Grand Theft Auto 5

Приказки за всичко, което ще ни предложи GTA V

Модератор: GTA-BG Модератори

Потребителски аватар
venom4et0o
Неконтролируем
Регистриран: 09 апр 2009, 17:29
Контакти:

Re: Grand Theft Auto 5

Мнение от venom4et0o » 10 юни 2014, 16:20

Тъкмо си мислех да пусна добрите новини тук и видях, че сте ме изпреварили :mhihi:

Новините наистина са страхотни. Жалко, че старата щайга няма да я подкара. :lol:
Tutun turbon vihellyksen kuulen. Äänellään se mielen kohentaa. Ujellus kuin rajun myrskytuulen. Sitä desibelipellet koittaa ohentaa!Изображение
Изображение

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 10 юни 2014, 19:14

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл
Регистриран: 03 мар 2013, 08:24

Мнение от methos9696 » 10 юни 2014, 23:35

новината е супер. Някой може ли да ме ориентира, колко ще ми струва лаптоп способен да подкара играта без значими проблеми, с геймърски клавиатура и мишка, и джойстик за него? Ако имате лични предпочитания за конкретни марки и вид също ще се радвам да прочета.
UDEP0RtVLtM

Потребителски аватар
vesko18
Сериозен
Регистриран: 17 мар 2007, 10:37

Мнение от vesko18 » 13 юни 2014, 14:03

Привет. Като начален съвет - лаптопите са много по-скъпи в отношение цена/производителност спрямо настолните компютри. Второ - играта ще върви на RAGE двигател и това зависи изцяло от ракстар колко добре ще го оптимизират. Факт е, че енджинът може да е изключително лек(Max Payne 3, LA Noire), но и доста тежък - GTA IV. Да не надяваме, че за близо година работене по порта ще е добре оптимизиран.
Все още не знам изискванията, но спрямо отключена LA Noire и нормална Max Payne 3 избрах тези:

ASUS G56JR-CN142D - 1900 лв.
ASUS N56VB-S4087H -1800 лв.
Dell Latitude 3440 - CA009L34406EM - 1700 лв.
Dell Inspiron 7537 UltraBook - 5397063477395 - 1500 лв.
LENOVO IDEAPAD G510AM 59412598 - 1300 лв.
ACER E1-572G-74508G1TMNII - 1250 лв.

Естествено, от по-скъпите очаквай по-високи резобюции, качество на графиката и кадри и обратното :)

Клавиатура:
Razer Blackwidow - 170 лв.
TRUST 18911 GXT-280 GAMING KEYBOARD - 70 лв.
LOGITECH G103 KEYBOARD 920-005206 - 50 лв.

Мишка:

Razer Naga - 120-160 лв.
LOGITECH G400S GAMING MOUSE 910-003425 - 120 лв.

Контролер:
Razer Onza - 80 лв.
Cyborg Rumble Pad V3/V5 - 80 лв.
X360 Pad - 80 лв.

Ако има въпроси и притеснения с цените, давай :mhihi:

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ
Регистриран: 18 юли 2008, 19:33

Мнение от thestig93 » 13 юни 2014, 18:34

methos9696 написа:новината е супер. Някой може ли да ме ориентира, колко ще ми струва лаптоп способен да подкара играта без значими проблеми, с геймърски клавиатура и мишка, и джойстик за него? Ако имате лични предпочитания за конкретни марки и вид също ще се радвам да прочета.
Зависи на какви настройки искаш да я играеш. Лаптоп който да я кара на макс ще ти струва поне 4000лв. Ако не ти е наложително да купуваш лаптоп ти препоръчвам да се насочиш към настолнeн компютър. Както Веско каза, съотношението производителност/цена на лаптопите е много ниско.

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл

Мнение от methos9696 » 13 юни 2014, 21:43

Мисля да си търся работа лятото, така че цените са на мой гръб, макар че всичко над 2000 ще ми се у види да го изплатя, но не бих се отказал да го направя, ако възникне такава приемлива естествено възможност. За изисквания не съм надъхан непременно да я подкарам на макс, а просто да си върви. В ГТА винаги съм обожавал възможностите и историята, никога не съм бил за графиката и ефектите(за игрите като цяло също). Е ако действието беше в Лас Вентурас(в :sa: любимка ми барбара, любимо меле оръжие полицейска палка, любима пушка бойна помпа, любими татута пак от там и други такива сами си правете изводите :mhihi: :D ), както съм почти вманиачен по него, може и да е друго положението :mhihi: :D За лаптоп си мисля, защото може се налага да пътувам, а нямам финансовата възможност хем лаптоп, хем РС без сериозни компромиси с едното поне.
Колкото до портването, не знам някой от вас дали е пробвал на Ubisoft Resident Evil 4 издънката за РС, но тя е меко казано ужасна, и колкото и да ме кефи историята просто я отразях играта, най-вече заради меко казано малоумните по всички параграфи контроли, другите глупости няма ги изброявам. В сравнение с това :IV: не е чак толкова зле убеден съм.
UDEP0RtVLtM

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 13 юни 2014, 23:12

Ами ако ти трябва лаптопа за работа и достъп до интернет докато пътуваш по-добре си вземи нещо ето такова. http://laptop.bg/laptops-asus-X502-asus_x502ca_xx042 Пък за вкъщи си сглоби един компютър. За 1000-1100лв може да си сглобиш добър компютър на който GTA 5 ще ти върви доста добре на високи настройки. Ето ти един пример.

Процесор: Intel Core i3 4350 - 259лв http://www.emag.bg/procesor-intel-174-c ... D2HPLBBBM/

Дънна платка: обикновенна, но на чипсет поддържащ PCI-E 3.0 - 146лв http://www.altech.bg/bg/product/40810

РАМ памет: 8GB от качествена марка, но с ниска цена - 131лв http://mallbg.com/RAM-%D0%9F%D0%B0%D0%B ... 45511.html

Кутия: можеш да използваш сегашната ти или да вземеш някаква най-обикновенна за 60лв http://www.emag.bg/kutija-cooler-master ... EBRYDBBBM/

Захранване: Най-обикновенно 650W - 90лв. http://www.plesio.bg/zahranvane-c-69977 ... erSource=1

Видеокарта: AMD R9 280 - 389лв. Съотношението производителност/цена на тази карта е много високо. Мощна е и ще подкарва най-новите игри на високи настройки. Не се притеснявай, процесора няма да я спъва. http://www.pro-bg.com/product/Videocard ... 11997.html

Записвачка: или вземи тази от сегашния ти компютър, или въобще недей да купуваш. Windows може да се инсталира от флашка. Пък кой в днешно време още ползва дискове?

Хард диск: отново, можеш да използваш някакъв ако ти се намира, ако ли не, 1ТБ струва 100лв http://www.emag.bg/hard-disk-wd-sin-1tb ... E8G7KBBBM/

Крайна цена: 1015лв. без хард диск/ 1115лв. със

Ако искаш да си купиш лаптоп със същите възможности ще трябва да платиш към 3500-4000лв. в който трябва да има видео карта Nvidia GTX 780M или еквивалентния модел от AMD. Наистина разликата в цените е толкова голяма. А за 1500 лева общо може да си купиш един настолен компютър за игри + един лаптоп за работа, интернет и т.н.

Един приятел не ме послуша и преди 3 месеца си взе лаптоп за 1400лв. Има процесор Intel Core i5 4200 с видеокарта GTX 750M. Нищо особенно не е. Игрите му вървят много зле. Far Cry 3 (игра на 2 години) на средни настройки едвам изкарва 45 кадъра. А за 1400лв. по-добро предложение нямаше.

Лаптоп за игри ли? Както е казал народа "Те такова животно нема" :lol: Недей да се прекарваш с тези така наречени "геймърски лаптопи". Не си заслужават и не могат да стъпят и на малкия пръст на един добре премислен настолен компютър. Успех. :)

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл

Мнение от methos9696 » 14 юни 2014, 06:43

Благодаря много. Ще се вслушам в съвета ти. Точно това да се балансират нещата, за да ми вършат идеална работа и двете не виждах как ще стане. Един такъв Асус или подобен лаптоп заедно с подходяща за дадените цели и параметри на лаптопа Линукс дистрибуция(ще спестя от цена за софтуер все пак) и ще ми върши идеална работа. За РС-то се чудя само дали Уин 7 или Уин 8 ще е по-добре? Клоня повече към 7-та но бих се радвал да чуя плюсовете и минусите и на двете. Вярно че е в разработка SteamOS Линукс дистрибуция за игри уж ама все пак тези версии на игрите трудно се модват, а и минава доста време докато излязат или греша?
UDEP0RtVLtM

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 14 юни 2014, 12:47

SteamOS е операционна система за медия център PC-та стоящи под телевизора. Не е за настолни компютри. Няма функциноналността която ти дава Windows. SteamOS + компютър в малка кутия е всъщност заместител на конзола. Игрите на SteamOS вървят под OpenGL, където каталога е много малък.
А относно Win7 vs Win8... зависи от личните ти предпочитания. Win8 върви малко по-бързо и има поддръжка на DX11.2. Единствения му недостатък е че няма старт меню. Но това може да си го нагласиш с разни програмки. Ако пък не обичаш да използваш такива модове, така или иначе трябва да излезе Update 2 за Windows 8.1 sled 2-3 месеца който ще добави новото старт меню което ще излежда ето така - http://www.neowin.net/images/uploaded/c ... _story.jpg

Някой игри като Battlefield 4 виждат 2-3% подобрение на кадрите под Windows 8.1, но това може да се дължи на факта, че BF4 се възползва от функционалността на DX11.2.
http://www.hardocp.com/images/articles/ ... _3_3_l.gif

Аз на твое място бих избрал Windows 8.1. Особенно на нов компютър е хубаво да си най-новата версия на всеки един софтуер който имаш.

А относно лиценза, принципно винаги съветвам хората да си купуват софтуера вместо да го пиратстват. Говоря за игри най-вече. Но за Windows не мога да ти дам този съвет. Просто защото е прекалено скъп. Аз лично не бих дал 200$ за оригинален Windows при положение, че тези пари мога да ги вложа в по-добра видеокарта или в 5-6 нови игри по 65лв бройката. Това обаче си зависи

Потребителски аватар
methos9696
Новодошъл

Мнение от methos9696 » 14 юни 2014, 13:56

То по принцип затова клоня към Линукс що се отнася до ОС за работа, защото е отворен и безплатен софтуер. Няма нужда да тегля пиратски копия, защото не мога да си купя дадена програма. В последно време има повечко свободни програми за Уин, но повечето да не кажа всички са cross-platform. Остава си въпроса с игрите всъщност. Работи се по въпроса Линукс да се изравни с Уиндоус, но все пак втората съществува от повече време и компаниите се съобразяват главно с нея, при разработката. По мое и на мнозина Линукс потребители игрите са единственото, в което Линукс отстъпва на Уиндоус.
Колкото до избор на ОС за РС-то ще се спра на Уин 8.1(единствено ме притеснява дали не са сложили разни глупости като в китайската версия на Виста мисля, че беше на всеки час да се гаси екрана и други такива ако версията е пиратствана - не помня къде го четох и как са го постигнали просто се сетих в момента за това) и без това дори на ХР имам малко оригинални нещата, повечето са различни безплатни алтернативи на това, което ми е нужно. Още повече че комп-а остаря(кара 9-та година и се налага да работя с "леки" програми). Пък и може да минат 2-3 месеца преди да пристъпя към покупката. Може да събера пари и да изчакам Коледа(хем празник хем магазина прави годишнина от откриването, та може да хвана някои готини отстъпки като редовен и лоялен клиент).
да си призная взема ли комп-а първото нещо ще е изтегляне и инсталиране на :iii: :VC: :sa: :IV: и V естествено с HD графики и т.н. Както казах не съм за графиката но пък от едното любопитство да видя какво толкова се ловят някои за нея ще го направя :)
UDEP0RtVLtM

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 14 юни 2014, 14:20

methos9696 написа:единствено ме притеснява дали не са сложили разни глупости като в китайската версия на Виста мисля, че беше на всеки час да се гаси екрана и други такива ако версията е пиратствана
Не се притеснявай, няма такава опасност. :D И ъпдейти си работят на кракнат Уиндоус, и всичко. Разлика никаква няма.
methos9696 написа: да си призная взема ли комп-а първото нещо ще е изтегляне и инсталиране на :iii: :VC: :sa: :IV: и V естествено с HD графики и т.н. Както казах не съм за графиката но пък от едното любопитство да видя какво толкова се ловят някои за нея ще го направя :)
http://www.fast2play.bg/category/2006/g ... steam-key/ :wink:

Потребителски аватар
kiko111
Начинаещ
Регистриран: 16 ное 2008, 10:25

Мнение от kiko111 » 14 юни 2014, 23:40

Дано да излезе по-скоро. От R* са писали есента, така че сигурно ще е около 17-ти Септември пак някъде. Тъкмо тогава V-цата ще направи 1 година от както е излезнала ;)
Изображение
I am Brucie Kibbutz - Play Free Online Games

Потребителски аватар
thestig93
Прекаляващ

Мнение от thestig93 » 15 юни 2014, 14:32

Очертава се доста силен есенно-зимен период. GTA V, Assassin's Creed: Unity, Far Cry 4, Battlefield: Hardline (да, играх бетата и много ми харесва. Не е издънка както предполагах че ще бъде.)
Последна промяна от thestig93 на 20 юни 2014, 12:36, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Gentex
Новодошъл
Регистриран: 29 окт 2011, 15:24

Мнение от Gentex » 15 юни 2014, 15:07

Супер само дано компа ми да може да я подкара, за сега не съм имал проблеми с никоя игра и се надявам да нямам и с петицата :D

Потребителски аватар
kiko111
Начинаещ
Регистриран: 16 ное 2008, 10:25

Мнение от kiko111 » 15 юни 2014, 17:28

Gentex написа:Супер само дано компа ми да може да я подкара, за сега не съм имал проблеми с никоя игра и се надявам да нямам и с петицата :D
Ще я подкараме :) :mhihi: :rock: Ако трябва и на Low ще е, но ще я подкараме :)
Изображение
I am Brucie Kibbutz - Play Free Online Games

Отговори

Върни се в “GTA V: Основен Раздел”