Дата и час: 18 Яну 2018, 21:29

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Списък с проблемите и техните решения
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2009, 09:59 
GTA 3 Master
Аватар

Списък с бъгове, проблеми и техните решения

Тук съм изложил списък със всички бъгове и проблеми в играта, и начина по който можете да ги разрешите

Преди да пишете за какъвто и да е проблем тук първо се уверете, че сте с нови обновени драйвъри за видео и звук, че сте изтрили SET файлът (My Documents\GTA GTA3 User Files\gta3.set), TXD.DIR и TXD.IMG (и двата файла се намират в *главната директория на играта*\models), и сте пробвали преинсталиране на играта! Преинсталирането често може да ви реши проблемите! Уверете се също така и че имате нужните системни изисквания:
Цитат:
Minimum System Requirements

Pentium III 450 CPU
96MB RAM
16MB Direct3D Video Card
Fully DirectX compatible Sound Card
8X CD-Rom
500MB free hard disk space
Win 98/ME/2000/XP
Direct X 8.1

Recommended System Requirements
700 mhz CPU
128MB RAM
32MB Direct3D Video Card
Fully DirectX compatible Sound Card
8X CD-Rom
500MB free hard disk space
Win 98/ME/2000/XP
Direct X 8.1

-------------------------------------------------------------------------------------

Проблем #1:
Появява се грешка след като изчезне синият екран с логото на Rockstar, появява се грешка при зареждане на запазените игри, senstivity-то на мишката не се запаметява с други настройки, звукът не се възпроизвежда директно от хард диска(това би трябвало да е така)
Решение: Изтеглете и приложете 1.1 пачът за GTA3. Можете да го изтеглите от тук
-------------------------------------------------------------------------------------
Проблем #2:
Появява се вътрешна грешка при файлът ddhelp.dll .
Решение: Ако използвате onboard звукова карта, забранете я.
Проблем #3:
GTA3 забива след известно време, без явна причина за това.
Решение: Вероятно имате проблем с претоварване на RAM паметта. Отворете Task Manager-а и спрете ненужните процеси.
Съвет: Дефрагментирайте хард диска си и го сканирайте за вируси или spyware.
Проблем #4:
Не се вижда огънят и/или експлозиите.
Решение: Включете синхронизатора на кадрите (Frame Sync) и изключете ограничителя на кадрите (Frame Limiter) от менюто с опциите за видео.
Проблем #5:
Не мога да намеря никакви рампейджове (rampages)!
Решение: Трябва да знаете че всеки ремпейдж има две разположения. Когато го провалите веднъж той се появява на второто си място.
Алтернатива: Възможно е да имате "изрязана" версия на играта. Изтеглете "Blood пач" за играта.
Проблем #6:
Играчът постоянно се върти и не спира.
Решение: Проверете всички контролери, мишки, клавиатури и др. - всички входящи устройства включени в компютъра ви - и се уверете, че няма бутони, които са натиснати. И бъдете сигурни, че не сте натискали бутоните, докато играта е зареждала.
Алтернатива: Извадете и отменете всички gamepad устройства (от Gaming Options в контролния панел), които не използвате при играенето на GTA3.
Проблем #7:
Грешки при инсталацията. Появяват се CRC или data cab (или подобни) грешки когато се опитвате да инсталирате/стартирате играта.
Решение: Това е показание за грешка при четене. Прегледайте инсталационния диск за драскотини или изцапани места. Възможно е проблемът да е в самия диск. В такъв случай трябва да го замените със друг работещ.
Алтернатива: Това често се случва при презаписани копия на играта - особено тези направени с CloneCD. Ако сте с незаконно копие на играта по-добре си я купете (поне законното копие със сигурност ще работи).
Алтернатива: Спрете всички ненужни процеси, включително антивирусната програма и защитните стени.
Алтернатива: Изпразнете временната папка (Temp)
Алтернатива: Затворете всички емулиращи програми като CloneCD, Nero или Daemon Tools.
Алтернатива: Ако използвате Windows 98 или SE изключете Active Desktop (ако е включен)
Алтернатива: Ако имате друго дисково устройство пробвайте да инсталирате диска от там. Някои устройства може да имат проблеми при по-новите защитени от копиране системи.
Проблем #8:
Появява се Unhandled Exception error
Решение: Това обикновено се дължи на main.scm модификациите. Запомнете, че когато сте модифицирали този файл трябва да започнете нова игра!
Проблем #9:
Когато стартирате играта екранът просто примигва. gta3.exe се появява в списъка със задачите за момент и след това изчезва.
Решение: Изтрийте SET файлът. Инструкции за изтриването на този файл можете да намерите в началото на тази страница.
Проблем #10:
Когато използвате снайпера се чува просто гърмеж, но куршумите не се изстрелват. Всички други оръжия работят правилно.
Решение: Деинсталирайте Blood пачът и ако използвате някакъв хак или трейнър - спрете го.
Проблем #11:
GTAIII не тръгва след инсталацията на играта - въпреки това когато кликнете на иконата за стартиране диска започва да се върти, показалеца на мишката се превръща във въртящ диск, но играта така и така не се стартира.(И показалецът не се връща в нормалното си положение докато не рестартирате Windows.)
Решение: Спрете всички ненужни процеси - било то дори анивирусни програми и друг защитен софтуер.
Алтернатива: Ако забележите една част от хардуера именована "secdrv" опитваща се да се самоинсталира Windows можеби бърка някой софтуер със хардуер. Отидете до Device Manager-a и търсете иконка с голям въпросителен знак (хардуер без инсталирани драйвъри). Ако някоя стои до "secdrv", изтрийте я.
Алтернатива: Настройте режима на съвместимост на gta3.exe за Windows 98. Това се прави като кликнете с десен бутон на gta3.exe -> Properties -> Compatibility tab -> Маркирайте 'Run this program in compatibility mode for:' и изберете 'Windows 98/Windows ME' от падащото меню и натиснете OK. Всичко е показано в тази картинка
Алтернатива: Вместо оригиналното EXE използвайте no CD crack.
Проблем #12:
GTA3 върви необичайно бързо. Хората и колите се движат невероятно бързо.
Решение: Настройте gta3.exe в режим на съвместимост с Windows 98 (обяснено е как става в предишния проблем).
Проблем #13:
Проблеми при помяната на резолюцията; и/или играта се "разбива" когато натискате ALT+TAB.
Решение: Трябва да знаете, че резолюцията може да се променя само преди да сте започнали игра. Просто излезте от GTA3, след това пак я включете и преди да сте почнали да играете влезте в опциите на видеото и променете резолюцията. Когато изберете резолюцията трябва да натиснете Enter, за да я приложите.
Алтернатива Изтрийте SET файлът (за инструкции четете по-нагоре)
Алтернатива Настройте режима на съвместимост на gta3.exe за Windows 98 (обяснено по-горе)
Проблем #14:
Чува се ехо, докато играете GTA3. Това се случва със всички звуци освен тези на радиостанциите.
Решение: Обновете звуковите си драйвери!
Алтернатива Настройте режима на съвместимостта на EXE-то за Windows 98.
Алтернатива Променете настройките на хардуерното ускорение на звука. Това можете да го направите чрез: Run -> "dxdiag", щракате на колонката за звука и мърдате плъзгача за звуковото ускорение в различна позиция.
Алтернатива От контролния панел забранете всички звукови ефекти, които може да са позволени във вашите звукови настройки.
Алтернатива За onboard звукови карти: Променете настройките на говорителите в Sound Manager от "Living Room" на "None"; или за Realtek карти, отидете в контролния панел -> Sound Effect Manager -> 3D Audio Demo и променете настройките на звука от "Loopy Music" на "Buzzing Bee".
Проблем #15:
Мишката не работи по време на игра, но работи без проблеми навсякъде другаде (например на работния плот). Показалецът може да работи при търсене в менюто на играта, но не може да клика и скрола не работи.
Решение: Натиснете ALT+TAB за да минимизирате играта и отново, за да се върнете в нея.
Проблем #16:
Purpel Nines не се появяват. Това прави мисията 'Uzi Money' невъзможна да се мине.
Решение: Това е много често срещан и много гаден кусур на играта. Когато веднъж минете мисията 'Rumble' (Това е мисията, в която с една бухалка трябва да избиеш една група от виолетовите гангстери Purple Nines) и по-късно започнеш нова игра има шанс Purple Nines никога да не се появят на улиците! Ако играете PS2 или XBOX версията сте прецакани - трябва да започнете нова игра с извадена memory карта, осигурявайки по-малък шанс бъгът да се появи.
Алтернатива: Ако играете PC версията на играта имате начин да превъзмогнете това. Отдавна един човек беше направил фикс за това(модивициран main.scm), който прави така, че по време на 'Uzi Money' и убийствата на червените гангстери(Red Jacks) също да се броят и така мисията може да бъде мината.
Проблем #17:
GTA3 не работи на Windows Vista или XP.
Решение: Обновете аудио и видео драйверите си. Повечето проблеми идват при липсата на съвместими с Vista драйвери за функцията на играта.
Алтернатива: Настройте режима на съвместимост на gta3.exe за Windows 98.
Проблем #18:
Сирените на приложимите возила не работят.
Решение: Това, което се иска да направите е просто да натискате бутона за клаксона колкото се може по-бързо(по-кратко).
Проблем #19:
Запазените игри не са разположени в стандартната директория My Documents\GTA3 User Files\ (най-често срещано при Windows Vista).
Решение: C:\Users\Public\ (или равностойната директория, зависеща от вашата инсталация)
Алтернатива: *директорията, в която сте инсталирали вашето копие на играта*\data\
Алтернатива: Нагласете режима на съвместимост на играта за 'Windows XP SP2', както е показано тук
------------------------------------------------------------------------------------
Проблем #20:
Няма текст на менютата в GTA3 при Windows XP.
Решение: Изтеглете Windows XP пач за играта. Ето за пача на английски език. Ако искате пач за някой друг език можете да си видите тук.
Проблеми при Vista

С новата операционна система на Microsoft - Windows Vista може да имате проблеми. Ще забележите, че ви е нужна доста по-мощна машина за да върви GTA3 добре.

* Много от проблемите може да идват от това, че имате малко RAM памет или стари драйвъри.
Ето препоръчителните параметри, които са нужни:
Над 1024МБ RAm.
поне 2GHz Pentium 4 или >
256MB video

* Уверете се че използвате последните аудио и видео драйвъри!

* Играта ще върви по-добре ако приложите 1.1 пач и като копирате Audio файловете в папката на играта.

* Ако не можете да подкарате играта ще се наложи да настроите gta3.exe в съвместимост с Windows XP или Windows 89. За да направите това отидете на свойствата на gta3.exe, колонка Compatibility (съвместимост) и маркирайте Run This In Compatibility Mode For: > Windows XP или Windows 98 (което работи по-добре).

* Помнете, че деайвърите за Виста се развиват непрекъснато, затова ги поддържайте винаги up to date.

* Двуядрени/Мултиядрени системи
GTA3 може да не работи на такива машини. Не забравяйте преди да стартирате играта разрешете само едното ядро.
----------
Това беше. Надявам се, че съм помогнал.

Заглавие: Re: Списък с проблемите и техните решения
МнениеПубликувано на: 11 Мар 2010, 10:18 
Новодошъл
Аватар

A патча къде да го сложа? Слагам го в папката на играта но ми изписва нещо...

Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010, 16:23 
GTA 3 Master
Аватар

t3rroris7 написа:

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
стартирай пача, избери директорията на играта, щтракваш на бутона "update" и готово

МнениеПубликувано на: 14 Мар 2010, 16:35 
Nissan Skyline Fan
Аватар

t3rroris7 написа:

:mhihi: Май трябва и урок "Как се инсталира patch който си има инсталер" :mhihi:
btw не бях видял урока, браво! :)

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011, 13:56 
Умопобъркан
Аватар

Искам да попитам:проблема ми е че не иска да ми се сменя резолюцията на играта.когато пробвам да я сменя и просто се чува звук за грешка,и играта забива и мога да изляза само с Esc.също така като играя и реша да спра играта,давам пауза,натискам Quit Game->Yes и пак този звук и пак трябва да изляза с Esc.на какво се дължи това.този проблем ми се появява от време на време,всмисъл един път сложа играта и го няма и си сменям резолюцията постоянно,след време като я махна и после пак като реша да я сложа пак се появява този проблем.само да кажа че постоянно използвам Crack NO-CD 1.1 който Claude е дал в темата за пачове и кракове,и винаги го слагам още щом сложа играта.
пробвал съм да изтрия .set файла но проблема не се оправя

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011, 16:35 
GTA 3 Master
Аватар

LibertyCityStories написа:
Искам да попитам:проблема ми е че не иска да ми се сменя резолюцията на играта.когато пробвам да я сменя и просто се чува звук за грешка,и играта забива и мога да изляза само с Esc.също така като играя и реша да спра играта,давам пауза,натискам Quit Game->Yes и пак този звук и пак трябва да изляза с Esc.на какво се дължи това.този проблем ми се появява от време на време,всмисъл един път сложа играта и го няма и си сменям резолюцията постоянно,след време като я махна и после пак като реша да я сложа пак се появява този проблем.само да кажа че постоянно използвам Crack NO-CD 1.1 който Claude е дал в темата за пачове и кракове,и винаги го слагам още щом сложа играта.
пробвал съм да изтрия .set файла но проблема не се оправя

Деинсталирай играта и изтрий set файла. Изтегли играта от тази тема и я инсталирай. Сложи същия crack, който си свикнал да ползваш. Ако все още имаш проблем значи идва от компютъра ти или операционната система (пробвай да обновиш драйвърите на видеокартата примерно).

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011, 18:27 
Умопобъркан
Аватар

Няколко пъти пробвах да изтрия .set файла но не помага,или ти имаш предвид докато нямам играта тогава да го изтриятака ли.защото винаги когато го трия в същия момент играта съм я сложил.в момента тегля тази версия от темата дето даде.а видео драйверите са ми последните-на ATI,последната веррсия в сайта им беше 10.2 от февруари 2010,но в filehippo намерих 10.12 и сега съм с тях,но пак резултат никакъв.но определено е нещо от компа ми според мен,този проблем много пъти ми се е появявал както казах,но не си спомням как съм го оправял.а ето и кой Windows ползвам http://zamunda.net/details.php?id=106492&hit=1 ,и преди да го преинсталирам ползвах него,и играта вървеше,но по едно време резолюцията просто спря да иска да се сменя

Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Фев 2011, 18:29 
Nissan Skyline Fan
Аватар

Да, изтрий играта, а след това изтрий .set файла. ;) Аз преди време имах подобен проблем. Най-доброто решение е преинстал, разбира се с чистата версия на играта, която Claude беше дал преди време. ;)

МнениеПубликувано на: 27 Фев 2011, 07:50 
Умопобъркан
Аватар

Чудили ли сте се защо дулото на танка се върти само наляво,а в настройките пише че с Num5 се върти надясно :mhihi: е,за тези които не знаят,като включите NumLock и с натискане на Num5 можете да го въртите и надясно :D разгадах го преди няколко седмици но сега реших да го споделя ако съвсем случайно още има останали верни фенове на GTA 3.Само едно нещо все още ме ядосва-щом Num4 и Num5 са за въртене на дулото наляво и надясно,тогава за какво са Num9 и Num6,освен за летене със самолета,защото като обяснение към тях освен Dodo Up и Dodo Down пише и Turret,а след като на Num4 и Num5 пише Turret Left и Turret Right значи и тези би трябвало да са за някакви функции на дулото,или може би за нещо друго.Ако някой знае нещо моля да пише.аз мисля да се опитам да разгадая това
EDIT:а ето превода на думата Turret-1. револверна глава 2. оръдейна кула 3. куличка,така че очевидно става въпрос за дулото на танка.На Сан Андреас дулото на танка може да се движи и нагоре и надолу,а тук не,може би тези клавиши биха били за това,но като ги пробвах не действат по този начин.тогава какво ще е

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2011, 23:57 
Аватар

Ами значи аз имам следния проблем.
Когато си сменя резолюцията на 1024x768x16 играта на моменти ми лаги значи карам някоя кола 5-6 секунди върви нормално и после 1-2 секунди лаги гадно върви после пак 5-6 секунди нормално и т.н. а иначе когато играя San Andreas на тази резолюция нямам проблеми, но при III не е така .. Как да го оправя ?

Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2011, 18:59 
Умопобъркан
Аватар

k0py написа:
Ами значи аз имам следния проблем.
Когато си сменя резолюцията на 1024x768x16 играта на моменти ми лаги значи карам някоя кола 5-6 секунди върви нормално и после 1-2 секунди лаги гадно върви после пак 5-6 секунди нормално и т.н. а иначе когато играя San Andreas на тази резолюция нямам проблеми, но при III не е така .. Как да го оправя ?

Хах,при мен този проблем се появява когато изключа Frame Limiter,виж дали си го изключил,и ако си,пробвай да го включиш и виж какъв ефект ще има

Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2011, 21:34 
Аватар

Еми Frame Limiter ми беше на ON включиш го на OFF и имаше ефект по малко забавяше, но пак на моменти забавя ..

Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2011, 15:17 
Прекаляващ
Аватар

k0py написа:
Еми Frame Limiter ми беше на ON включиш го на OFF и имаше ефект по малко забавяше, но пак на моменти забавя ..

Gta :iii: освен Frame Limeter има и Frame Sync изключи и него и пробвай

Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2011, 19:05 
Умопобъркан
Аватар

Аз по-скоро ги включвам и двете,щото Sync всъщност е съкратено синхронизация,демек прави така че да върви нормално.за пример ще дам че като снимам с Fraps,и ако на самата програма съм включил опцията "Don't Sync Audio and Video" и звукът изпреварва картината :mhihi:

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа