Предложение към някой от VC модърите

Модератор: GTA-BG Модератори

encode12
Регистриран: 14 дек 2008, 20:56

Предложение към някой от VC модърите

Мнение от encode12 » 19 дек 2008, 12:26

Преди време си играх с iso файла на Vice City Stories за PSP и мисля, че срещнах някъде из файловете gta3.img... Та идеята ми е, ако има някой желаещ да му изпратя файловете да ги разгледа и да измислим нещо като мод за играта и да го компилираме на iso файл. :wink:

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Re: Предложение към някой от VC модърите

Мнение от Vladko1 » 31 мар 2009, 23:51

Аз пробвах с PS2 версията, само че там неможе да намери DIR файла.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 01 апр 2009, 00:18

Vladko1 написа:Аз пробвах с PS2 версията, само че там неможе да намери DIR файла.
:lol: какво съвпадение, и аз това го пробвах ония ден и ми изписва същото като на теб. Единственото IMG което успях да отворя съдържаше някакви файлове за кът сцените. Камери , анимациий и още разни такива.

Потребителски аватар
Ton4o
Вманиачен
Регистриран: 08 яну 2009, 16:13

Мнение от Ton4o » 01 апр 2009, 10:09

Ами аз не модвам :VC: , но идеята според мен е доста добра. То всъщност досега имали ли е модове за конзоли?

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 01 апр 2009, 15:47

Ton4o написа:Ами аз не модвам :VC: , но идеята според мен е доста добра. То всъщност досега имали ли е модове за конзоли?
Ами не но има конверций. Има един такъв мод LCS за PC върху SA. И там всички превозни средства са конвертирани от LCS за SA.

Потребителски аватар
bobi_tes
Неконтролируем
Регистриран: 24 мар 2009, 19:25

Мнение от bobi_tes » 01 апр 2009, 19:41

thestig93 написа:
Ton4o написа:Ами аз не модвам :VC: , но идеята според мен е доста добра. То всъщност досега имали ли е модове за конзоли?
Ами не но има конверций. Има един такъв мод LCS за PC върху SA. И там всички превозни средства са конвертирани от LCS за SA.
Точно така е :wink: де и аз да имах време щях да конвентирам играта ама тя е много голяма :cry:
Step into the light and then you'll know
You were stopped and dropped by the Walls of Jericho

Потребителски аватар
Vladko1
Неконтролируем
Регистриран: 24 дек 2007, 22:48
Контакти:

Мнение от Vladko1 » 04 апр 2009, 23:32

bobi_tes написа:
thestig93 написа:
Точно така е :wink: де и аз да имах време щях да конвентирам играта ама тя е много голяма :cry:
Абе човек, да не се опитваш да ми кажеш, че ще пробваш да конвертираш Сан Андреас за PS2 :mhihi: Човек, ПС2, начинът по който работи е "КОРЕНО" различен. Така че когато я конвертираш ми се обади :rock:
Там имаш 4МБ видео памет, т.е. изображение 1280х720х32 (максималната резолюция на един ПС2 рендър). Когато процесорът на конзолата зареди в Л1 кеша инструкцийте и след това обработи текстури и графики (които преди това ги е взел от РАМ паметта (256МБ) и обработената информация от процесора бива съответно рендвана и изпращана към видеопаметта. След когато рендъра е запаметен във видеопаметта, чрез компонентния кабел сигналът бива изпращан до телевизорът, който от своя страна показва този рендър. Ако не си ми разбрал опростеното, компресирано обеснение, си намери в интернет друго, белким спреш да дрънкаш простотий, че си щял да конвертирая от PC за PS2 и обратното.
Изображение
TeraHardwareBG
Game developer from the Excalibur team - 3D and texture artist

Потребителски аватар
bobi_tes
Неконтролируем
Регистриран: 24 мар 2009, 19:25

Мнение от bobi_tes » 14 апр 2009, 11:32

Не знаеш с кого говориш ве чиче Аз имам пиратски чип просто вадя диска слгам го у компа с S-Instal Game го конвентирам според папките в диска и го записвам на 4x тегля оригиналния .config файл за PS2 и ето ти конвентирана игра която да тръгне :wink: Просто компа ми е пълна кошница и няма как да извърша конвентирането защото иска силен Hard :wink:
Step into the light and then you'll know
You were stopped and dropped by the Walls of Jericho

Потребителски аватар
jape
Vice Cop
Регистриран: 22 юни 2004, 14:44

Мнение от jape » 14 апр 2009, 11:35

:lol:

Заключена

Върни се в “GTA Vice City Stories”