Въпрос-Молба към 'Моделиращите'

Бъдещи модове и промени по GTA IV

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
ogre
Регистриран: 12 фев 2010, 23:32

Въпрос-Молба към 'Моделиращите'

Мнение от ogre » 25 юни 2010, 13:09

Понеже имам проблем за който никой не може да помогне, пък и един руснак ми разби илюзиите:
ты не можешь ето изменить, так как ихние машины вбитые в игру таких цветов, с такой грязью... и когда ты неа мисии цвета и гряззь не меняются...
,реших да опитам по друг начин, но аз лично грам не разбирам.

Става въпрос за един модел на DesertFox - Audi Q7 V12 TDI Quattro, който има като екстри тунинг и сток вариант.
Изображение Изображение

Въпросът-Молба ми е към хората които разбират от моделиране, конвертиране и т.н...

Може ли някой да направи конверт (сигурно не се изразявам правилно, но нямам идея какво е точното найменование) само на тунинг варианта. С други думи - някой да го RiP-не, да го "изкорми" :mhihi:.
Питам тук, защото вече не се надявам на нова версия от DesertFox, пък и той фиксне едно за сметка на друго :lol:

Първата версия беше добра но имаше проблеми със стоповете.
В тази версия (v2), поне при мен, екстрите не работят коректно. Когато го спаунвам всичко си е ок, като отида на екстри (със Simple Native Trainer 6) са ми активни само 1 и 5, като екстра1 ми е предна сток броня, а екстра5 е нищо. В мисии нещата са странни.
Искам въпросното Audi да е колата на Армандо и Енрике щото е яко, а и от достойните кандидати, само то "няма" проблем в мисията "Clocking Off", макар че не му се отваря багажника:
Гадното е че при започване на мисията (всички мисии) изглежда така:
Изображение Изображение

След първото филмче броните се появяват...
Изображение Изображение Изображение
Багажника не се отваря, но пък пакетите са вътре...

Ето как изглеждат нещата с Porsche Cayenne Turbo S 2009 Tuning

Всичко е почти на 6 с Mercedes-Benz GL500 AMG 4Matic:

Но самия модел има проблеми с гумите, липсващи оси и размера:

А ето как е с последната (сток) версия на Ауди-то:
:lol:
ASRock P55 Xtreme4/ i5 760+Prolimatech Megahalems Rev.B/ 4GB Corsair 1600c9/ MSi GTX285 SP OC/ M-Audio Audiophile 192/ 1T Black+3x640 Blue/ CFT-1000G-DF/ Zalman MFC2/ Asus VH242H/ HAF 932
Аsus P5Q Pro/ Q6600 G0+Xigmatek DarkKnight/ 8GB G.Skill/ 9600GT 1G/ M-Audio Revolution 5.1/ 640 Blue+1TB Hitachi/ CM SilentPro M500/ HAF 922

Потребителски аватар
M_Power
L.Vance
Регистриран: 02 апр 2009, 14:26

Re: Въпрос-Молба към "Моделиращите"

Мнение от M_Power » 25 юни 2010, 13:35

Тези Коли са правени за :IV: не за ЕФЛЦ
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ogre

Re: Въпрос-Молба към 'Моделиращите'

Мнение от ogre » 25 юни 2010, 17:30

Ами то ЕФЛЦ си е :IV:. Разликата е в героите и мисийте, и като бонус имаме още 2х"vehicles.img", 1 за TBoGT и 1 за TLAD с още няколко нови возила.

Ти по-добре кажи дали това което искам става лесно и би ли го направил, защото си от можещите, пък и Бавареца ти се получава перфектно.
ASRock P55 Xtreme4/ i5 760+Prolimatech Megahalems Rev.B/ 4GB Corsair 1600c9/ MSi GTX285 SP OC/ M-Audio Audiophile 192/ 1T Black+3x640 Blue/ CFT-1000G-DF/ Zalman MFC2/ Asus VH242H/ HAF 932
Аsus P5Q Pro/ Q6600 G0+Xigmatek DarkKnight/ 8GB G.Skill/ 9600GT 1G/ M-Audio Revolution 5.1/ 640 Blue+1TB Hitachi/ CM SilentPro M500/ HAF 922

Потребителски аватар
jhonsons
Прекаляващ
Регистриран: 03 авг 2006, 16:26

Мнение от jhonsons » 25 юни 2010, 17:43

Точно тоя GL дето викаш, че бил почти на 6 е просто ужасен.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
M_Power
L.Vance

Мнение от M_Power » 25 юни 2010, 18:56

Казвам че колата е правена за :IV: и докато автора я е правил не я е провал на ЕФЛЦ защото явно ЕФЛЦ още го е нямало за ПЦ така че нямаш право да мрънкаш....а относно дали мога да го направя естествено че мога но не ми се занимава с излишни работи а и не барам чужди коли
btw:страхотен ФПС ;)
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
ogre

Мнение от ogre » 25 юни 2010, 20:11

jhonsons написа:Точно тоя GL дето викаш, че бил почти на 6 е просто ужасен.
Спор няма, модела има проблеми с гумите, джантите, дисковете, осите, емблемата, размера... аз затова казах "почти", имах предвид че му се отваря багажника и пакетите са вътре, без да стърчат през купето :lol:
L.Vance написа:Казвам че колата е правена за :IV: и докато автора я е правил не я е провал на ЕФЛЦ защото явно ЕФЛЦ още го е нямало за ПЦ така че нямаш право да мрънкаш....а относно дали мога да го направя естествено че мога но не ми се занимава с излишни работи а и не барам чужди коли
btw:страхотен ФПС ;)
За занимавката те разбирам, иначе модела е от началото на този месец и не само аз мрънкам :D, другите мрънкат за липсващи брони, но това се оправя с редакция във "vehicles.ide".
DesertFox, немного ступил с экстрами, надо было один из обвесов занести в первую пятерку экстр, а второй комплект во вторую и написать в вехикле ext_gang+ext_all+ext_strong и в городе спавнились бы тока первые 5 экстр...
Не го разбирам много добре, но мисля че точно това е проблема :lol: . То дори и с ext_gang+ext_all като го спаунвам няма проблем с липсващи брони. Проблема е че в моя случай, редакцията не влияе, защото колите в мисиите имат някакви определени настойки които не се знае какви са, къде са, а и не могат да се редактират. Това го забелязах още в :IV:, колата на братчеда по настройки си я правих лъскав баварец М-петак, но в мисиите си беше мърлява, което не беше болка, но в случая вече липсват чаркове :lol:

За ФПС-то бих казал, че се дължи на повечето МЕДИУМ настройки. Като ги дам на ВериХай трябва и професора да клокна поне на 3Гхз за да варира около 35-40. На Хай и ВериХай без клок ФПС-то е 25-30. При всички случай обаче има спадове на моменти до 15. Много гладна игра...

Потребителски аватар
M_Power
L.Vance

Мнение от M_Power » 25 юни 2010, 23:39

Как се клокват процесорите? м/у другото съм чувал че и видео картата се клоквала възможнно ли е ? извинявам се за офтопика :(
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
nrjboyan
Умопобъркан
Регистриран: 19 авг 2009, 14:54
Контакти:

Мнение от nrjboyan » 26 юни 2010, 00:17

L.Vance написа:Как се клокват процесорите? м/у другото съм чувал че и видео картата се клоквала възможнно ли е ? извинявам се за офтопика :(
Разбира се, че е възможно, но не го прави преди да прочетеш какви са рисковете, защото след това може да бъде късно. :D

Ето ти няколко урока:
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=32313
http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=35376
http://www.kaldata.com/forums/index.php ... pic=134811

Ако искаш друго обеснение мисля, че jhonsons знае най-добре. :wink:

п.п.
Извинявам се за оф-топика..
DRIFTING IS NOT A CRIME!
ИзображениеИзображение
Изображение
Изображение

Отговори