Избор на подходяща видеокарта

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Избор на подходяща видеокарта

Мнение от Ico_BG » 15 май 2012, 15:37

Та... вече от два-три месеца ме въртят тук едни сервизчии и не знам към кого да се обърна.
Проблемът е следния - исках да си обновя компютъра, купувайки си една нова видеокарта и малко
обновления по рам паметта. От 2 GB (DDRII) ги направих 4 и тук няма проблем. Проблемите дойдоха
с избора на ATI Radeon HD 6700. Различни абонати в скайп ми я препоръчаха като най-подходяща,
питах на различни места и всички сметнаха, че това е най-добрият избор за нова видеокарта.
Ico_BG написа:XарактеристикиТЕ бяха:

Процесор: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2700 MHz (13.5 x 200) 5200+
Видеокарта: Video Adapter nVIDIA GeForce 8600 GTS 256 MB
RAM: 2 GB DDR2
Дъно: Gigabyte GA-M52L-S3
Та... когато ми го върнаха от сервиза (не ми я дадоха просто така да си я сложа), нямаше никакви проблеми. Кефих се на GTA IV на макс, на BF3 и т.н. ... за около половин час. След това компютърът мистериозно изключи. Човекът от сервиза предположи, както и аз, че захранването е слабо и трябва да се смени. То беше 350W. Върнахме го там и стоя за почти две седмици. Когато ми го върнаха, разбрах, че са сменили само захранването и направо не бях на себе си от яд. През това време ми обещаваха, че ще се смени видеокартата, ще се изпробват алтернативи, а в замяна получих 50W отгоре. Разбира се, компютърът пак изключваше при голямо натоварване на видеокартата. По-късно пробвахме с 500W и пак същата работа. Изключва. Дойде и моментът, в който вече предприеха смяната на видеокартата. Днес ми го върнаха... Сменили са я с една ATI Radeon 4800 HD 512 MB... И пак изключи... ;@

Сега искам да се обърна към вас: според характеристиките ми, коя е най-подходящата видеокарта? Един приятел каза, че чипът или нещо такова си (да, не съм въобще запознат с хардуера), бил на GeForce и видеокартата ще е по-добре, ако е от nVidia. Възможно ли е заради това да изключва при ATI видеокартите (ако е, то тогава искам помощ при избирането на видеокарта, при възможност с 1 GB VRAM) или има някакъв скрит проблем, който няма нищо общо с това?

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Re: Избор на подходяща видеокарта

Мнение от jhonsons » 15 май 2012, 15:55

Захранването ти е най-малкия проблем, 2007-ма карах една 8800GTS 640MB с G80 чип на 375 вата в тандем с клокнат на 3.2GHz C2D E6700 без никакви проблеми.

От тогава нещата доста са се променили и мога да ти гарантирам, че проблема не е от видеото, най-малкото защото новите видео карти са къде-къде по-енергоефективни. Колкото до изключването, така както го прочетох, изглежда, че процесора ти може да прегрява. Температурите какви са?
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 15 май 2012, 16:00

В момента температурата на процесора варира около 45-50 °C. На първо и второ ядро си стои на и около 60-65°C.

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 15 май 2012, 16:26

Напълно нормално, удрял съм и 80С преди да сменя термо пастата. Виж някой GTS450 за теб. Препоръчвам ти да е на Gigabyte или XFX. Потърси и ъпдейт за биос на дъното преди да я сложиш все пак. И все пак, дори и да не стига захранване би трябвало да ти изкара син екран в повечето случаи. Ако и с тази карта прави проблем, увери се че си със захранване което подава ток най-близък до sin0(винаги има кривини, макар и много малки), здрави кондензатори на дъното и захранването... а не е изключено и да е проблемът в някои от рам паметите или по-вероятно процесор. Та като казах процесор, аз докато бях с Атлон 6000+ имах подобни проблеми в някои игри, екраните ставаха черни и всичко спираше освен вентилаторите, които продължаваха да въртят. Сложих Фенома и проблемът изчезна.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
sixkiller
Баш Мастера!
Регистриран: 16 юни 2004, 22:14
Контакти:

Мнение от sixkiller » 16 май 2012, 15:56

На мен не ми се е случвало да нямам проблеми с ATI видеокарти, затова моят съвет е да си вземеш някаква nVidia препоръчително 460, 560, *60..
Освен това, не се излагай, купи си свястно захранване поне 500W, е така да си имаш, защото те новите карти са "къде-къде по-енергоефективни", ама енергоефективността е отношението на производителността към потреблението на енергия, а производителността нараства в геометрична прогресия(на степени...).
Изображение

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 21 май 2012, 09:42

И нека използвам темата, за да не правя нова...
И при мен ми замина 4870-ката. Беше и заложено да е доста измъчена(бая температура и натоварване) Първо светеше д601, а вчера като се опитах да го пусна, видеото ручеше и светеше д1601(температурен проблем). Чу се че всичко зареди, но нямаше сигнал. Насочил съм се към HD7770, но трябва да реша дали на Гигабайт или Сафир. В стария комп имам една 8-годишна р9250 на гигабайт, която си бачка перфектно. Мисля сякаш на Гигабайт да я взема.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 31 юли 2012, 20:46

Значи, започнах отново да се интересувам от видеокартата. Доста рано съм се сетил, знам. :lol:
Та... тук ми написаха, че трябва да се обнови BIOS-а. Веднъж Владко ми беше казал как и уж го направих.
Но май от AMD не са пуснали обновление, което да оправя проблемите с пета серия, както се изказа един от потребителите.
И понеже там не ми отговарят, да питам тук – има ли друго решение? Ако е само до БИОС-а и той ми прави тези проблеми при включване...

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”