Качват ли се в играта файлове с разш. png.?

Бъдещи модове и промени по GTA IV

Модератор: GTA-BG Модератори

marto_gp
Регистриран: 06 окт 2008, 11:52

Качват ли се в играта файлове с разш. png.?

Мнение от marto_gp » 07 сеп 2009, 10:19

Здравейте.
Започнах да качвам коли в играта, но някои от модовете освен wft и wts, съдържат и файлове с разширение png. Тъй като в readme не пише нищо за тези фаилове, и незнам какво се правят, затова засега не съм качвал модове съдържащи такова разширение.

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ
Регистриран: 16 юни 2008, 15:54

Re: Качват ли се в играта файлове с разш. png.?

Мнение от miami4life » 07 сеп 2009, 23:15

Пробва ли се да ги отвориш даже?Това са картинки. :mhihi:
Изображение

marto_gp

Мнение от marto_gp » 08 сеп 2009, 21:02

miami4life написа:Пробва ли се да ги отвориш даже?Това са картинки. :mhihi:
Не съм се пробвал, защото незнаех че е картинка. Нали за това питах. Когато щракнех върху файла ми отваряше SparkIV, затова не можех по никакъв начин да разбера, че е картинка. :wink:

Потребителски аватар
stallion
Nissan Skyline Fan
Регистриран: 24 авг 2008, 16:03

Мнение от stallion » 08 сеп 2009, 21:21

wft и wtd са файлове със съответно модела и текстурата на даден обект. Със спарк wft и wtd се импортват директно, а png-та се импортват като на някоя текстура се маркира и натиснеш Edit. :wink:
Изображение

marto_gp

Мнение от marto_gp » 09 сеп 2009, 09:29

stallion написа:wft и wtd са файлове със съответно модела и текстурата на даден обект. Със спарк wft и wtd се импортват директно, а png-та се импортват като на някоя текстура се маркира и натиснеш Edit. :wink:
Здравейте. Файловете wft и wtd ги качих в играта с помоща на SparkIV. Само не разбрах какво искаш да кажеш за файловете png, и те ли се качват някъде?
А имам и друг проблем: когато кача кола и в Readme-то има за промяна handling или vehicle, след като направя промени на един от тези два файла и искам да го запаметя, ми излиза че не може да се запази файла. Единствения начин е като запаметя файла, като save as но в друга папка. Така и направих, като след това изкопирах файла в папката на GTA, но след това играта не ми тръгваше. Хубавото е, че когато кача кола без да пипам handling или vehicle, играта ми върви, но лошото е, все още няма богат арсонтимент за избор на коли за GTAIV.

Отговори

Върни се в “GTA IV: Модификации”