Първи стъпки в модването на GTA: IV

Бъдещи модове и промени по GTA IV

Модератор: GTA-BG Модератори

kafezz
Новодошъл
Регистриран: 29 мар 2008, 20:19

Re: Първи стъпки в модването на GTA: IV

Мнение от kafezz » 10 дек 2008, 21:26

thestig93 написа:
kafezz написа:
hphbp написа:Могат да. Слагаш песните си ето тук:
My Documents\Rockstar Games\GTA IV\User Music
а какъв формат трябва да ги направа ? И после по коя станция трябва да ги слушам или то си прави нова ? :roll:
Станцията се казва Independance FM и там трябва да ги слушаш но преди това някаде от менюто трябва да ги анализираш сигурно като в сан андреас ( само се опитвам да налучквам :mrgreen: щото аз не мога я играя играта - скоро дано да мога)
направих сичко месрси :wink:

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 16 яну 2009, 10:55

miami4life написа:Аз съм скептично настроен за модването.Енджина е нов и доста усавършенстван.Използвани са сложни алгоритми в него и мисля,че ако не невъзможно,то модването ще е доста трудно и ще отнеме много време.
Да найстина ще е доста трудно ако въобще има по сериозни модеве като автомобили , Сега гледам вече има модове с различни текстури на полицейските коли , текстури по камионите и разни такива дребни неща.Само дано ако има кар модове да не се пести от качество. 90% от колите за сан андреас са гнусни за гледане. Дано в модването на GTA IV да се полагат повече усилия да се постига идентичен модел с играта от която се конвертира. Аз немога да работя със Zmodeler ама и нейскам , чакам наготово :mhihi:

http://www.nfscars.net/storage/users/32 ... 4bcdad.jpg Красиво нали

Потребителски аватар
Frankie
Вманиачен
Регистриран: 16 май 2008, 17:12

Мнение от Frankie » 16 яну 2009, 12:11

абе доста от моделите за сан андреас бяха читави .. дано и за четворката направят модели като за сан андреас и демиджа им да е като на :IV: ... ще е супер яко :) тъпото е .. че няма тунинг гаражи :-|

Потребителски аватар
ma6inata
BMW & American Muscle cars fanatic
Регистриран: 01 апр 2005, 09:55
Контакти:

Мнение от ma6inata » 23 яну 2009, 17:04

И СА беше така първите 2-3 месеца. ;) Те щом са я направили пак да може да се бара по скриптове и карти и т.н. значи ще може и коли да се правят. Чакайте само да се направят филтри за програмите :)
'73 BMW 2002 tii
-----------------------
Газ до ламарината - не гледам разхода, държим се за волана и гледам да не се утрепам!

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 23 яну 2009, 17:49

Тъй като темата е "Първи стъпки в модването на GTA: IV", искам и аз да ги направя тези стъпки, но някой знае ли как се променя формата на дрехите, колите и оръжията (мисля че бяха WDR). Вече откъм текстури се научих да ги променям, но някои коли се нуждаят и от дооформяне. :oops: А,да и със Spark IV как да зуумвам формата?
Изображение

Потребителски аватар
Ton4o
Вманиачен
Регистриран: 08 яну 2009, 16:13

Мнение от Ton4o » 04 фев 2009, 20:20

Аз се чудя дали ще имма някакви проблеми да променям нещата със Spark IV, ако съм с новия пач?

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan

Мнение от stallion » 04 фев 2009, 20:51

Ton4o написа:Аз се чудя дали ще имма някакви проблеми да променям нещата със Spark IV, ако съм с новия пач?
Ако отпреди имаш пач за модване, след добавянето на втория пач няма проблеми пак да модваш. Просто ти трябва Spark IV 0.61 или по-нова.
Изображение

Потребителски аватар
Ton4o
Вманиачен

Мнение от Ton4o » 08 фев 2009, 09:40

А мога ли да правя нови текстури със Spark IV или мога само да променям тези, които вече съществуват?

Потребителски аватар
ChRRRRp
Сериозен
Регистриран: 07 авг 2008, 23:22

Мнение от ChRRRRp » 25 фев 2009, 18:41

Така след милиоооооооони проблеми съсъ вистата я инсталирах пак!

Та ако може да ми обесните стъпка по стъпка какво се прави. Говоря за пачове простотиий и т.н
Със 2рия патч съм. И примерно искам да сложа някаква текстура. Ако може сталион или тончо по точно да ми разястнат номера ;s
Изображение

Потребителски аватар
Unlimited
Вманиачен
Регистриран: 01 юни 2008, 15:50

Мнение от Unlimited » 14 мар 2009, 18:09

Някой да помоне, плс.Значи изтеглих си пача, SparkIV нещо си и реших да заместа една дреха с тази на Johny Klebitz, но нещо не става.Просто като облека дрехата, на която съм сменил текстурата, пак съм със старата дреха.В случая смених файла който се опитвам да заместа е uppr_diff_10_b_uni
Някакви идеи? :cry:
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Ton4o
Вманиачен

Мнение от Ton4o » 14 мар 2009, 18:23

Unlimited написа:Някой да помоне, плс.Значи изтеглих си пача, SparkIV нещо си и реших да заместа една дреха с тази на Johny Klebitz, но нещо не става.Просто като облека дрехата, на която съм сменил текстурата, пак съм със старата дреха.В случая смених файла който се опитвам да заместа е uppr_diff_10_b_uni
Според мен най-вероятно текстурата е била същата, като оригиналната. За друго не се сещам...

Потребителски аватар
Unlimited
Вманиачен
Регистриран: 01 юни 2008, 15:50

Мнение от Unlimited » 14 мар 2009, 18:28

Ton4o написа:
Unlimited написа:Някой да помоне, плс.Значи изтеглих си пача, SparkIV нещо си и реших да заместа една дреха с тази на Johny Klebitz, но нещо не става.Просто като облека дрехата, на която съм сменил текстурата, пак съм със старата дреха.В случая смених файла който се опитвам да заместа е uppr_diff_10_b_uni
Според мен най-вероятно текстурата е била същата, като оригиналната. За друго не се сещам...
Не преди в Spark беше различна.Ако можеш напиши на ЛС няколко съвета и ако използваш друга програма дай линк
Изображение
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan

Мнение от stallion » 14 мар 2009, 20:08

Значи ако е файл wtd даваш импорт и след това СЕЙВ!!! Ако е снимка с текстура натискаш върху дрехата ЕДИТ, след това ИМПОРТ ТЕКСТУРА след това СЕЙВ ЕНД КЛОУС и след това пак СЕЙВ!!! :wink: Мисля че не си видял бутина сейв? :roll:
ПП: Ако не си с Виста няма смисъл да сменяш програмата, просто постоянно си тегли новите версии, ако си на виста може да пробваш OPEN IV но на мене лично ми е по лесно със Спарк.
Изображение

Потребителски аватар
shtorata
Напреднал
Регистриран: 04 яну 2009, 19:03

Мнение от shtorata » 22 юни 2009, 10:04

ma6inata написа:Пичове, въпреки че не съм я играл и виждал играта е несъмнено, че "схемите" са по-други. Все пак е с 2-3 години по-нова игра - нормално. Но съм сигурен, че и с :iii: е било така и първоначално, тези които са искали да барнат нещо са гледали като заек в каруца. :mhihi: Според мен ще се намери начин да се модне, но разнищването й ще отнеме повече време. Както казва сикскилър - то е в техен интерес. Досега рядко съм се захващал да търча и да минавам мисии, повечето пъти съм си мятал БМВ-цата на играта и айде в завоите с газ. :mhihi: :twisted: Та ако няма да имам възможност да си сложа БМВ-тата и да си дрифтя с тях ще ме извиняват, ама тия кофи, които са ги сложили в играта няма да ги карам. :twisted:

А някой пробвал ли е да бара по хендлинга и тия работи. Въобще кой каквото е барал да казва и какви са резултатите. :)
Ето БМВ почвай да къртиш тротоарите http://www.gtainside.com/en/download.ph ... d&id=20675
Изображение

Отговори

Върни се в “GTA IV: Модификации”