Рекорди на състезателни писти

За колите, мускулите и почивката !

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан
Регистриран: 03 сеп 2007, 08:20

Рекорди на състезателни писти

Мнение от LibertyCityStories » 02 авг 2010, 21:51

Здравейте.преди малко търсейки инфо за всеизвестната писта Nurburgring Nordschleife попаднах на този сайт http://www.fastestlaps.com/ който съдържа информация за постижения на доста състезателни писти с най-различни автомобили.пускам тема защото предполагам не съм единствения който се интересува от моторни спортове,но ако темата не добие интерес то тогава нека екипа да реши дали да я изтрие

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Re: Рекорди на състезателни писти

Мнение от jhonsons » 02 авг 2010, 22:06

7:38 - Ferrari 458 Italia Nordschleife 410hp/tonne :lol:

R35 на мокра писта е по-бърз
Не казвам, че 458 е лоша кола, даже първия път като видях красавицата получих любовна издутина, ама не е нормално толкова време да е в разработка да я бутата за съвършенната track-day машина и да дава такова време на ринга.

Друго интересно време е това на Viper ACR. Буквално засрами напомпаните европейци от типа на Zonda, Carrera GT, CCX, даже и Veyron.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 02 авг 2010, 22:34

Не знам ама тия дни все чета че най-доброто време на Нордшлайфе е малко под 8 минути и дори най-опитните състезатели с най-бързите коли рядко го постигат,а сега виждам тука че е 6:48,и то с Radical SR8LM,кола от типа на прототипите,но доста под нивото най водещите Ауди Р10 ТДИ и Пежо 908 ХДИ ФАП.освен тези неща дето съм чел да са се отнасяли за преди много време

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 02 авг 2010, 23:02

SR8LM е толкова street legal, колкото да сложиш на един кашон габаритни и мигачи. Ясно е, че са я правили, за да доминира ринга и в последствие са видяли, че могат искарват пари от цялата тая работа, но съм сигурен, че при нормално каране ще ти изтърбуши вътрешностите.

Иначе Радикал си е марка, която разбира от прототипи, въпреки, че са голяма излагация в LMP1. Иначе тия другите зверове от LMP1 не ги пускат на ринга, защото просто условията са много сурови, клиренса мисля, че не им го позволява, а ако ги вдигнат би се нарушила динамиката. Пък и Ринга е много технична и тесна писта, а прототипите от LMP1 не са правени за тези условия, въпреки, че ако погледнеш как се влачат по Лагуна Сека би останал с друго впечатление.

Най-големите зверове, които са покорявали ринга са главно от групa C oт типа на Sauber C9, Mazda 787B, Jaguar XJR-14, Porsche 956...абе въобще коли, които не са баш коли, дето едва ли не засрамиха формулата в средата на 90-те, лошо, че от FIA я разкараха след Le Mans през 1994 . Ех, къде замина група C, Група B във WRC и най-ме е яд, че златната ера на F1 от края на 80те до средата на 90те не продължи и до днес.

Даже сега като се замисля какво е било да караш лодка от фибростъкло, която тежи едва 600кг, с 1500кс. от 1.5 литрово агрегатче на изцяло ръчна скоростна кутия, без допълнителни глупости като ABS, TSC не мога да повярвам, че е имало хора, които са удържали тея зверове.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 02 авг 2010, 23:36

Ами точно тия пилоти точно поради тия причини дето ти изброи са легенди сега,към които се надявам да се присъедини след време и Себастиян Фетел.Той наистина е страхотен талант,така ме е яд че го наказаха на Хунгароринг.Той просто превъзхождаше всички,и не само там,а въобще.
А относно Лагуна Сека,ето интересно клипче на тази писта,където Симон Пажено стигна от последно до 4-то място само за четири обиколки с прототип HPD(Honda Performance Development) ARX-01c в състезание от Американските Серии Льо Ман през настоящата година

Също така забравих да спомена как обичам видеа от On-Board камери,а това специално е изключително видео,не само заради камерата но и като цяло ми хареса действието в него
Последна промяна от LibertyCityStories на 03 авг 2010, 16:49, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 03 авг 2010, 15:10

:shock: В първия момент си викам къв е тоя GT3 фест, ама по-нататък нещата се избистриха. Това малко ми напомня за един друг клип:

И лелеее тая трансмисия, направо е музика за ушите ми :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
banker4eto
Вманиачен
Регистриран: 22 сеп 2009, 16:42

Мнение от banker4eto » 03 авг 2010, 15:42

най-високата скорост вдигана някога от шосеен автомобил който се произвежда в серийно производство няма да пиша повече то клипа дава инфо само да кажа че същата кола прави най-бързата обиколка на пистата на Top Gear (средната скорост в двете посоки му е 431, значи е вдигнал над 440 км/ч)но аз пиша квото се вижда в клипа, никъде не се вижда да вдига повече от 428.9 км/ч!
Изображение
FUCK YEA

Потребителски аватар
CaRnAgE
Новодошъл
Регистриран: 20 юли 2010, 22:15

Мнение от CaRnAgE » 03 авг 2010, 19:10

Бугати са зели класацията за най-бързи коли.Нека LibertyCityStories ви даде списъка ако го има, защото като гледам е голям манияк. :D
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 03 авг 2010, 19:16

CaRnAgE написа:Бугати са зели класацията за най-бързи коли.Нека LibertyCityStories ви даде списъка ако го има, защото като гледам е голям манияк. :D
http://www.fastestlaps.com/index.php?wh ... d&size=all
http://www.fastestlaps.com/index.php?wh ... n&size=all

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 03 авг 2010, 19:56

Имаше една неофициална история в ultimatecarpage.com, където тест пилот на Koenigsegg вдигнал 427км/ч с прототипа на CCXR-a докато се движил на био-етанол на аутобан, докато пътувал към Ринга. Пишеше, че не само ги е вдигнал ами са го спряли органите на реда, за да го предупредят, да кара по-бавно. Не са му писали акт или глоба по простата причина, че се е движел на отсечка без ограничение на скоростта. Но все пак това ако е истина не мога да си представя какво е да вдигнеш на public road такава скорост :razz:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ShAdOwW
Напреднал
Регистриран: 08 юли 2008, 23:21
Контакти:

Мнение от ShAdOwW » 03 авг 2010, 19:58

jhonsons написа:.. Но все пак това ако е истина не мога да си представя какво е да вдигнеш на public road такава скорост :razz:
Ше фърчат цайси :mhihi:
The hell was full so i came here

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 03 авг 2010, 20:02

jhonsons написа:Имаше една неофициална история в ultimatecarpage.com, където тест пилот на Koenigsegg вдигнал 427км/ч с прототипа на CCXR-a докато се движил на био-етанол на аутобан, докато пътувал към Ринга. Пишеше, че не само ги е вдигнал ами са го спряли органите на реда, за да го предупредят, да кара по-бавно. Не са му писали акт или глоба по простата причина, че се е движел на отсечка без ограничение на скоростта. Но все пак това ако е истина не мога да си представя какво е да вдигнеш на public road такава скорост :razz:
ами да,в Германия няма ограничение на скоростта по магистралите.но и смятай колко са им хубави пътищата щом е успял да я вдигне тая скорост,пък и кво,нямало е трафик ли,егаси.ама най ми е интересно тез па как са успяли да го спрат :mhihi: като гледам наште полицаи моторите дето карат с 200 и нещо,ги мързи да ги спират,а само ги гледат,смятай ако мине някоя такава кола тез въобще няма и да я забележат,ше кажат:Остаи го да си върви :shock:

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ

Мнение от jhonsons » 03 авг 2010, 20:14

Еми не е баш така, има определени отсечки, които са без ограничения, но 95% от немските магистрали са както при нас. Преди до колкото знам са били 50:50, отсечките, които са били без ограничения и тези, които са били със, но естествено се навъдили много псевдо-рейсъри в началото на 90-те оборудвани с E36 и 190E и на свой ред смъртните случаи зачестили...да не говорим колко са намазали BRABUS от цялата тая работа. Колко Е класи са минали през тях....отделно по-късно и Cosworth видели, че могат да печелят от сеира на немските младежи, та пуснали и те Sierra Cosworth и станала пълна анархия по магистралите.

В крайна сметка до началото на 21 век, повече от 75% от аутобаните, които били без ограничения станали редовни магистрали с лимит на скоростта.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 03 авг 2010, 20:20

не знам за в момента,но това за без ограниченията го бях гледал като въпрос по Стани Богат но беше преди години така че може тогава да е било така а вече наистина да има ограничения.но пък да си кажем честно какви ще са тия пътища без ограничения,аз лично не мога да си го обясня.все едно на ЖП прелез влака да чака колите да пресекат ЖП линията

Потребителски аватар
banker4eto
Вманиачен
Регистриран: 22 сеп 2009, 16:42

Мнение от banker4eto » 03 авг 2010, 21:24

ха ми тогава да се местя да живея в германия ех защо и тук не е така.
Опа знам защо щото нашите луди глави бая ще се възползват от това и катастрофи ще станат а германците са по-разумни и само някой път настъпват мерджовете
Изображение
FUCK YEA

Отговори

Върни се в “Автомобили, Спорт, Отдих”