казаха вече ще си сглобиш много добра машина, няма смисъл да се "втурваш" толкова навътре. Ако пък си толкова твърдо решен, може да разгледаш и работните станции на Dell, които се водят УЖ по-добри...и по-скъпи, разбира се. :D Имай в предвид обаче, че с nVidia Quadro няма да можеш да си цъкаш на игрите, което предполагам би те спряло, защото надали би искал да се изръсиш за работна станция + отделно компютър за игри.
DRIFTING IS NOT A CRIME!
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 24 юли 2012, 11:15

Глупости, нищо не го спира да играе игри на Quadro, но е все едно да си купиш Ферари, за да го караш през зимата.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 10 авг 2012, 22:35

Не знам дали е много за тука, ама малко си освежих флашката. :D
Изображение
Изби ме малко на носталгия по Nintendo-то, затова изрових стар джойстик и ето го творението. :)
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 10 авг 2012, 23:06

Яко! :D

world123
Регистриран: 10 авг 2012, 17:56

Мнение от world123 » 16 авг 2012, 13:10

Имам много слаби компютри.
Моя личния ми лаптоп:
RAM:3gb(оригинално имаше 1 но му сложихме още 2)
VIDEO:224МБ Intel GMA 950 (modded drivers 1.3 май беше драйвера)
Процесор:Intel Двуядрен 2.0 Гигахерца.

На баща ми:
Видео: Некво смотано нямам представа 64мб
Рам: 512мб
Процесор:Едноядрен Интел 2.6 Гигахерца

На баба:
Video: intel Gma 3100 384MB
RAM:2GB
Процесор: Двуядрен Celeron на 2.5

:oops:
Hey, I've just received a free Minecraft Giftcode!
You can get one too!

>> minecraftcodes.me <<

polsan
Начинаещ

Мнение от polsan » 31 авг 2012, 08:38

от вчера вече съм с 2,50 гига рам. два кингстъна по 1 гига и един по 512мб . За сега Толкова ми стигат по късно ще мисля да слагам още 1гига но по късно .Следващата покупка ще е видеокарта оказа се че съм с доста по шибана от колкото мислех а именно 128 мегабайтова това направо беше шок за мен и ми е трън в очите. но до месец два ще взема 512 или гига и след тва един хубав процесор с две ядра .Знам доста от вас ще ми кажат купи си нов комп сабери що годе за някакъв но не съм от заможните и на първо време този ще оправя старая се частите да са секънд хенд за да спестя.
YEEAAAHH

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 31 авг 2012, 15:12

Флашка Нудист :mhihi:
Изображение
Ех гаста не я пускам и ми се е стопило у-то :mhihi:
Изображение
Dell Inspiron 5110 май беше лаптопа ми.
Видео: Nvidia 525M 1 GB 128 bit. (излезе ли GTA V я сменям :mhihi: )
Процесор: Intel i7 2.1 до 2.9 Ghz, 8 ядрен
Рам: 8 GB DDR3
Твърд диск: 640 GB
OS: Виндовс ултимейт 32 битов боклук. След малки промени вече съм с Виндовс 32 бита ултимейт но вече ми работи както трябва. Имах проблем с някои игри и сейфовете на тях (нямаше ги).
Исках видео карта Nvidia 540M но нямах пари. Абе тая рам не ми треа въобще. Аз исках 4 а баща ми им каза 8. Той ще си я плаща :mhihi: . Процесора ми има турбо режим така че не правя овърклок (май така се казваше).
В момента в компа ми остава да се създаде ново правителство от бактерии живеещи в прашните улички между град интел и входа към отвъдното - ЮЕсБи 3. Искам да си купя външен твърд диск 3-4 TB. Знам за наводненията и че цените са се овеличили. Някой копувал ли си е нещо подобно преди наводненията или знае ли какви са били цените преди че да знам дали да си зимам или да изчакам.

polsan
Начинаещ

Мнение от polsan » 21 сеп 2012, 16:53

Е много съм доволен най накрая махнах тръна от очите си. купих нова видео карта за компютърът ми . Срещу 30 лв получих
ASUS EN7300GT/Silent 256 MB DDR2 128-bit .Само ,че по специална не с стандартно охлаждане а много по добро на Spire.
На старата ми видео карта охлаждането е включено към нея самоче тъй като за пръв път ми беше да сменям видео карта ми трябваха цели 30 минути търсене из дънната платка и най накрая намерих каде точно се включва охлаждането ,но както и да е.
Лошото е че сигорно заради захранването ли поне по моя преценка се наложи да махна едната платка рам иначе пищеше на всеки 10 секунди сегаработи перфектно само с 2 гигабайта рам но по нататък може да намеря по хубаво захранване моето е само 260 вата мисля ,че.
Най интересното за мен е ,тишината на истина не мога да повярвам се едно не е включен не ми се смейте ама е така .Явно яко са ни прецакали преди години когато ми зимаха тоя комп се изръсиха 1000 лв а само с 128 мегабайтова карта шумна като локомотив чак песни не можех да слушам на последък.
btw На 29 очаквам новия лаптоп може и по рано .
YEEAAAHH

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”