Windows 8

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Re: Windows 8

Мнение от Vladko1 » 10 окт 2011, 15:46

Съдейки по клиповете, новият Windows 8 радва сетивата! Чакам го с нетърпение :)
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 11 окт 2011, 20:06

Интересно ми е, дали ще има DirectX 12 с Windows 8 или ще бъде пуснат по-късно.

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 16 окт 2011, 03:14

Май от Майкрософт бяха заявили, че 11 им е последният директ Х, поради причината, че няма какво повече да се подобрява в рендърара.(поне така ми каза един приятел)
И искам да попитам нещо извън темата. До колкото помня, май i7 2600k беше 160 GF. Някой може ли да ми даде списък с по-мощните процесори в "сурови" флоутове. Поводът е, че искам да използвам v-ray до лимита си, но един такъв рендър отнема от 6 до 30 часа при 720р за рендъринг на 40ГФ-овото Феномче.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 22 окт 2011, 16:19

Vladko1 написа:Май от Майкрософт бяха заявили, че 11 им е последният директ Х, поради причината, че няма какво повече да се подобрява в рендърара.(поне така ми каза един приятел).
Няма такъв шанс. Винаги има накъде да се развиват технологиите. Ако не въведат сега нов DX, то ще го направят при излизането на Windows (9).

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Мнение от Ico_BG » 10 юли 2012, 18:05

Значи, пробвах го, допреди две седмици бях с него. Мисля, че беше Release Preview. Ами, наистина радва окото, въобще не е трудно с мишка на обикновен настолен компютър. Хареса ми, обаче исках да се върна на 7. Не заради менюто и интерфейса. Свикнах с него дори. Просто е предопределен за тези, които искат да са винаги в такт с новините, времето и т.н. Например на мен нуждите са ми къде-къде по-далечни, не ми трябва проклетия им източник на новини, нито да знам какво ще е времето, нито пък само да гледам снимки от facebook чрез вграденото приложение. По-скоро това е за хора - facebook-ъри. А на мен ми трябва да е по-приятелски, така да кажа, настроен към софтуерите, свързани с моделиране, рендване и т.н. Иначе и обикновения работен плот си го имаше, де, (само дето нямаше старт бутона), всичко си е там... Гадното е, че не можеш да се върнеш обратно на 7-цата... ама да го кажат това на тези, които купуват Windows. :lol: Заредих един пиратски диск и се върнах на обичания ми Windows 7. Обичан ли? Замислих се. Защото наскоро осъзнах, че Mac OSX е още по-добър за софтуери с упоменатата по-горе цел. Бе общо взето според мен Windows 8 е тъпа работа.

polsan
Начинаещ
Регистриран: 18 яну 2011, 15:46

Мнение от polsan » 12 юли 2012, 09:28

Личното ми мнение с което не искам да засегна никой е че тоя уиндълс 8 не струва като за смарт фон е идеален или пък за тъблет ,но някак си немога да си представя ежедневието си с уиндълс 8.Струва ми се адски неудобен не е като уин 7 и хп .самия интерфейс хич не ме радва.Ще ми се следващия уин да в типичния стил .7 чесно казано за мен е най-добрият въпреки ,че хп много ми липсева . Но това е мое мнение не искам да обидя или провокирам никой.
YEEAAAHH

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 12 юли 2012, 14:21

Не съм тръгнал да те убеждавам в противното, но според мен грешиш. Много лесно е даже, а и сега "магазина" им с безплатни приложения започна да се разраства и може да ти хареса. На мен ми хареса, но не достатъчно. Както казах, моите нужди в ползата на компютър са съвсем различни. :)

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 08 сеп 2013, 19:23

Малко да вдигна темата. Аз имам едно лафче което винаги го казвам като стане въпрос за качествени и некачествени версии на Windows. При Microsoft развитие в положителна насока винаги става през една версия. Taка си е още от едно време.

Windows 95 - революционна! ✓
Windows 98 - невероятна! ✓
Windows ME - разочароваща. ✕
Windows XP - смятана oт много за най-добрата OS. ✓
Windows Vista - тежък боклук! ✕
Windows 7 - наследи добринките от Vista и премахна всички неприятности. ✓
Windows 8 - идиотска ОС която загърби десктоп PC-тата премахвайки старт менюто. ✕

Windows 9 - хмм... дали ще е нещо добро, дали ще върне старт менюто. :roll: Десктоп PC юзерите силно се надяваме да не бъдеме разочаровани отново.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 09 сеп 2013, 00:54

Доколкото знам следващата ще е Windows Blue. Сега навсякъде е тренд всичко да е с абсурдно опростен флат дизайн.

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 09 сеп 2013, 03:30

Ico_BG написа:Доколкото знам следващата ще е Windows Blue. Сега навсякъде е тренд всичко да е с абсурдно опростен флат дизайн.
Това не е ли по-скоро ъпдейт/сървис пак? Версията му се води 8.1.

Потребителски аватар
heaher
Прекаляващ
Регистриран: 05 авг 2008, 08:34

Мнение от heaher » 09 сеп 2013, 18:52

Windows 8 също не е лош,аз съм му инсталирал една програма която показва меню като на windows 7 със старт бутон и всичко.Програмата се казва Classic Shell и при работа с 8-мицата въобще него различавам от w7 :D
Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”