Волан - проблем ??

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен
Регистриран: 11 юни 2008, 13:31

Волан - проблем ??

Мнение от Боги » 21 авг 2010, 18:26

Абе току що купих един волан, GEMBIRD STR-SNOCKFORCE-M инсталирах всичко от диска ама нищо не става....пробвах го на една игра автобусен симулатор - не работи. От всички 4 жака отзад само в USB-то влиза единия, другите няма къде да се пъхнат ?! Някой може ли да ми обясни по-подробно какво да правя? :(
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан
Регистриран: 03 сеп 2007, 08:20

Re: Волан - проблем ??

Мнение от LibertyCityStories » 21 авг 2010, 18:42

Значи,това което ще кажа надали ще ти е от полза.аз имам волан,Speed Wheel 3,така мисля че се казва,има един жак(подобно) от педалите който се включва към волана,а другия жак който е на волана се включва в USB вход на компютъра.но при теб защо са 4 жака,можеш ли да дадеш хубави снимки на волана,и по-скоро на жаковете от близо ако някой може да се ориентира по тях като ги види.но при мен всичко пишеше в упътването,кое къде се включва,не знам при теб не пише ли

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен

Мнение от Боги » 21 авг 2010, 19:03

Те другите са явно са PS2. 3 и т.н. Сега пробвах волана на ETS и работи. Трябва само да пипна игровите настройки и нещата ще са готови. Просто се паникьосах за момент и забравих да проверя настройките.

Иначе - http://my-shop.biz/images/345345345345354.jpg
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 21 авг 2010, 19:17

Супер е.Съжалявам че моя няма скоростен лост,а също така предполагам твоя се и върти на повече градуси,моя смао на по 90 градуса в двете посоки :(

Потребителски аватар
ShAdOwW
Напреднал
Регистриран: 08 юли 2008, 23:21
Контакти:

Мнение от ShAdOwW » 21 авг 2010, 19:34

Аз имам Trust Predator GM-340. Няма скоростен лост но има пера, като тези на Формула 1 :) Засега съм доволен :D
The hell was full so i came here

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 21 авг 2010, 19:56

LibertyCityStories написа:Супер е.Съжалявам че моя няма скоростен лост,а също така предполагам твоя се и върти на повече градуси,моя смао на по 90 градуса в двете посоки :(
Моя пък само на 900 :mrgreen: Май няма нужда да казвам че ми върши работа :mhihi: М/у другото, Боги, ако си се оправил, да локвам? :roll:

ПС: Че те към Плейстейшън не се ли вързват с USB? G25 има само USB и кабелите които да свързват волана с педалите и лоста
Изображение

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен

Мнение от Боги » 21 авг 2010, 20:23

Не локвай още. Волана работи добре при три изпровани игри - ETS, GTS, CBS. Обаче забелязвам, че има дублиращи се бутони - тези на скоростния лост и двата за мигачите на самия волан. Как мога да оправя това и от къде? Също още два 6 бутона не работят - крайно левите 4 които са като джйстик и MODE бутона... от къде мога да ги оправя?
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 21 авг 2010, 20:45

ShAdOwW написа:Аз имам Trust Predator GM-340. Няма скоростен лост но има пера, като тези на Формула 1 :) Засега съм доволен :D
моя също има пера но са направени да се ползват ако не искаш да ползваш педалите,всмисъл не включваш педалите към волана и при това положение работят перата,но с тях не ми е удобно да ги ползвам вместо педали,аз съм си свикнал да си ползвам краката и някак си не мога да се приспособя към това давам газ и спирачка с ръце,за разлика от Алекс Занарди на който просто му се налага

Потребителски аватар
bone_G
Умопобъркан
Регистриран: 18 авг 2009, 10:32

Мнение от bone_G » 21 авг 2010, 23:24

Боги написа:Те другите са явно са PS2. 3 и т.н. Сега пробвах волана на ETS и работи. Трябва само да пипна игровите настройки и нещата ще са готови. Просто се паникьосах за момент и забравих да проверя настройките.

Моя е подобен има ли да си регулираш вибрацийте ?
Изображение
Обикновенни и спортни ауспуси, аргон, ресьори за Благоевградска област: Иво Калоянов метал 0886696893 доказано качество!

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен

Мнение от Боги » 22 авг 2010, 11:36

bone_G написа:
Боги написа:Те другите са явно са PS2. 3 и т.н. Сега пробвах волана на ETS и работи. Трябва само да пипна игровите настройки и нещата ще са готови. Просто се паникьосах за момент и забравих да проверя настройките.

Моя е подобен има ли да си регулираш вибрацийте ?
Не. От всички игри на които го тествах, най-реално е на игрите на 1C games, а именно КРАЗ, Полний привод серията и т.н. :D
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 22 авг 2010, 13:45

Като спомена Truck симулаторите,да питам,дали имаш предтава при мене на 18 WoS PTTM не щеше да ми се настройва да завива на едната страна,всмисъл,правя настройките,правя да завивам надясно но не ми дава да направя настройката за завиване наляво,много странно защо става така,иначе газ,спирачка всико друго е ОК,но не мога да го настроя да завива и в двете посоки а само в едната

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен

Мнение от Боги » 22 авг 2010, 15:40

Бъг в играта най-вероятно. Същата работа е при мене в CBS 2010 - ама с педалите. Спирачката е газ, газ-та спирачка и управляваш рейса като тролей - удряш газта - кара - отпускаш газта - включва спирачка и спира. И все едно караш тролейбус :D
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 30 авг 2010, 18:58

Откога карам Алмерата си мисля, че колкото и да е скъп, който и да е волан, не може да пресъздаде действителността :razz: И мен ме кефеше да карам на компа, но като се качих в истинска кола, воланчета, педалки, джойстици, сичко тва го за*бах :rock:
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 30 авг 2010, 19:13

Vladko1 написа:Откога карам Алмерата си мисля, че колкото и да е скъп, който и да е волан, не може да пресъздаде действителността :razz: И мен ме кефеше да карам на компа, но като се качих в истинска кола, воланчета, педалки, джойстици, сичко тва го за*бах :rock:
Аз лично смятам че не само такива неща като волани и джойстици,ами и въобще симулаторите никога не могат да пресъздадат реалността.На компа и да се блъснеш кво,преобръща се колата,чупи се,но на теб ти няма нищо,и не можеш да усетиш наистина какво е това да ти се случи

Потребителски аватар
CaRnAgE
Новодошъл
Регистриран: 20 юли 2010, 22:15

Мнение от CaRnAgE » 30 авг 2010, 19:49

LibertyCityStories написа:
Vladko1 написа:Откога карам Алмерата си мисля, че колкото и да е скъп, който и да е волан, не може да пресъздаде действителността :razz: И мен ме кефеше да карам на компа, но като се качих в истинска кола, воланчета, педалки, джойстици, сичко тва го за*бах :rock:
Аз лично смятам че не само такива неща като волани и джойстици,ами и въобще симулаторите никога не могат да пресъздадат реалността.На компа и да се блъснеш кво,преобръща се колата,чупи се,но на теб ти няма нищо,и не можеш да усетиш наистина какво е това да ти се случи
Това става лесно.Изваждаш жиците които пускат вибрацийте на волана и с изолир бант ги завързваш за ръцете.Тогава ще се научиш да караш правилно. :lol:
Изображение

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”