Дата и час: 18 Яну 2018, 03:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Страница 7 от 8 [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща
Да оставиме ли Теодор Тодоров на спокойствие ?
Анкетата свършва на 18 Авг 2010, 22:33
 Оставете го човека, нека диша спокойно.  48%  48%  [ 10 ]
 Не, в никакъв случай, раздуйте случая !  52%  52%  [ 11 ]
Общо гласове : 21

Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Ходене до офиса на БулГеймс
МнениеПубликувано на: 02 Авг 2011, 09:12 
Напреднал
Аватар

venome не е criminal russia а това е http://www.youtube.com/watch?v=cXKNOIc17ZM !!!

Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2011, 10:12 
Неконтролируем
Аватар

Да бе, аз след това се осъзнах, че е от този мод, но в първия момент си помислих, че е Криминална Русия :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Авг 2011, 22:26 
Прекаляващ
Аватар

Хаха, на клипа как цензурират сцената от MW2 където стрелят по цивилни. Без спор, пристрастяването към това виртуално пространство си има своите вреди, но и много предимства. Това от което този чичка от видеото се оплаква не е напълно вярно. Интернета е намерил начин да не вреди на социялния контакт. Социялните мрежи, форуми, чатове и т.н. разбирасе немогат да заместят физическия разговор и контакт, но ти предоставят възможност да се запознаеш и разговаряш с хора от твоя "калибър". Хора с еднакви интереси, идеи, предпочитания, интелект и т.н. И едно огромно предимство на форумите е, че обучава подрастващите и ги окуражава да пишат павилно и да се изразяват добре. В противен случай за всеки "фейл" ще бъдеш освиркан от старите кучета. И това според мен наистина е голямо предимство. Аз примерно никога не съм обичал Българския език и Литературата като предмет в училище, и никога не съм внимавал в часовете. Винаги съм си изкарвал оценките с пищови. И мога да кажа, че точно форумите ме научиха да пиша що годе правилно.

Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2011, 09:14 
Напреднал
Аватар

Имам GTA Sofia на другия компютър. Когато имам време ще кача инстала + крака в някой сайт.

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011, 13:37 
Вманиачен
Аватар

Това е по-удачно май: http://www.youtube.com/watch?v=hF6uakcP ... re=related

Иначе лицето Теодор Тодоров не престава да бълва нелегален софтуер, като на всичкото отгоре иска пари за това. Поредният мод този път е за играта STALKER Call of Pripyat - а самото име на модът е STALKER Връх Бузлуджа.

http://www.youtube.com/watch?v=hF6uakcP ... re=related

http://www.bulgames.info/stalker_vrah_buzludja/

Просто нямам думи. И отново - 30 лева!

Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Окт 2011, 14:59 
Умопобъркан
Аватар

Изображение

:lol:

Ако не се лъжа, модела го имаше безплатен в Google 3D Warehouse, трябват ви просто малко умения, научени от интернет уроци за 1-2 часа...

Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 23:12 
Умопобъркан
Аватар

Намерих една стара статия...

Цитат:
Гангстер обикаля улиците на ж. к. "Дружба-1" в София. С голи ръце пребива до смърт всеки срещнат минувач - деца, жени, мъже. Всяка жертва му носи 100 долара. Като убие 10 души, печели 1000 долара. Срещу тях получава лека кола. Качва се в нея и започва да гази наред. След като размаже достатъчно хора, сменя автомобила с високопроходим джип. Вече никой не може да избяга от него. Настава истинска касапница.

Е, не съвсем истинска. Засега това е само сюжет от новата компютърна игра Grand Theft Auto Sofia, или накратко GTA SA, която се очаква да излезе на пазара в края на тази година. Описаните по-горе зловещи сцени са част от двете демо версии. Разпространяват се свободно в интернет.

В Grand Theft Auto Sofia e пресъздаден едно към едно столичния квартал "Дружба-1" - очуканите панелни блокове, спирките на градския транспорт, дупките по улиците, билбордовете с реклами на "Пей с мен" и дори кошчетата за отпадъци на "Дитц". На този фон не се връзва само ладата на главния герой. Тя е с руска регистрация. Музиката, която звучи, също е руска.

Всички текстове в сайта на играта са написани на развален руско-български език. Като автор е представен Теодор Тодоров, на 18 г. Според геймърите е украинец и е глухоням. Анимацията е дело на 17-годишната Елизабет Хайдар. Никой от виртуалната общност не познава лично тандема. В сайта не са посочени никакви адреси и телефони за контакт. Разпространител на GTA Sofia е "BulgaMes ТМ". В сайта на фирмата няма никакви данни за нея. Компания с такова име не е регистрирана у нас. Вестник "Политика" откри подобна - "Булгеймс - Бранимир Любомиров". На посочения адрес обаче няма такъв офис.

"Доста агресия има в тази игра. Интересното в случая е, че тук е пресъздаден едно към едно квартал от София. В другите игри от серията в света градовете са виртуални. А тук е всичко е в детайли. Това прави препратка към реалния живот. Убеден съм, че ако се появи реално насилие в квартала, веднага ще бъде направена връзка с играта", сподели пред в. "Политика" Мартин Кадинов, председател на Българската федерация по компютърни конзолни спортове. Според него играта не би могла да отключи агресия, която да се излее в реалния живот. Но трябва да се играе само от лица над 18 години. Правила обаче няма, а нормите са само морални.

Прочетете повече

Поисках документ-удостоверение за това дали наистина имат право да вършат подобни действия и ето това получих в замяна:

Изображение

Както виждате, ... всичко се вижда. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2011, 23:15 
Умопобъркан
Аватар

Това е просто, че са си регистрирали фирма. Все пак документ от Rockstar било то за франчайзинг и т.н. - не се вижда. :D

Изображение
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2011, 22:09 
Вманиачен
Аватар

Това е жалко отбиване на номер!

Ицо, имаш ли тази снимка в голям размер?

Не се дразня на това, че са направили София, колкото се дразня за това, че събират пари. Украинците като направиха GTA LVIV - район Псiхiв, да търсиха пари? Criminal Russia да търсят пари ? Напротив. Даже един от разработчиците на Criminal Russia, ако сте забелязали, е вкарал своето село в игра - Поселок Батарьeво (или Батарево, сещате се) и за без пари. В резултат на това дадоха момчето по националната телевизия ОРТ (доколкото помня) в централните новини за да го похвалят за усилието. Да не би в Criminal Russia да няма убийства или кървища ? Има. Да не влизаме в подробности за интересните сцени в стил зрял комунизъм, пропагадна и доста стряскащи сгради... но това е друга тема. Във всяка игра от подобен тип ги има. Проблемът идва в комерсиализирането на продукта - ако тази GTA Sofia беше излязла като безплатен продукт, поне 1/3 от софиянци щяха да му свалят шапка на създадетеля и да го поощрят. Но когато искаш пари за нещо подобно няма как продуктът ти да не бъде представен като "касапница", както е описано в статията.

Като оставим всичко това на страна, силно се съмнявам фирмата "Булгеймс" да е искала официално разрешение от Rockstar Games или пък да си е платила за такова. Убеден съм, че темата се следи от представители на фирма "Булгеймс", затова ще им кажа ако ще продават този продукт да представят официални документи, че имат това право, ако не просто да не го продават, понеже Rockstar Games така или иначе ще разберат в даден момент и нямат да пишат розови мейли - директно ще си търсят правата в съда.

Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2011, 22:26 
Умопобъркан
Аватар

Писал съм си с Теодор Тодоров за това, винаги, когато ми се падне възможност, го питам въпроси, на които ясно се вижда отговора и той на нито един не отговаря коректно. Винаги увърта, все има някакво извинение. А и не знам в кой свят живее, че да си мисли, че Rockstar Games са му дали права. Писах си с един друг човек наскоро, който бе закупил "играта", той също не можа да ми даде отговори. Според него даже, Теодор Тодоров работи в една голяма компания за БЪЛГАРСКИ игри, мода за S.T.A.L.K.E.R бил напълно легален и одобрен от самата фирма, създала играта. Даже, в този контекст, ми пратиха документа. А по-голям размер на документа нямам. Получих го в такъв формат. :D

EDIT: Дадох им пример с Criminal Russia и други глобални модификации, които са на много по-високо ниво, и въпреки това се разпространяват безплатно, но хората не ме разбраха. А до онези, които ги защитават - ако си мислите, че завиждам, не е така. Просто ме е яд да видя как някакъв долнокачествен мод се продава нелегално и нагло пред очите на всички, докато цената на оригиналната игра е наполовина на цената на въпросната модификация. Ако говорим конкретно за GTA София, наскоро можеха да се вземат всички GTA поредици за цена, която е наполовина на тази на мода. :lol:

Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Ное 2011, 21:13 
Неконтролируем
Аватар

Егати, че то ако е така дай и ние да правим пари от модове :d

Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 18:59 
Вманиачен
Аватар

Тоя кретен (създателя) на този помия (мод) трябва да влезе в затвора да го ... в нещастника този е толкова жалък. :die:

Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011, 17:07 
Новодошъл
Аватар

Удостоверението,че има наистиан регистрирана фирма с това име не значи че има удовостоверението да продава каквото и да било.
И постоянно овърта,поне така виждам от чатовете ви. Абе няма смисъл,те тия и офис може да нямат,знам ли ги.
Иначе играта съм я играл-има едни големи невидими стени до небето с цел заблуда,защото ако ги прескочиш стигаш до края на картата. Иначе картата е малка-едно летище,няколко блока и имитация на McDonalds и Kaufland в които даже не може да се влиза,и са снимани дори хора на тях.А тези хора дали ли са разрешението си да влязат в играта? А представи си аз си чеша оная работа и тоя снима кауфланда и го лепне като текстура-и цяла БГ да ме гледа какво си чеша,така ли? :rock: :mhihi:

Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2011, 14:42 
Вманиачен
Аватар

G_Live, по закон снимането на лице без неговото разрешение е подсъдно.

Също така, заснемането и поставянето в игрови условия на регистрирани световни търговски марки също е подсъдно - независимо дали ще e Kaufland магазин или автобус на Mercedes-benz.

Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Ное 2011, 22:53 
Баш Мастера!
Аватар

Боги написа:
G_Live, по закон снимането на лице без неговото разрешение е подсъдно.

Освен ако не е публична личност ;)

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 7 от 8 [ 110 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа