Дата и час: 26 Мар 2017, 03:35

Часовете са според зоната UTC + 2 часа

Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: GTA 5 PC кофти проблем
МнениеПубликувано на: 18 Юни 2015, 13:51 
Аватар

здравейте и добре дошли, нов съм във форума така че приятно ми е
пиша Ви за един доста кофти проблем с моят лаптоп
преди половин година някъде си купих Asus r510d-xx110d мисля че беше такъв модела
CPU - AMD 5750m 2.5ghz-3.5ghz turbo core + integred video card 1gb amd
GPU - Ati Radeon 8670 ако не се лъжа 2gb ( работят на Crossfire общо 3 gb v ram )
Ram - 8Gb ( имах 4, но добавих 4 )
OS - Win 8 64Bit
та така нека започна, лаптопа ми винаги го ползвам на high performance когато играя, имам последни драйвъри на всички компоненти по него, винаги е в зарядно докато играя защото FPS пада като за световно ... та така ... купих си наскоро GTA 5 PC с мисълта че добре ще върви спрямо клипове на този процесор и видео карта как вървяха на high-very high настройки без проблеми
инсталация всичко както си му е реда и какво ... не повече от 10-15 кадъра в секунда успявам едва да избутам, дал съм всички настройки на medium и всичко съм намалиил на минимума, правих милиарди сигурно неща, лек овърлок на видео карта и захранване, процесора си " бичи " на 3.5гхз и загрява адски много едва го поддържам с охладителна подложка, и това е не мога да вдигна повече от тези кадри, трудо за обяснение но седмици наред пробвах милион различни метода, докато мои приятели с подобни лаптопи играят без проблеми даже на по високи настройки, а аз вдигна ли над минимума просто не се получава играта изобщо, спрямо тестове на тази видео карта и процесор как върви специално GTA 5 и спрямо това как при мене върви съм изумен и не разбирам къде може да се крие проблема, ще се радвам ако някой помогне, попринцип доста разбирам от поддръжка и подрарване на лаптопи за игри, и все повече ме навежда факта че просто лаптопа ми не е за тази игра, даже процесора ми е 3.5Ghz 4 ядра 4мб кеш, обаче препоръчителните са 4ghz 8 ядра за AMD ... но след като гледах видеа във youtube на този процесор и видео карта и след като знам на мен как ми върви ми е доста чудно, най вече че в играта ми пише че имам 1.5gb видео, а когато вляза в настройките на лаптопа за видео картата на dedicated видео мемори ми е 3078мб ( общо от 2те видео карти )
благодаря :)

Профил  

Заглавие: Re: GTA 5 PC кофти проблем
МнениеПубликувано на: 20 Юни 2015, 13:25 
Сериозен
Аватар

Привет. Не съм много запознат с гейменето на лаптоп, но до колкото знам има проблем с GTA5 и допълнителните видео карти. Проблемът е, че играта ти върви на вградената карта и отказва да върви на "външната". Сам каза, че разбираш, така че се надявам това да ти е от полза. Виж по темата тука :arrow: https://support.rockstargames.com/hc/co ... -Intel-AMD

Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Юни 2015, 16:05 
Аватар

благодаря много за отговора,
мислех си попринцип по време на игри ми върви на 3.5 ghz като имам 4mb cache на ядро което е достатъчно, но наскоро започнах да мисля че проблема ми е в процесора, защото покривам минималните, но препоръчителните само процесора не покривам, това е защото за Intel иска 3.2 Ghz 4 ядра а за ш*баните AMD 4Ghz 8 ядра, което аз не покривам и ми се струва невъзможно да дам още 1к лева за процесор, мисля си че може да има пръст процесора, но след като ми изпрати този линк ще погледна и проверя, благодаря много за отговора :)

Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Юни 2015, 17:18 
Аватар

Здрасти! Както каза пичът по-горе, PC-то ти използва вместо GPU-то ти, интегрираната видео карта и затова върви с 10-15 кадъра. Та, за AtiRadeon не знам как е, но за Nvidia е така. В Старт Менюто отиваш в контрол панела на видео картата ти (за Nvidia Nvidia Control Panel), после има опция Manage 3D settings, после preferred graphics processor и ти пада падащо меню. в което е избрано auto-select ( което позволява на РС-то автоматично да си решава коя карта да използва) и избираш AtiRadeon Graphic Card, което казва на компютъра да използва задължително тази карта, като играеш. Пак казвам, това е за Nvidia, но всяка карта си има Control Panel и всичко е идентично с другите карти и мисля, че е абсолютно същото с твоята.

Мисля, че това ще го оправи!

Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
 Страница 1 от 1 [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа