Koй какви коли има(или пък родителите му)

За колите, мускулите и почивката !

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Re: Koй какви коли има(или пък родителите му)

Мнение от jhonsons » 25 сеп 2011, 15:30

FWD е в пъти по-практично за всекидневна кола отколкото RWD.
Първо, че колите с предно са по-леки от останалите, заради намаления брой движещи се части, на свой ред ако колата е по-лека разхода е по-добър.
Второ, че задвижването е директно вързано към скоростната кутия и двигатела, което прави такъв двигател далеч по-ефективен ако имаше задвижващ вал.
Трето, факта, че цялото задвижване е на предната ос, изнася тежеста при задвижващите колела, което подобрява сцеплението на гумите при снежни и мокри настилки.

Moга да се сетя за поне още 2-3 плюса на предното пред задното, но няма да задълбавам. В никакъв случай не казвам, че предното е религия. Обаче е факт, че от практична гледна точка няма равно.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bone_G
Умопобъркан
Регистриран: 18 авг 2009, 10:32

Мнение от bone_G » 25 сеп 2011, 19:33

Исказването за селските рейсъри е обосновано на наблюдението ми тук в града и на село..... да и аз съм малък нямам книжка но не съм като тях - правя лигости ама където хора не минават.... а те кво дое на центаро надупи музиката не спира на пешеходни пътеки кара с 80 по града и кво куките си правят "моубет" с местната простит*тка и се правят че не са го видяли.... а като им писне се чудат как да се заядат с някои съвестен да искарат 20 кинта и после на скара.... селските рейсъри мисля че са навсякъде! има ги и в други разновидности тепърва зели книжка с на татко колата се газарят пред момичетата и отнасят някоя лелка или някой знак, бордюр.... Свидетел съм на малки катастрофи в нашия град и да не кажа голяма дума ама 90% от тях са с главен виновник някой 18-19 годишен с слънчеви очила и затъмнени джамове мъчейки се да напъне колкот може 1,4 литровата корса....
Изображение
Обикновенни и спортни ауспуси, аргон, ресьори за Благоевградска област: Иво Калоянов метал 0886696893 доказано качество!

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 25 сеп 2011, 21:02

Ем, окей, тогава защо се хвалеше, че ги минаваш на 3-та :D
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
bone_G
Умопобъркан

Мнение от bone_G » 25 сеп 2011, 22:21

venom4et0o написа:Ем, окей, тогава защо се хвалеше, че ги минаваш на 3-та :D
Образно казано не точно тях не точно гонка ами да го нареча "пътно заяждане" :wink:
Изображение
Обикновенни и спортни ауспуси, аргон, ресьори за Благоевградска област: Иво Калоянов метал 0886696893 доказано качество!

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 25 сеп 2011, 23:44

Не искам да те уча на пътна етика, защото и аз не съм много наясно с нея, но като шофЕр без книжка (като мен) по-добре е да не се "заяждаш" с другите коли. Туко виж на някой завой изкочи някой жаден за 'инти пътен полицай с палка на КАТ :D
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gabrovo94
Напреднал
Регистриран: 20 мар 2010, 09:00

Мнение от gabrovo94 » 26 сеп 2011, 18:20

Заеби полицая,трябва да се избие от главите на хората,че пътищата са писти за състезания.Като се мислиш за карач,че имаш бърза кола,има си места за това,макар ,че в Бг са в окаяно състояние,но това е положението.Просто ми писнало да чувам за поредната невинна жертва на пътя,аз съм си казал,че на пътя ще си спазвам правилата,ще съм толерантен към другите водачи,а магариите ще ги правя на полигони или късно през нощта,когато няма пукнат човек.Най-трудно е да се кара по правилата,но също така е най-мъжко. :wink:
Тия спорове на предно или задно,може да се водят до безкрайност,всеки си избира,аз лично съм фен на дрифта и уважавам само задното,друг пък гледа икономията и се кефи на предното,трети се кефи на ралитата и уважава четворката.
Изображение
Искаме ПИСТА! Улиците не са място за състезания.
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... 04&start=0

Потребителски аватар
DaKi4
Новодошъл
Регистриран: 03 май 2009, 16:53

Мнение от DaKi4 » 27 сеп 2011, 20:49

Тея дето се правят на рейсъри по улицата , като отидат на някоя писта да видят каква е конкуренцията ще им се изпарят мераците веднага като ги вземе някоя корса с някой напилен двигател...
Он-топик : Бмв 525 , 2004 / Vw Passat / Лада Нива (В доста прилично състезание) / 2 жигулита от едното време и едно Бъги. (http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

Потребителски аватар
bone_G
Умопобъркан

Мнение от bone_G » 27 сеп 2011, 21:56

DaKi4 написа:Тея дето се правят на рейсъри по улицата , като отидат на някоя писта да видят каква е конкуренцията ще им се изпарят мераците веднага като ги вземе някоя корса с някой напилен двигател...
Он-топик : Бмв 525 , 2004 / Vw Passat / Лада Нива (В доста прилично състезание) / 2 жигулита от едното време и едно Бъги. (http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Дай ми приятелство търсим Лада нива и искам да разгледам снимките и евентуално продава ли се?
Изображение

Потребителски аватар
Mawi
Напреднал
Регистриран: 24 юли 2007, 23:22

Мнение от Mawi » 03 окт 2011, 13:29

[quote="venom4et0o"] Карал ли си Corsa с 1.8 двигател? Да знаеш, че E30-ка с двигател със същия обем не мо'е да се опре на Corsa-та. quote]
Ем то бързи БМВта няма. 2.0 двигателите на БМВ са най спрелите в тоя клас, от всичко падат (от Дачия, да). Бързите БМВта са след 2.5, и то идват бързи за коли с много по малки коне и кубатури. Но бмв до 2.5 пада от сякви хонди 1.6, опели с NE, XE(за него направо 2.8), примера egt, типота 1.4 и тн. Това да караш бмв и да си мислиш че си бърз е адската грешка. БМВ е да отидеш да плъзнеш, да се направиш на гъзар като минеш от някъде (лол wtf!) и до там. Нелепо е че така в бг големите кубатури бмвта се пускат с по слаби, чисто технично коли, че да им са уж изравнени... Ами моля ти се, в един клас, да кажем 2.0.. всичко наказва бмв 2.0. За кво трябва да идва "голямото" бмв че да се изравнява а? :lol: В случая не хейтвам бмв като марка защото си е ясно, и возия и тн. ама за драг звезда и тн. скорост не става. 318"I" "i" "И" или както искате го кажете, в който и да е вариант в което и да е купе - ПАДА, това не е бърз мотор. Ти остави че астра gsi с най малкия мотор c20ne ще му направи 5-6 коли разлика, ами ако е корса gsi c16xe още по голяма ще му направи. Срещу хонда vti резултата е доста по плачевен. Проблема идва най вече от там че този мотор идва слабичак за тежкото купе на бмвто + че трябва да върти диф.

Пак казвам не защитавам нито опел нито никоя марка, просто казвам че БМВ не са бързи коли. Клиповете че са с опел, такива съм имал във favorites, дал съм ги ей така да се види някой от най "бързите" бмв мотори колко са бързи". Не твърдя че опел са великата марка, те нямат доста неща които бмв има - факт ;)

Няколко примера.

http://www.vbox7.com/play:c6aca40b

http://www.vbox7.com/play:5d698c6e C20XE vs BMW 335

http://www.vbox7.com/play:5e418cc2
a.k.a j_knoxville
Мода ми за GTA 2

Потребителски аватар
M_Power
L.Vance
Регистриран: 02 апр 2009, 14:26

Мнение от M_Power » 03 окт 2011, 20:58

Mawi написа:
venom4et0o написа: Карал ли си Corsa с 1.8 двигател? Да знаеш, че E30-ка с двигател със същия обем не мо'е да се опре на Corsa-та. quote]
Ем то бързи БМВта няма. 2.0 двигателите на БМВ са най спрелите в тоя клас, от всичко падат (от Дачия, да). Бързите БМВта са след 2.5, и то идват бързи за коли с много по малки коне и кубатури. Но бмв до 2.5 пада от сякви хонди 1.6, опели с NE, XE(за него направо 2.8), примера egt, типота 1.4 и тн. Това да караш бмв и да си мислиш че си бърз е адската грешка. БМВ е да отидеш да плъзнеш, да се направиш на гъзар като минеш от някъде (лол wtf!) и до там. Нелепо е че така в бг големите кубатури бмвта се пускат с по слаби, чисто технично коли, че да им са уж изравнени... Ами моля ти се, в един клас, да кажем 2.0.. всичко наказва бмв 2.0. За кво трябва да идва "голямото" бмв че да се изравнява а? :lol: В случая не хейтвам бмв като марка защото си е ясно, и возия и тн. ама за драг звезда и тн. скорост не става. 318"I" "i" "И" или както искате го кажете, в който и да е вариант в което и да е купе - ПАДА, това не е бърз мотор. Ти остави че астра gsi с най малкия мотор c20ne ще му направи 5-6 коли разлика, ами ако е корса gsi c16xe още по голяма ще му направи. Срещу хонда vti резултата е доста по плачевен. Проблема идва най вече от там че този мотор идва слабичак за тежкото купе на бмвто + че трябва да върти диф.

Пак казвам не защитавам нито опел нито никоя марка, просто казвам че БМВ не са бързи коли. Клиповете че са с опел, такива съм имал във favorites, дал съм ги ей така да се види някой от най "бързите" бмв мотори колко са бързи". Не твърдя че опел са великата марка, те нямат доста неща които бмв има - факт ;)

Няколко примера.

http://www.vbox7.com/play:c6aca40b

http://www.vbox7.com/play:5d698c6e C20XE vs BMW 335

http://www.vbox7.com/play:5e418cc2
Нали знаеш защо опелите бягат толкова?
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
DaKi4
Новодошъл
Регистриран: 03 май 2009, 16:53

Мнение от DaKi4 » 03 окт 2011, 23:47

Щото ги гони ръждата? :D Дори и някой 16 клапанов КР-ски мотор с лек тунинг (Дросели,валове,генерация,наредена кутия и главата малко пилната на фреза) ще мачка БМВ-тата . Просто за драг не стават, не можеш да сравняваш мотор в купе тон и повече и някоя корса или поло които са най-много 800-900кг .

Потребителски аватар
Best Ed
Вманиачен
Регистриран: 26 яну 2011, 17:49

Мнение от Best Ed » 03 окт 2011, 23:53

Аз не знам къде сте тръгнали с опели, бмв-та
Е тАва е истината братче ! :mrgreen:

Потребителски аватар
Mawi
Напреднал
Регистриран: 24 юли 2007, 23:22

Мнение от Mawi » 06 окт 2011, 21:03

Може опел да са по бързи коли, но няма опел мене който да ме накара да усетя онова което усещам като видя тая снимка например http://img36.imageshack.us/img36/4723/copyofimg5940.jpg Бмв като фийлинг са си "БМВ", да : )

ЕДИТ: Тва за ръждата не мисля че има някой който да е над 14 години и да се засяга от него. Коли на по 20 години, независимоя коя марка, ако са били карани а не са седяли в гаража дядото да ходи само до магазина с тях, без ръжда - малко трудно. Пък и ръждата се оправя. Имаше един случай с един колега от тунинг.бг който си купи една корса за 600-700лв. и даде 5000лв да я изкърпват. ДА, точно толкова зле беше положението. Но си я оправиха и е като нова. Overhaulin нали сте гледали :Д Всичката ръжда се елиминира :mhihi:
a.k.a j_knoxville
Мода ми за GTA 2

Потребителски аватар
bone_G
Умопобъркан

Мнение от bone_G » 06 окт 2011, 21:32

DaKi4 написа:Щото ги гони ръждата? :D Дори и някой 16 клапанов КР-ски мотор с лек тунинг (Дросели,валове,генерация,наредена кутия и главата малко пилната на фреза) ще мачка БМВ-тата . Просто за драг не стават, не можеш да сравняваш мотор в купе тон и повече и някоя корса или поло които са най-много 800-900кг .
А вика лек тунинг е ти кат пилиш глава генерация и дросели къде отиваш мойто момче, лек тунинг за мен е чипСче и най-много генераация :mhihi: А с мауи мога да говоря доста на тема бмв :mhihi: но не ми се спори опел ше сравняваме с бмв, нито возия нито качество нито история нито красота :D са че една 800 кила корсичка за около 1500 лева карат много българи това е така защото нямат парички за бмв като 325i или по нагоре. Чаткаш ли? :wink: Нямам нищо против опелите ви да са бързи но не ги прехваляйте с тънките им ламарини и милион други причини не са на класата на марката БМВ предполагам го знаеш щом се кефиш на ///моторспорт 30 :wink: напротив и аз харесвам опели особенно астра GSi двигателите държат много но опела не е кола от моя тип FWD,hatchback :die: неискам да кажа че са грозни щото на вид могат хубаво да се докарат но не са ми страста :wink: А за лудите японци там вече филма е друг ония лудите с VTi-ките ги почитам щото 50% от сърцето ми е JDM :wink: даже хеч EK9 VTi ми по харесва от купе версията по спортен вид има :wink: но интегрите са си ми любимки а ако имат и сърце K20............. става БИЙСТ!!!!!! Но не подценявай и бмв-тата :roll:
Изображение

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 08 окт 2011, 11:49

Няма вече смисъл да спорим. Колата е като обувките. Има стотиииииции милиоониии видове, но всеки е фен на това, което му е най-много по вкуса. Важното е да се уважаваме на пътя, а онова, което чувстваме, че кара сърцата ни да вдигат оборотите нека да го показваме на пистата. Т'ва са като расовите предразсъдъци. Но т'ва е за друга тема. Italian vs. German, Japan vs. German, Japan vs. American и разни други батъли трябва да се провеждат на пистата, а не по улиците.

Изображение

Отговори

Върни се в “Автомобили, Спорт, Отдих”