Първи стъпки в модването на GTA: IV

Бъдещи модове и промени по GTA IV

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
ma6inata
BMW & American Muscle cars fanatic
Регистриран: 01 апр 2005, 09:55
Контакти:

Първи стъпки в модването на GTA: IV

Мнение от ma6inata » 05 дек 2008, 18:42

Тъй като играта е нова, още нищо не се знае за нея и т.н. Мисля, че ще бъде полезно тук да се споделят някакви "открития" относно модването на играта. Не съм я играл, нито съм разглеждал папката с всичките боклуци вътре (а ми е много интересно), даже не знам дали ще може да се модва.

Но все пак мисля, че ще е хубаво да имаме такава тема - ако някой открие как се модва нещо, за какво служат определени файлове, кой кое е моднал и има ли положителен резултат, ей такива неща, да драсне какво е открил. Трябва да си помагаме, докато я разнищим играта и почнеме да си я човъркаме. :twisted: Ще закача темата за известно време, докато ни се изясни достатъчно, че да почнат да се пишат уроци. :)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Потребителски аватар
firestone
Конвертира 'гат може
Регистриран: 21 сеп 2007, 21:45

Re: Първи стъпки в модването на GTA: IV

Мнение от firestone » 05 дек 2008, 19:00

Нещо е заблокирано gta3.img -то :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Мнение от jhonsons » 05 дек 2008, 19:25

Търси gta4.img :mrgreen: :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
jape
Vice Cop
Регистриран: 22 юни 2004, 14:44

Мнение от jape » 05 дек 2008, 19:57

До сега ГТА модването беше Gta3 GtaVC GtaSA. Това е нова платформа, нов енджин, може да да няма възможност за каквато и да е било модификация. Плюс това, какво да и модифицираш? Честно казано мисля че след Сан Андреас дните на гта модването бяха преброени ;/

Потребителски аватар
vesko18
Сериозен
Регистриран: 17 мар 2007, 10:37

Мнение от vesko18 » 05 дек 2008, 20:15

Няколко пича от форума на бананата бяха пробвали да направят елементарни модчета, от сорта на сменяне на цветовете на колите и подобни и до един им е крашвало след това :mhihi:

Потребителски аватар
sixkiller
Баш Мастера!
Регистриран: 16 юни 2004, 22:14
Контакти:

Мнение от sixkiller » 05 дек 2008, 20:24

jape написа:До сега ГТА модването беше Gta3 GtaVC GtaSA. Това е нова платформа, нов енджин, може да да няма възможност за каквато и да е било модификация. Плюс това, какво да и модифицираш? Честно казано мисля че след Сан Андреас дните на гта модването бяха преброени ;/
Не мисля така.
Системата с handling carcols и т.н. е същата. Файловете спокойно се редактират с текстов редактор. Това ме навежда на мисълта, че и другото след време ще се разкрие. Все пак това е едно огомно предимство на GTA и R* го знаят ;)
Изображение

Потребителски аватар
jape
Vice Cop
Регистриран: 22 юни 2004, 14:44

Мнение от jape » 05 дек 2008, 20:33

Ще видим.

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ
Регистриран: 16 юни 2008, 15:54

Мнение от miami4life » 05 дек 2008, 20:41

Аз съм скептично настроен за модването.Енджина е нов и доста усавършенстван.Използвани са сложни алгоритми в него и мисля,че ако не невъзможно,то модването ще е доста трудно и ще отнеме много време.
Изображение

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 05 дек 2008, 20:59

Пичове, въпреки че не съм я играл и виждал играта е несъмнено, че "схемите" са по-други. Все пак е с 2-3 години по-нова игра - нормално. Но съм сигурен, че и с :iii: е било така и първоначално, тези които са искали да барнат нещо са гледали като заек в каруца. :mhihi: Според мен ще се намери начин да се модне, но разнищването й ще отнеме повече време. Както казва сикскилър - то е в техен интерес. Досега рядко съм се захващал да търча и да минавам мисии, повечето пъти съм си мятал БМВ-цата на играта и айде в завоите с газ. :mhihi: :twisted: Та ако няма да имам възможност да си сложа БМВ-тата и да си дрифтя с тях ще ме извиняват, ама тия кофи, които са ги сложили в играта няма да ги карам. :twisted:

А някой пробвал ли е да бара по хендлинга и тия работи. Въобще кой каквото е барал да казва и какви са резултатите. :)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен
Регистриран: 11 юни 2008, 13:31

Мнение от Боги » 05 дек 2008, 22:04

Абе чакайте да се превърти по един път оригиналка,пък после ще му мислим за модове ! :)
National
Organisation of
Man
Against
Amazonian
Masterhood

NO MA'AM

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 05 дек 2008, 22:34

ma6inata написа:Пичове, въпреки че не съм я играл и виждал играта е несъмнено, че "схемите" са по-други. Все пак е с 2-3 години по-нова игра - нормално. Но съм сигурен, че и с :iii: е било така и първоначално, тези които са искали да барнат нещо са гледали като заек в каруца. :mhihi: Според мен ще се намери начин да се модне, но разнищването й ще отнеме повече време. Както казва сикскилър - то е в техен интерес. Досега рядко съм се захващал да търча и да минавам мисии, повечето пъти съм си мятал БМВ-цата на играта и айде в завоите с газ. :mhihi: :twisted: Та ако няма да имам възможност да си сложа БМВ-тата и да си дрифтя с тях ще ме извиняват, ама тия кофи, които са ги сложили в играта няма да ги карам. :twisted:

А някой пробвал ли е да бара по хендлинга и тия работи. Въобще кой каквото е барал да казва и какви са резултатите. :)
Sentinel, Oracle & Rebla май не те радват много, а? :D
Изображение

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Мнение от jhonsons » 05 дек 2008, 22:38

Абсолютно всички текстури са с отворен код проблема е че са в .wtd, някаква идея с какво мога да ги отворя или как да ги конвертирам в даен формат? (нямам и понятие от модване :mrgreen: )
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
ma6inata
Контакти:

Мнение от ma6inata » 06 дек 2008, 02:27

stallion написа:
ma6inata написа:Пичове, въпреки че не съм я играл и виждал играта е несъмнено, че "схемите" са по-други. Все пак е с 2-3 години по-нова игра - нормално. Но съм сигурен, че и с :iii: е било така и първоначално, тези които са искали да барнат нещо са гледали като заек в каруца. :mhihi: Според мен ще се намери начин да се модне, но разнищването й ще отнеме повече време. Както казва сикскилър - то е в техен интерес. Досега рядко съм се захващал да търча и да минавам мисии, повечето пъти съм си мятал БМВ-цата на играта и айде в завоите с газ. :mhihi: :twisted: Та ако няма да имам възможност да си сложа БМВ-тата и да си дрифтя с тях ще ме извиняват, ама тия кофи, които са ги сложили в играта няма да ги карам. :twisted:

Sentinel, Oracle & Rebla май не те радват много, а? :D
По принцип не много от тия коли ме кефят, защото са си баш сбирщайни. На нищо не приличат. Други са си къстъм колите. 8)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------

Потребителски аватар
VaNkAtA
Прекаляващ
Регистриран: 15 окт 2007, 15:35
Контакти:

Мнение от VaNkAtA » 06 дек 2008, 09:18

Застъпвам се към мнението на Jape, като гледам тия папки, та то е объркано, уплетено, че .scm немога да намеря. :mhihi:

Потребителски аватар
Боги
Вманиачен
Регистриран: 11 юни 2008, 13:31

Мнение от Боги » 06 дек 2008, 09:47

TGA Tool 2/3 ?
Programs Converting ? 8)
National
Organisation of
Man
Against