Какво ще правите след като вече е спряна поддръжката за ХР?

Програми, части, компютри и проблеми с тях от всякакво естество.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл
Регистриран: 03 мар 2013, 08:24

Какво ще правите след като вече е спряна поддръжката за ХР?

Мнение от methos9696 » 20 апр 2014, 22:59

Въпросът е ясен :) Лично аз съм решил да мина на Линукс. Пълна свобода на действие чрез безплатни дистрибуции, всяка съобразена с даден клас машина и приложение на ОС-а. Казвам мина, защото сега съм с dual-boot Линукс Лубунту и ХР, докато се науча да си подкарвам игрите. :)
Преди да ме нападнат разните фенчета на Виста, 7 и 8 ще кажа че съм имал вземане-даване с тях и не ми харесват. 7 е сравнително добра но и тя си има някои излишно сложни упражнения, а моето предпочитание е да е максимално просто и ефективно. Никакви шарении и други такива.
UDEP0RtVLtM

Потребителски аватар
sixkiller
Баш Мастера!
Регистриран: 16 юни 2004, 22:14
Контакти:

Re: Какво ще правите след като вече е спряна поддръжката за

Мнение от sixkiller » 21 апр 2014, 07:37

methos9696 написа:...7 е сравнително добра но и тя си има някои излишно сложни упражнения...
А на Линукс всичко е едно такова просто и лесно :D

Факта, че още си на XP говори за стар компютър, моя съвет е да минеш на по-нов хардуер и на 7.
Изображение

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл
Регистриран: 03 мар 2013, 08:24

Мнение от methos9696 » 21 апр 2014, 08:38

За Линукс сложността е относителна. Като цяло вече не е така сложна, както преди години, а и си има редица начини да се настрои всичко за максимално удобство при работа, но си зависи и от дистрибуцията все пак. Лично аз съм се ориентирал към най-лесната за работа Убунту и тъй като комютъра ми е стар избирам по-точно Лубунту, заради LXDE, която е възможно най-леката графична среда. Казано още по-просто LXDE+Ubuntu=Lubuntu. Колкото до новия хардуер нямам възможност да отделя пари все още, а старичкия ми компютър е достатъчен за класически игри, филми и Интернет, затова още го държа. Всеки с вкуса си, но на мен, както казах Линукс ми харесва повече и затова мисля да си взема лаптоп с Убунту, когато имам възможност. ХР ми стои все още заради GTA :iii: , :VC: и :sa: тъй като си е игричка да се подкарат под Линукс, но задобрявам в това, така че е въпрос на време да успея :).
UDEP0RtVLtM

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 21 апр 2014, 19:21

С XP-то не съм си имал вземане-даване няколко години. Минах на 7-цата, защото ми се налага да използам доста приложения, които не се поддържат на XP. Пък за 8 ми е ниско IQ-то и хардуера :mhihi:
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
GTAfan
just a lunatic
Регистриран: 08 сеп 2004, 08:10
Контакти:

Мнение от GTAfan » 19 юни 2014, 13:43

7цата до дупка и тва' е !
а 8 е най-грозното ''нещо'' което някога съм виждал и докосовал...
Изображение

Потребителски аватар
sixkiller
Баш Мастера!
Регистриран: 16 юни 2004, 22:14
Контакти:

Мнение от sixkiller » 19 юни 2014, 20:53

GTAfan написа:7цата до дупка и тва' е !
Плановете са есента да върнат старт менюто с интегрирани "плочки" в него. Тоест, старт меню с времето, пощата и каквито други глезотии искаш още с отварянето - старт меню на стероиди. Според мен, това ще е доста добър ход. :)
Изображение

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 28 юни 2014, 02:25

Поради факта, че си със стар компютър е разбираема симпатията ти към XP. При по-нов хардуер обаче няма никакъв смисъл да слагаш XP дори и да не му беше спирана поддръжката. Нито работи толкова стабилно, нито се възползва от многоядрените процесори като хората, пък 64-битовата версия е просто ужасна. Едно време когато Vista излезе, XP беше предпочитаната ОС поради доста причини, най-голямата от тях беше, че изискваше много по-малко ресурси, то компютрите тогава не бяха много силни. Но след 7-цата вече няма абсолютно никаква причина да стоиш на XP. Освен разбира се ако за хардуера ти няма написани драйвъри. Това е уважителна причина. Аз за последно бях на XP през 2007-ма година.
GTAfan написа:7цата до дупка и тва' е !
8/8.1 каквото и да си говорим е по-добрата ОС. По-бързо работи, по-добре бенчмарква, по-голяма функционалност има - особенно ако искаш да вържеш повече дисплей. Въобще, предимствата пред 7 са много. Единствения и недостатък е това, че са и отнели старт менюто. И хич не е малък този недостатък. MS с дървеното си поведение само вредят на PC екосистемата. Вредят и на себе си. Това е причината да не съм минал все още на 8.1, а именно старт менюто, въпреки многобройните предимства на 8.1 пред 7.
sixkiller написа:Плановете са есента да върнат старт менюто с интегрирани "плочки" в него. Тоест, старт меню с времето, пощата и каквито други глезотии искаш още с отварянето - старт меню на стероиди. Според мен, това ще е доста добър ход. :)
По последна информация май се оказва, че ще върнат старт менюто чак в Windows 9. http://www.extremetech.com/computing/18 ... ws-in-2015

Оригинален пост: 20.06.2014
EDIT 28.06.2014: Нова информация http://www.guru3d.com/news_story/start_ ... ate_3.html

Отговори

Върни се в “Софтуер, хардуер и телефони”