Online кирилизатор и граматизатор

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Online кирилизатор и граматизатор

Мнение от venom4et0o » 16 мар 2011, 13:21

Ето онлайн кирилизатор и повече да не сте се оплакали, че нямате Flex Type :!:

http://forum.abv.bg/abv/lat2cyr.php

Thanks to LibertyCityStories имаме и граматизатор

http://vanyog.com/_new/index.php?pid=8
Последна промяна от venom4et0o на 02 апр 2011, 22:19, променено общо 1 път.
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Claude
GTA 3 Master
Регистриран: 23 яну 2009, 15:33

Re: Online кирилизатор

Мнение от Claude » 02 апр 2011, 17:49

че и да нямаш flextype пак нищо не ти пречи да пишеш на кирилица (дори и на bulgarian phonetic). Дори и е препоръчително да НЕ се използва flextype.

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан
Регистриран: 03 сеп 2007, 08:20

Мнение от LibertyCityStories » 02 апр 2011, 18:42

Абе хора,тях ги мързи ве,в интернет всичко има ама ги мързи да търсят щото е по-лесно да го надраскат на латиница.начи смятай,чрез Google съм намирал дори сайт чрез който да обърна текст,всмисъл да кажем пише "тскет ащърбо ес как оте" и сайта ти го оправя да го пише както трябва,намирал съм и онлайн конвертор за картинки,за видео файлове,и какво ли още не,само още не съм намирал онлайн програма която без да я инсталираш,да може да сваля торенти но сигурно и това го има.ама онея им е по-лесно да нарушават правилата,тъй че не се надявай че ще успееш да им налееш акъл в главите

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 02 апр 2011, 19:08

Абе освен кирилизатор, трябва да направят и грамотизатор, мислех си го преди, а в последните месеци съм абсолютно сигурен, че е наложително. :mhihi:
Изображение

Потребителски аватар
nrjboyan
Умопобъркан
Регистриран: 19 авг 2009, 14:54
Контакти:

Мнение от nrjboyan » 02 апр 2011, 19:49

Така е, така е. ;)

Иначе, аз изобщо не го използвам тоя боклук FlexType... :-)
DRIFTING IS NOT A CRIME!
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 02 апр 2011, 20:59

А какво ползваш? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 02 апр 2011, 21:16

Ами да. Който се е научил да пише на т.н. Bulgarian BDS, демек червените букви на клавиатурите ви може да пише и без намесата на флекс тайп, но аз не съм се научил да пиша по този начун и мога само на фонетиката.

И тоя линк май ще е по-полезен за хората като мене, които често влизат от някои компютърни зали :wink:
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 02 апр 2011, 21:22

venom4et0o написа:Ами да. Който се е научил да пише на т.н. Bulgarian BDS, демек червените букви на клавиатурите ви може да пише и без намесата на флекс тайп, но аз не съм се научил да пиша по този начун и мога само на фонетиката.

И тоя линк май ще е по-полезен за хората като мене, които често влизат от някои компютърни зали :wink:
Е че ти немаш ли комп у вас :?

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 02 апр 2011, 21:36

Имам, разбира се, но като не съм си в къщи през цялата седмица, а уж уча в Благоевград и там няма от какво да влезна, освен от някоя зала, така че не се безпокой за мен :wink:
Изображение

Потребителски аватар
nrjboyan
Умопобъркан
Контакти:

Мнение от nrjboyan » 02 апр 2011, 21:48

Да, научил съм се да ги използвам тези букви, най вече, защото моята клавиатура (Razer Lycosa Mirror) няма български букви, както знаете, няма геймърска клавиатура (освен тези на A4Tech), които да имат български букви... Но както виждате, и без тях се справям.. :D
DRIFTING IS NOT A CRIME!
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 02 апр 2011, 22:10

nrjboyan написа:Да, научил съм се да ги използвам тези букви, най вече, защото моята клавиатура (Razer Lycosa Mirror) няма български букви, както знаете, няма геймърска клавиатура (освен тези на A4Tech), които да имат български букви... Но както виждате, и без тях се справям.. :D
колонките ми са A4Tech ама нямат Българско аудио :mhihi:
А относно изказването на stallion за грамотизатор,ето http://vanyog.com/_new/index.php?pid=8 както казах всичко има стига да има кой да потърси вместо теб(имам предвид вместо всеки мързелив неграмотник) явно :roll: но докога ще е така,ама най ме е яд че точно такива хора прокопсат в живота,и постигат забележителни успехи,без образование без нищо а стават едни богаташи,с коли жени,палати,яхти и какво ли още не,защото са тарикати,и точно това им е предимството пред нас,хората с образование

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 02 апр 2011, 22:21

Няма по-добър 'грамотизатор' от Google за мен. Ако се съмнявам за някоя дума - пиша я и така... или поглеждам в Wikipedia, няма нищо срамно.
И да не сменяме темата кой богаташ и кой не... можете да се възмущавате колкото си искате, нищо няма да се промени.

ЕДИТ: FlexType не е нужен, Windows си има и фонетика и традиционен български език. FlexType e за мързеливите, всъщност, заради които е създадена темата... -.- :mrgreen: (хаха, mrgreen колко е плешив..)

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 02 апр 2011, 22:35

Ico_BG написа:Няма по-добър 'грамотизатор' от Google за мен. Ако се съмнявам за някоя дума - пиша я и така... или поглеждам в Wikipedia, няма нищо срамно.
И да не сменяме темата кой богаташ и кой не... можете да се възмущавате колкото си искате, нищо няма да се промени.

ЕДИТ: FlexType не е нужен, Windows си има и фонетика и традиционен български език. FlexType e за мързеливите, всъщност, заради които е създадена темата... -.- :mrgreen: (хаха, mrgreen колко е плешив..)
Без Flex Type как беше,Shift+Alt ли,ама тогаз пък май само фонетичния БГ го имаше.
А относно тая тема,мисля че трябва да се сложи линк към някакъв кирилизатор в темата с правилата,и мисля че вече е крайно време да почне да се наказва за писането на латиница,защото ако това се сложи в темата с правилата,то тогава потребителите няма да имат причина да не пишат на кирилица,и няма да имат основателно оправдание да пишат на кирилица,а ако продължават да го правят,то това ще означава че не четат правилата,което мисля че не е правилно от тяхна страна,и максимум при второ нарушение на тях,трябва да се налага справедливо наказание,като онези които слагате на хората които спамят или се държат лошо,защото колкото спама е нарушение на правилника на форума,толкова е и писането с друга азбука освен кирилицата

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Re: Online кирилизатор и граматизатор

Мнение от venom4et0o » 02 апр 2011, 22:48

Ами аз мисля, че този корилизатор е един от най-добрите (щото единствения друг, който съм пробвал е този на замунда). Ами не знам, шефа си решава, но наистина трябва да се спре писането на латиница. Това е неуважение към родната азбука и родния език. Кирил и Методий за какво са си дали труда да измислят азбуката - със сигурност не за някакви пикльовци и пикли да го огрозяват със латински символи. Както се казва в един вече втръснал лаф "Да пишеш на кирилица с латински символи е като да пишеш с лайна по стената - чете се, но никак не е приятно!" :roll:
Изображение

Потребителски аватар
nrjboyan
Умопобъркан
Контакти:

Re: Online кирилизатор и граматизатор

Мнение от nrjboyan » 02 апр 2011, 22:55

Е, неуважение е, но по скайпа няма нищо лошо да се пише на латиница според мен, по принцип и там не пиша, но има моменти когато бързам, а и като играя също трябва да пиша на латиница така че...
DRIFTING IS NOT A CRIME!
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”