Дата и час: 19 Яну 2018, 21:43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Страница 5 от 5 [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: УРОК : Как да преведем GTA IV на български език
МнениеПубликувано на: 18 Авг 2011, 20:18 
Умопобъркан
Аватар

Маями изглежда подминава тази тема.. значи ще се справям с кирилизацията сам. :-|

Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Авг 2011, 22:13 
Прекаляващ
Аватар

Аз съм показал начина.Нямам време да се занимавам.Целта ми беше да разбера как става и от там да се захваната хора с повече време.Две седмици не бях в Добрич,скоро пак заминавам и просто няма как да помагам активно.

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2011, 21:33 
Умопобъркан
Аватар

Интересно, но и да искате, скоро превод според мен няма да стане. Бяхме решили от екипа да се опитаме да преведем IV, кирилицата става, но има един друг ОГРОМЕН проблем - CRC имената не са разкодирани и не могат да се подредят последователно, което означава, че ще има много грешки в смисъла.

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 17:28 

Аз затова и се отказах. Трябва да гледам клипове на мисиите по няколко пъти, да им хвана смисъла, после да търся кое изречение е първо и т.н. Много занимавка, за която нямам нерви. :(

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 17:57 
Умопобъркан
Аватар

Скоро пак трябва да се свържа с един човек, който ми помогна ужасно много с превода на San Andreas (по-точно помогна с разработката на един софтуер), ще трябва да го питам дали ще може да разкодира CRC. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 23:41 

Така виждам,че има доста доброволци така да се каже за превод на играта на български.Така има си специален сайт в който се превеждат игри на български всичко е разкодирано текста е изкаран само трябва да се преведе от английски на български.Сайта е напълно безплатен всичко е на доброволни начела след това преводите се свалят свободно.Обаче превода на играта върви малко бавно,заради ограничения брой хора и многото игри качени за превод.Тука сте само фенове на играта и,който иска да се включи в превода е добре дошъл.Все още няма да пусна сайта,за да не прозвучи като реклама.Ако Модераторите разрешът ще го дам сайта.

Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 23:52 
Умопобъркан
Аватар

http://www.playonbg.info, едва ли ще имат нещо против :) Аз също помагам с каквото мога, но напоследък не съм превеждал.

EDIT: Не всичко е разкодирано. Текстът – да, но не и подредбата му. CRC32 имената на доста от редовете липсват и не могат да бъдат разкодирани, тъй като GTA IV ползва само хеша от тях, тоест в скриптовете не винаги се ползва CRC32 като асоциация на дадена анимация към даден ред от субтитрите. Което означава пък, че преводът ще е доста по-мъчителен и досаден за реализиране.

Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 10:49 

Така е,но който иска пък може да помогне и превода след тестването и редактирането на играта ще бъде задоволителен.А и играта вече е преведена на 20%.Който има желание да помогне с превода моля да се регистрира тук http://playonbg.info/ .

Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 16:08 

Та има ли навити да се включат в превода на GTA 4.На 20% е преведена играта.http://www.playonbg.info е сайта.

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 5 от 5 [ 69 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часовете са според зоната UTC + 2 часа