как да махна LOD-овете

Всички безкрайни модове за играта-красиви или лоши,добри или бъгави.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
metalurg
Напреднал
Регистриран: 03 юли 2007, 14:03

как да махна LOD-овете

Мнение от metalurg » 06 фев 2008, 22:34

та искам да махна LOD-oвете,всмисъл в далечината да се вижда добре а не размазаните LOD-ове.Предполагам това се променя през .ide файловете в папка MAPS но незнам точно кое да променя,на последната версия на State of Liberty 49.0 са го направили,пък и е много гадно кат карам хеликоптер и целия град се гледа размазан

Потребителски аватар
ma6inata
BMW & American Muscle cars fanatic
Регистриран: 01 апр 2005, 09:55
Контакти:

Re: как да махна LOD-овете

Мнение от ma6inata » 07 фев 2008, 00:21

Наистина е кофти, но първо виж дали играта ще може да го поеме. Айде има Limit Adjuster, но все пак на един участък ги махни да видиш. Иначе по-добре според мен ще е да заместиш LOD файловете (dff и txd). Никога не съм бил много наясно с картите на ГТА, но ако има начин да се махнат ЛОД-овете, да не се зареждат от далече няма да виждаш въобще нищо, а само като се доближиш до сградата. Което е още по-гадно. Затова отвори някоя карта с Мап Едитора, виж как се казва ЛОД файла на една сграда и детайлния й модел. Направи копие на детайлния модел и замести ЛОД файла с детайлния модел. Файла пак ще си е с ЛОД името, играта ще си го зарежда като ЛОД файл, но всъщност ще си е детайлен.

Така и така си тръгнал да се занимаваш, аз на твое място бих направил следното - някакъв оптимален вариянт хем да не товари много играта хем и теб да те удоволетворява. Просто в ЛОД тхд-то, бих сложил текстурите от детайлния обект. Така няма да ти е размазано, демек ще смениш само текстурата, а 3Д модела няма да го бараш. Ти отдалеч не виждаш 3Д детайлите, а само текстурата, нали така. Би трябвало това да стане ОСВЕН, ако ЛОД-а и детайлния обект не са мапнати (текстурирани) по различен начин. Но не пречи да пробваш.
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Потребителски аватар
metalurg
Напреднал
Регистриран: 03 юли 2007, 14:03

Мнение от metalurg » 07 фев 2008, 16:03

аз съм продвал и по тоя начин,да отворя img-то през vice txd или txd workshop и от там размазаните текстури на лодовете да ги променям с по добри, така го оправя горе долу ,щот пак има размазано ,но по-малко.Така ся кат каза за vice limit adjuster-a вероятно за тва го има в State of liberty мода,ако ти насича да можеш да го оправиш,обаче на мен на тоя мод изобщо не ми прави да ми твари.РС-то ми е 2,8гхз 1536мб рам и Geforce 7300gt 256mb и нямам проблем.Кажи ми как да го използвам тоя vice limit adjuster,имам едно предположение но незнам дали съм прав,вероятно трябва като отворя gta-vc.exe през програмата и от там да увелича в IPLs ,DRW по избор от 300 до 10000(максимума), и след това през Ide файла oт папка МАРS да променя от там примерно 1733, road_downtown08, dts_roads, 1, 300, 1 да стане на 1733, road_downtown08, dts_roads, 1, 5000, 1.

Потребителски аватар
ma6inata
BMW & American Muscle cars fanatic
Регистриран: 01 апр 2005, 09:55
Контакти:

Мнение от ma6inata » 08 фев 2008, 00:02

Ами както ти казах от карти не разбирам много, така че тук вече не мога да ти помогна. :wink:
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Отговори

Върни се в “GТА VC: Модификации”