Дата и час: 22 Юли 2017, 16:52

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Страница 1 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: GTA V - Въпрос
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2013, 12:44 

Здравейте,

Бих искал да Ви попитам дали ще мога да "подкарам" GTA V на минимум на моето PC, тъй като не е от най-мощните. Знам, че има очаквани резултати за изискванията на играта, но не ми се вярва да се доближават до реалните, които ще бъдат. Затова ще съм много благодарен, ако някой ми отговори на въпроса.

Параметрите на моето PC са:
Processor Dual Core AMD Athlon II X2 250, 3Ghz
Ram 4GB DDR3
Videocard NVIDIA GeForce GT 630 (2048 MB)

Благодаря предварително!

Профил  

Заглавие: Re: GTA V - Въпрос
МнениеПубликувано на: 11 Юли 2013, 14:57 
Аватар

Играта все още не е обявена за PC.

Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юли 2013, 15:25 
Начинаещ
Аватар

winn3r написа:
Здравейте,

Бих искал да Ви попитам дали ще мога да "подкарам" GTA V на минимум на моето PC, тъй като не е от най-мощните. Знам, че има очаквани резултати за изискванията на играта, но не ми се вярва да се доближават до реалните, които ще бъдат. Затова ще съм много благодарен, ако някой ми отговори на въпроса.

Параметрите на моето PC са:
Processor Dual Core AMD Athlon II X2 250, 3Ghz
Ram 4GB DDR3
Videocard NVIDIA GeForce GT 630 (2048 MB)

Благодаря предварително!

Както каза niksuna (по-горе), играта още не е обявена да PC! Но, аз все пак мисля, че ще я обявят съвсем скоро и до една година ще излезне за PC :) Не мисля, че Rockstar ще лишат PC геймърите от тази невероятна игра, както не са ни лишавали от повечето предишни ( :IV: , :sa: , :VC: , :iii: ).

Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юли 2013, 17:08 

Аз знам, че все още не решено дали ще излиза за PC, но все пак ако излезе искам да знам дали има някакъв шанс да ми тръгне на минимум(може би very low) на моята машина. Видях предложените очаквания изисквания за играта, но не знам до колко да им вярвам. Ако не сте ги видели(не ми се вярва, но все пак е възможно), ето ги:

Below you can see our list of expected requirements
CPU: Intel Core 2 Duo 3 GHz or similar
RAM: 3 GB and +
HDD: 30 GB free disk space +
Graphics: 512 MB Graphics Memory +
Sound Card: DirectX 9 Compatible
DirectX: Version 9
Supported Graphics Cards (GPU): Nvidia 8600 + or ATI 3870 +

Minimum Grand Theft Auto V requirements:
Processor: Intel Core 2 Duo 2.6 Ghz or equivalent
Memory/RAM: 2 GB Ram
Video Card: 512MB NVIDIA 7900 or 512MB ATI X1900
Hard Disk Space: 30 – 40 GB
Operating System: Windows XP SP3 or Windows Vista SP1 or Windows 7 SP1

Recommended system requirements:
CPU: Intel Core 2 Quad 3.66GHz or equivalent AMD
RAM: 4 GB
Video Card (GPU): NVIDIA GTX 480 or similar ATI
Hard Disk Space: 40 GB free HDD
Operating System: Vista SP 2 or Window 7 – 8 SP 1

NOTE: Those are our estimated PC requirements. The official specs will be published soon, so check this once in a while.

И затова питам дали ако все пак излезе за PC дали ще мога да я подкарам на минимум.

Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юли 2013, 21:18 
Вманиачен
Аватар

Сменяш процесора че е шитовски. Видеото ще ти я подкара на максимални детаили и ще стои около 25 - 33 фпс според мен ако си оправиш процесора. Трябва ти повече рам според мен но едва ли ще оказва кой знае какво влияние ако не си вземеш. Каква е честотата на рам паметта ти?

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2013, 12:49 

В момента имам 2048 mb ram memory, но скоро ще си сложа още 2gb и ще стане 4096 mb. Аз се интерсувах повече от това дали с този процесор ще мога да я играя на минимални настройки, но все пак щом смяташ, че ще върви с толкова фпс, значи имам шанс да я подкарам. Но все пак ако може да ми кажеш дали на минимални настройки ще мога да я играя с този процесор или изобщо ще тръгне ли. Ако ли не, бих искал да ме посъветваш какъв процесор да взема(все пак да не е много скъп и да върши работа за такива игри като GTA V). Не искам също да си купувам много ефтин и никаква работа да не ми върши, но все пак мисля, че ме разбра. Все още не мога да ти кажа за честотата, защото не съм си я купил, но щом си я взема ще ти отговоря.

Много се извинявам за това, че те занимавам с моите работи, но все пак няма да е лошо малко съдействие :)

ПС: Преди няколко дена бях в един друг форум, в който търсех отговор на същия въпрос, но те директно ми казаха, че нямам никакъв шанс да подкарам играта и е по-добре да си взема PS3. Все пак тука има повече оптимисти за разлика от там :mhihi:

Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2013, 16:48 
Вманиачен
Аватар

winn3r написа:
Много се извинявам за това, че те занимавам с моите работи, но все пак няма да е лошо малко съдействие :)

Даже ме е кеф че ми отваряш работа че по принцип нямам какво да правя.

Процесора ти може по ядрената технология да е същия като интелския в препоръчителните изисквания Не мисля че ще ти тръгне с него но може и да стане. Все пак препоръчвам да смениш процесора защото амд се хвалят само и единствено с високи честоти, но ако сравниш някой амд дето е с 3.6 GHz със новите старите процесори на интел от серията i core sandy bridge които са 2,1 GHz ще видиш че интелските са в пъти по-бързи от тези на амд. Ако искаш да играеш новите игри а не само гта сменяш процесора.

Все пак изчакай, щом не искаш фпс изчакай като излезе виж дали тръгва и как върви и тогава вече се замисляй за нов процесор.

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2013, 19:38 

Ще почакам докато излезе играта за PC. Чувам, че наистина AMD-тата не са много за игри, затова ако си на мое място, какъв ще вземеш?

Мислех си да си взимам AMD Phenom II X4 965 3.4GHz AM3, който не е толкова скъп, но ако Intel ще ми върши по-добра работа, бих искал да чуя твоя избор какъв ще е.
Все пак не искам толкова мощен компютър, а просто да ми тръгват съвременните игри като Assassin's Creed Black Flag, Watch dog(по-точно те скоро ще излязат).

Съжалявам все пак, че се отклоних от темата с моите въпроси. :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2013, 19:42 
Умопобъркан
Аватар

Според мен AMD + ATI (следователно процесор и видеокарта) са по-добра алтернатива пред Intel + NVIDIA за игри, освен ако не се занимаваш с някаква работа. Не казвам, че Intel и NVIDIA са лош вариант, но ако играеш само игри, то няма смисъл да плащаш повече пари за функции, които няма да ти влязат в употреба. Съветвам те да изчакаш наистина, докато бъде първо обявена за PC, след което бъдат пуснати и изискванията, за да знаеш къде да се целиш. Аз ако бях на твое място и играех игри, както и обикновеното там - филми и интернет, то бих заложил на AMD + ATI. А иначе AM3 не са ли вече малко стари сокети? :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013, 08:57 

Щом казвате, ще почакам. Има още време да мисля какво да взимам. А и игрите за сега ми вървят добре. Като му дойде времето и вече не ми върши работа ще го сменя с друг.

Все пак благодаря на всички, който се включиха в темата, за да ми съдействат :)

Ако имам други въпроси сигурно пак ще дойда тук да ви питам :mhihi:

Още веднъж благодаря и до скоро! :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013, 09:00 
Начинаещ
Аватар

Ico_BG написа:
Според мен AMD + ATI (следователно процесор и видеокарта) са по-добра алтернатива пред Intel + NVIDIA за игри, освен ако не се занимаваш с някаква работа. Не казвам, че Intel и NVIDIA са лош вариант, но ако играеш само игри, то няма смисъл да плащаш повече пари за функции, които няма да ти влязат в употреба. Съветвам те да изчакаш наистина, докато бъде първо обявена за PC, след което бъдат пуснати и изискванията, за да знаеш къде да се целиш. Аз ако бях на твое място и играех игри, както и обикновеното там - филми и интернет, то бих заложил на AMD + ATI. А иначе AM3 не са ли вече малко стари сокети? :)

На другия компютър нямам проблем на процесор Intel + nVidia. GTA IV я играя на 35-40 fps както и останалите по-тежки или неоптимизирани добре игри, но разбира се има разлика какъв Intel + каква nVidia ще съчетаеш ;)

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013, 11:10 
Вманиачен
Аватар

DaNiElSkI написа:
Ico_BG написа:

На другия компютър нямам проблем на процесор Intel + nVidia. GTA IV я играя на 35-40 fps както и останалите по-тежки или неоптимизирани добре игри, но разбира се има разлика какъв Intel + каква nVidia ще съчетаеш ;)

Ако може Ицо да се обоснове и да каже защо мисли така, че нещо не схващам неговите размисли, звучи ми като шефа на acer. Моля те нещо не разбрах защо мислиш така.

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013, 11:15 
Умопобъркан
Аватар

Пак останах неразбран, не казвам, че тази комбинация е лоша. Охооо, много добра е, всъщност. Но за игри и AMD+ATI ще свършат добра работа. Ако нямаш работа да вършиш с процесора, симулации, рендъри и прочие, то тогава не виждам защо би купил нещо, чиито функции няма да ползваш на максимум. Един FX-6300 + HD66+ (6670, 6770, 7790, 7850...) биха били достатъчни, според мен. :) Но, сега се замислих, ще е добре и вариант с NVIDIA карта, защото по-новите модели (вече повечето) имат CUDA ядра и PhysX - все повече игри се възползват от това, не знам за GTA V. Само забелязах, че в играта има теселация на моделите и по-реалистична деструкция, така че...

P.S. Аз лично съм си избрал вариант NVIDIA + Intel, защото върша някаква работа на компютъра си, която се нуждае от по-добрата (според много) архитектура на процесора на Intel и CUDA ядрата, които има картата за рендъри в реално време. Излезе ми по-скъпо, но пак казвам - ако бях го взел само за игри, то AMD+ATI, защото е по-евтиния вариант, но и всичко ми е достатъчно, което влиза в цената.

Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013, 11:27 
Вманиачен
Аватар

Ico_BG написа:
Пак останах неразбран, не казвам, че тази комбинация е лоша. Охооо, много добра е, всъщност. Но за игри и AMD+ATI ще свършат добра работа. Ако нямаш работа да вършиш с процесора, симулации, рендъри и прочие, то тогава не виждам защо би купил нещо, чиито функции няма да ползваш на максимум. Един FX-6300 + HD66+ (6670, 6770, 7790, 7850...) биха били достатъчни, според мен. :) Но, сега се замислих, ще е добре и вариант с NVIDIA карта, защото по-новите модели (вече повечето) имат CUDA ядра и PhysX - все повече игри се възползват от това, не знам за GTA V. Само забелязах, че в играта има теселация на моделите и по-реалистична деструкция, така че...

Ако ще играе с минимални характеристики разбирам, аз лично винаги си натоварвам компа на макс и едно AMD не би издържало, сега видеата може да са по-хубави в някои отношения, не казвам че енвидията са върха на сладоледа, двете фирми са почти еднакви - едните са по-добри за един вид игри, другите за друг. Но АМД процесор за мен е както преди се изразих - кашкавал на нагорещен покрив. В момента най-хубавите интелски процесори са 2 или 3 години по-напред в технологията за производство от най-добрите амд. Не е важно само каква е честотата на процесора. Сравнението с интелския i7 от втората серия (стара е в момента е излязла четвърта серия а тази беше преди 2 - 3 години някъде) - 2.1 GHz и някакъв модел на амд 3.6 GHz е много подходящ защото интела го бие във всички характеристики. Когато с един приятел тествахме такива глупости със back|track интелския проверяваше около 3000 пароли в секунда докато амд-то проверяваше само 500 в секунда. Сега не се занимавам с 3д глупости или нещо подобно но точно за най-новите игри едно амд би започнало да пари доста, сега какви може да са последиците аз не знам, може и да преувеличавам или да не знам за какво говоря, но моето мнение е - харесвам енвидия поради една моя причина, но радеон (ати) са на същото ниво - даже имат по-добри модели за по-малка цена. НО когато става въпрос за процесори не мога да приема АМД като решение за каквото и да е. Просто интела си остава за винаги царя, просто технологично са толкова напред че амд няма да могат да ги достигнат освен ако не стане някакво чудо. Пак казвам че честотата не е всичко, има още много неща в процесора които трябва да се гледат преди да се избере процесор. Колкото до видео картите, аз знам 3 неща - битове, честоти и мегабайти, останалото ицо може да посъветва пича от темата. Видео от ицо, процесор от мене, и така, но не сега, по-добе изчакай да дойде време за новите игри и тогава го мисли.

МнениеПубликувано на: 14 Юли 2013, 12:45 

Незнам дали съм се прецакал, но съм съчетал NVIDIA GT 630 2 GB с процесор AMD Athlon(tm) II X4 631 Quad-Core Processor 2.60 GHz. Прецакал ли съм се? :D

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 2 [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа