УРОК : Как да преведем GTA IV на български език

Бъдещи модове и промени по GTA IV

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан
Регистриран: 01 сеп 2009, 11:42

Re: УРОК : Как да преведем GTA IV на български език

Мнение от Ico_BG » 18 авг 2011, 21:18

Маями изглежда подминава тази тема.. значи ще се справям с кирилизацията сам. :-|

Потребителски аватар
miami4life
Прекаляващ
Регистриран: 16 юни 2008, 15:54

Мнение от miami4life » 18 авг 2011, 23:13

Аз съм показал начина.Нямам време да се занимавам.Целта ми беше да разбера как става и от там да се захваната хора с повече време.Две седмици не бях в Добрич,скоро пак заминавам и просто няма как да помагам активно.
Изображение

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 07 сеп 2011, 22:33

Интересно, но и да искате, скоро превод според мен няма да стане. Бяхме решили от екипа да се опитаме да преведем IV, кирилицата става, но има един друг ОГРОМЕН проблем - CRC имената не са разкодирани и не могат да се подредят последователно, което означава, че ще има много грешки в смисъла.

Sashiko20
Регистриран: 16 окт 2008, 17:32

Мнение от Sashiko20 » 23 яну 2012, 17:28

Аз затова и се отказах. Трябва да гледам клипове на мисиите по няколко пъти, да им хвана смисъла, после да търся кое изречение е първо и т.н. Много занимавка, за която нямам нерви. :(

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 23 яну 2012, 17:57

Скоро пак трябва да се свържа с един човек, който ми помогна ужасно много с превода на San Andreas (по-точно помогна с разработката на един софтуер), ще трябва да го питам дали ще може да разкодира CRC. :)

GTA_94
Регистриран: 22 авг 2012, 00:30

Мнение от GTA_94 » 22 авг 2012, 00:41

Така виждам,че има доста доброволци така да се каже за превод на играта на български.Така има си специален сайт в който се превеждат игри на български всичко е разкодирано текста е изкаран само трябва да се преведе от английски на български.Сайта е напълно безплатен всичко е на доброволни начела след това преводите се свалят свободно.Обаче превода на играта върви малко бавно,заради ограничения брой хора и многото игри качени за превод.Тука сте само фенове на играта и,който иска да се включи в превода е добре дошъл.Все още няма да пусна сайта,за да не прозвучи като реклама.Ако Модераторите разрешът ще го дам сайта.

Потребителски аватар
Ico_BG
Умопобъркан

Мнение от Ico_BG » 22 авг 2012, 00:52

http://www.playonbg.info, едва ли ще имат нещо против :) Аз също помагам с каквото мога, но напоследък не съм превеждал.

EDIT: Не всичко е разкодирано. Текстът – да, но не и подредбата му. CRC32 имената на доста от редовете липсват и не могат да бъдат разкодирани, тъй като GTA IV ползва само хеша от тях, тоест в скриптовете не винаги се ползва CRC32 като асоциация на дадена анимация към даден ред от субтитрите. Което означава пък, че преводът ще е доста по-мъчителен и досаден за реализиране.

GTA_94

Мнение от GTA_94 » 22 авг 2012, 11:49

Така е,но който иска пък може да помогне и превода след тестването и редактирането на играта ще бъде задоволителен.А и играта вече е преведена на 20%.Който има желание да помогне с превода моля да се регистрира тук http://playonbg.info/ .

GTA_94

Мнение от GTA_94 » 23 авг 2012, 17:08

Та има ли навити да се включат в превода на GTA 4.На 20% е преведена играта.http://www.playonbg.info е сайта.

Отговори

Върни се в “GTA IV: Модификации”