Motorsport Шампионати

За колите, мускулите и почивката !

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Re: Motorsport Шампионати

Мнение от thestig93 » 03 юни 2011, 12:18

Тази събота и неделя на Писта Дракон ще има "Time Attack II" събитие на DCB. Ако някой ходи, да поства снимки и клипчета после. :)

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 03 юни 2011, 15:34

Квото постнат Александър Язов (Alex Ma3x) и феновете му във фейсбук, това ще бъде от мене. :mhihi: За жалост нямам никаква възможност да отида и да гледам на живо...
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан
Регистриран: 03 сеп 2007, 08:20

Мнение от LibertyCityStories » 04 юни 2011, 12:28

Току-що гледах спортните новини по ТВ Европа,и останах направо шокиран,как може да има такива хора и те да се наричат фенове?става дума за новина от Moto GP-младия и талантлив пилот Марко Симончели е получил по телефона смъртни заплахи затова че е предизвикал падането на Дани Педроса в последното проведено състезание и Дани се е контузил и така ще пропусне домашното си състезание.Аз лично подкрепям Симончели и гледайки ситуацията не мисля че е виновен,това си е спорт,просто човека си влиза в завоя по своя траектория,с какво е виновен на Педроса

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 04 юни 2011, 21:51

Фенове колкото искаш. Вземи пример от нашите "футболни фенове". Ш'се избият и то за какво - заради грешките на футболистите. В случая пак е така. Единия е допуснал може би лека грешка и веднага - искат да го унищожат. Все пак както всеки, така и този моторен спорт крие своите рискове и всичко може да се случи. Такива "фенове" по-скоро трябва да се наричат хейтъри :wink:
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 10 юни 2011, 14:45

хах,снощи чак видях и разбрах че този уикенд е маратонското състезание 24 часа на Льо Ман.Снощи към 1:30 тъкмо ставах от компа и пуснах ТВ-то малко да гледам докато заспя и хванах последните 30 минути от третата квалификация за състезанието.така и не разбрах каква ще е стартовата решетка но видях че състезанието за почва в събота от 15:30 наше време :D не го пропускайте :rock:

Потребителски аватар
bone_G
Умопобъркан
Регистриран: 18 авг 2009, 10:32

Мнение от bone_G » 10 юни 2011, 15:21

LibertyCityStories написа:хах,снощи чак видях и разбрах че този уикенд е маратонското състезание 24 часа на Льо Ман.Снощи към 1:30 тъкмо ставах от компа и пуснах ТВ-то малко да гледам докато заспя и хванах последните 30 минути от третата квалификация за състезанието.така и не разбрах каква ще е стартовата решетка но видях че състезанието за почва в събота от 15:30 наше време :D не го пропускайте :rock:
Моторите преди колите ли ги излъчваха или ?
Изображение
Обикновенни и спортни ауспуси, аргон, ресьори за Благоевградска област: Иво Калоянов метал 0886696893 доказано качество!

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 10 юни 2011, 15:39

Миналата година моторите бяха през април а колите през Юни,тази година не знам дали минаха моторите.но за колите със 100% сигурност мога да кажа че всяка година са в средата на юни
EDIT:моторите тази година явно ще са чак на 24-25 септемвр,ето виж http://www.lemans.org/fr/courses/24-heures-moto.html
EDIT2:ето едно интересно и забавно видео от състезанието с любимия ми вид превозни средства :D забележете че масово не се спазват правилата,всеки сече та се къса :lol: :mhihi:

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 11 юни 2011, 12:51

Извинявам се за дабъл поста,но исках да споделя с вас нещо което научих днес на загрявката за състезанието,илипо-скоро го казаха по-късно когато беше състезанието на легендите в Льо Ман.Става дума за един документален филм на BBC 4 за състезанието през '55-та когато един от автомобилите е полетял буквално в трибуните и е отнел живота на поне 80 души.Ето го за да не го търсите вие,нещо няма много сийд,тегля го с 2 kb/s :mrgreen: ,ако някой го намери другаде да дава линк http://www.demonoid.me/files/details/22 ... 007074677/
EDIT:ето линк от Thepiratebay по-бързо се тегли http://thepiratebay.org/torrent/5573193 ... iD_AC3.avi
ЕДИТ2:ето малко инфо за тези които не им се гледа целия филм http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1% ... 0%B0%D0%BD текста е кратък така че предполагам нищо не ви пречи да го прочетете,няма да загубите кой знае колко от ценното си време
EDIT3:ето и кратко видео с инцидента,можете ли да си представите,до този инцидент през '55 година дори не е имало стена която да разделя пит-лейна от пистата :shock: това го казаха коментаторите по Евроспорт

Потребителски аватар
gabrovo94
Напреднал
Регистриран: 20 мар 2010, 09:00

Мнение от gabrovo94 » 11 юни 2011, 16:02

И аз днеска случайно го гледах ,45 минутното състезание с легендите от 1949-69.Много ме изкефи Ferrariто ,как си пушеше ,но успя да завърши,че и победи.Не били допуснали Ford GT40,защото ще ли да ги пръснат и нямало да има интрига. :mhihi: Това с инцидента е било страшна гледка,80 човека да заминат,лошото е ,че трябва, да се случи нещо лошо и тогава ,да се вземат мерки.Някой ,ако мерни филмчето на БГ или субс,да свирка,че ще ми е интересно, да го изгледам.
Изображение
Искаме ПИСТА! Улиците не са място за състезания.
http://www.tuning.bg/forum/viewtopic.ph ... 04&start=0

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 11 юни 2011, 17:19

Преди малко състезанието се прехвърли от Евроспорт по Евроспорт 2,но минути преди това не знам дали видяхте зверската катастрофа на Алън Макниш с онова Ферари,за тези които не са я видели ето,минути след като се случи вече я има в Youtube

За щастие Алън е жив след инцидента,а забележете че Ферарито дпро стигна до бокса и за минути бе поправено тъй като имаше само щети по задната броня и продължава в състезанието :D но мен малко ми е жал че отпадна такъв добър и опитен пилот като Алън Макниш,той ми е фаворит,просто е невероятен пилот
EDIT:хах,който няма Евроспорт 2 като мен,да налазва тука http://zonein.tv/462452
EDIT2:Също така като цяло жалко за Астън МАртините,нито при прототипите нито при GT автомобилите им върви тази година :?
EDIT3:ето ви и нещо интересно,в интернет може да слушате наживо тиймрадиото на един от отборите от GT класовете,отбора на Flying Lizards http://www.lizardms.com/index.htm влизате тук и давате на Follow the Lizards->Listen to team radio live(on race days)

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan

Мнение от stallion » 11 юни 2011, 18:53

Днес и утре е Затворен маршрут писта Русе 2011. :) Много добро е според мен, има някои много диви колици. Впечатление ми направиха Голф 2 пикап със задно разположен двигател от пистарка, една Лада 2105 в класа на Митсубишитата (която се запали, за жалост) и М5-цата на Росен Даскалов. Това М5 миналата година беше стоково, с 8-цилиндровия агрегат с 400 коня, само беше олекотена, но сега има бодикит, който ми напомня за Батмобила. :mhihi:
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 11 юни 2011, 23:39

Любопитен съм да видя този Батмобил :lol: :mrgreen:
По темата за Льо Ман,разбрах че миналата година е бил счупен 40-годишен рекорд за измината дистанция за 24 часа-5410 км са изминали победителите от Ауди.Още един рекорд-през 1988 година(88 или 89 беше забравих :oops: ) когато ги е нямало двата шикана на най-дългата права на пистата,е постигната най-високата максимална скорост в това състезание-404 км/ч :D

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Мнение от venom4et0o » 12 юни 2011, 00:09

Мисля, че това е катастрофата от Le Mans 24H от 1955 :x

А това е горещата Лада :mhihi:

Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
LibertyCityStories
Умопобъркан

Мнение от LibertyCityStories » 12 юни 2011, 00:35

ей,това българския пожарникар голям Бай Хуй е обаче,щом оня пожарогасител му изглежда толкова сложен за използване че чак не можа да го включи и взе друг от по-стар тип,да е*а ааа му :evil:

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan

Мнение от stallion » 12 юни 2011, 00:40

Горещата Лада пламна на 5 метра от мен и спря на мястото, откъдето е заснето клипчето, на 20-тина метра от мен. :D А Батмобила можеш да го видиш във фейсбука ми, или на клипчето, мина няколко пъти, единия е на 1:44. :wink:
Изображение

Отговори

Върни се в “Автомобили, Спорт, Отдих”