Picture Post and Commentary...

Само членове на Team-а могат да пускат нови теми тук.

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ubieca
Неконтролируем
Регистриран: 12 яну 2006, 18:51

Мнение от Ubieca » 12 май 2007, 17:23

Щом така си казал :roll:
Изображение
:oops: :oops: :oops:
п.п. Машина как да направя прозорците да се вижда през тях (Z-Modeler)
Спаменето ми в последно време, се дължи на това че вероятно ще ме изгонят от "форума"! - ъъъ

Потребителски аватар
Ubieca
Неконтролируем

Мнение от Ubieca » 12 май 2007, 18:58

Къде отиде едита бе ?
Изображение
Спаменето ми в последно време, се дължи на това че вероятно ще ме изгонят от "форума"! - ъъъ

Потребителски аватар
ma6inata
BMW & American Muscle cars fanatic
Регистриран: 01 апр 2005, 09:55
Контакти:

Мнение от ma6inata » 12 май 2007, 22:42

Ако прозорците си имат техен си материял отиваш в Материял едитора и цъкаш на материяла, който е на прозорците (Ако не го знаеш, ревключи на Polygon Mode / Face Mode и на някой полигон на прозореца, кликаш с десния бутон и Пропъртийс, Най-долу имаш Формат и там има долу името на материяла). В материял едитора кликаш на материяла и имаш три широки бутона. Alpha Parameters, Extensions, Texture Layers. Кликаш на Алфа параметърс и там имаш някъде Опацити и го намали на 150 примерно. Ако не си го разбрал ще обясня по-подробно.

И едно основно правило. Ако зад джама има някакви части (интериор примерно), в списъка с частите интериора трябва да е над джама. Затова предния джам винаги най-долу. :wink:

Има още работа по Мергела, ма сега е къде, къде по-добре. :)

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Потребителски аватар
Ubieca
Неконтролируем

Мнение от Ubieca » 13 май 2007, 12:28

Не го разбрах много, но сложих от друга кола джамовете :)
Басии, немога да кача една снимка...
п.п. От къде набираш текстурите ?

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 13 май 2007, 12:46

Текстурите са си от ГТ-Легендс. :)

Материял знаеш ли какво значи? Ами това е нещо като настройки на даден брой полигони и начина, по който се показват. Просто превключи на Face/Polygon mode (горе има 4 кубчета - 3-тото отляво надясно), цъкни го и цъкни на джама сега и посредата на полигоните ще се появят едни червени точки. Сега натисни Select, Single и с десния бутон кликай на полигоните на джама. Като си ги селектирал всичките и всичките са червени отиди в Material Editor (една червена топка) и има едно мако бутонче някъде там с едно кръгче. Нз точно къде е, задръж мишката на него и пише New Material. Кликни го и ще се появи новия материял. Сега кликаш Алфа параметърс и намали Опацитито на 150. И долу имаш бутон Assign to selection. Това е. :wink:

А междудругото на мерцедеса като му се смени пейнтджоба ще се сменя освен самия скин на колата фаровете, стоповете, стъклата, ролбарите, джантите, волана и седалките. Не винаги, но зависи при тия скинове, които ще изтегля от нета дали ще бъдат едитнати тия части. :)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Потребителски аватар
Ubieca
Неконтролируем

Мнение от Ubieca » 13 май 2007, 15:15

Да, мерси :) Ето няколко пика преди да направя това с джамците (бях ги махнал):
ИзображениеИзображение
И един след:
Изображение
Остава да направя няколко полигона, че колата ми зее от сякъде, джантите да намеря накъкви по-свястни, малко работа има по интериора, двигателя и текстурите им и това е :) :) :)

ma6inata написа: А междудругото на мерцедеса като му се смени пейнтджоба ще се сменя освен самия скин на колата фаровете, стоповете, стъклата, ролбарите, джантите, волана и седалките. Не винаги, но зависи при тия скинове, които ще изтегля от нета дали ще бъдат едитнати тия части. :)

Искаш да кажеш цветовете им ?

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 13 май 2007, 18:53

Зависи как са едитнати.
За играта има много скинове, които заменят освен самия скин на колата и джамовете, джантите, разбираш ли?

Ето примерно като сложа тоя пейнтджоб в играта като го избера седалките ще ми станат като тия на снимката:

http://www.probex.nfscity.com/forum/box ... _num58.jpg

, а иначе са черни с надписи по тях:

http://www.probex.nfscity.com/forum/box ... _300sl.jpg

А джантите мисля междудругото освен да се променят от пейнтджобовете да можеш и да ги боядисваш (Car color 2). Ще стане по-готино, защото само бели е малко куцо. :)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------

Потребителски аватар
Ubieca
Неконтролируем

Мнение от Ubieca » 14 май 2007, 16:40

ma6inata написа:Зависи как са едитнати.
За играта има много скинове, които заменят освен самия скин на колата и джамовете, джантите, разбираш ли?

Ето примерно като сложа тоя пейнтджоб в играта като го избера седалките ще ми станат като тия на снимката:

http://www.probex.nfscity.com/forum/box ... _num58.jpg

, а иначе са черни с надписи по тях:

http://www.probex.nfscity.com/forum/box ... _300sl.jpg

А джантите мисля междудругото освен да се променят от пейнтджобовете да можеш и да ги боядисваш (Car color 2). Ще стане по-готино, защото само бели е малко куцо. :)
Яко ше е :D :D
Джантите на Toyota-та:
Изображение
Бяха с емблемата на Ford, и трябваше да ги преправям и не направих мнго добре на Toyotа-та емблемата...

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 23 май 2007, 18:05

Еми като не харесахте чайката ще пусна и това да го видите. От Midtown Madness 2 е, нямам много време за модване, ама реших да постна нещо все пак. Ето го новия CL:

ИзображениеИзображениеИзображение
'73 BMW 2002 tii
-----------------------

Потребителски аватар
tomboy
Old School Modder
Регистриран: 19 юли 2005, 20:50
Контакти:

Мнение от tomboy » 23 май 2007, 18:11

Харесват ми като модели и то доста, очаквам мерцедесите с нетърпение. :wink:
When I first come
to Vice City I feel all lonely, a man on the outside, a foreigner...

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 27 май 2007, 01:08

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

:)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------

Потребителски аватар
tomboy
Old School Modder
Контакти:

Мнение от tomboy » 01 юни 2007, 12:27

Браво! Супер! :) Много ме радва, че все повече хора се занимават. И аз се мъча нещо, ама резултата е много зле. За сега не пускам шотове, защото ме е срам. :oops:
When I first come

Потребителски аватар
Gigabyte
Диагноза "Голфаджия с багажник"
Регистриран: 15 сеп 2005, 20:50

Мнение от Gigabyte » 01 юни 2007, 12:58

Аз незнам откъде да почна.Я дайте некое уроче на БГ

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 01 юни 2007, 18:47

tomboy написа:Браво! Супер! :) Много ме радва, че все повече хора се занимават. И аз се мъча нещо, ама резултата е много зле. За сега не пускам шотове, защото ме е срам. :oops:
Напротив, пускай ги тук, така ще можем да омагаме с каквото можем. :wink: И моите първи резултати бяха отчайващи. :oops:

А джантата е уникална! И аз имам една от СК на компа ми, ще я конвертирам и ще дам на някой от форума да я тест. :)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------

Потребителски аватар
tomboy
Old School Modder
Контакти:

Мнение от tomboy » 01 юни 2007, 21:24

Еми добре, ама не се смейте много.
Изображение Изображение Изображение

Машина, това е твоята М5, страшно ми се караше във вайса. За съжаление съм на тоя етап с конверта, в макса всичко си е точно, колко се мъчих да му сложа джантите и накрая в играта задните си обикалят около колата. Така и не разбрах защо лява задна врата е неадекватна. Иначе колата изглежда мега-маняшка в играта.
When I first come

Отговори

Върни се в “GTA-BG Modding Team”