GTA V проблем (черен екран)

Приказки за всичко, което ще ни предложи GTA V

Модератор: GTA-BG Модератори

marodera
Регистриран: 22 сеп 2013, 19:38

GTA V проблем (черен екран)

Мнение от marodera » 09 яну 2016, 12:42

Здравейте! Преди няколко дена ми преинсталираха лаптопа на Windows 7 Home Premium за 64-битова система и реших да изтегля и инсталирам Grand Theft Auto (GTA) V [RELOADED] от замунда. Инсталирах я както беше описано, но като я пуснах ми излиза черен екран и нищо повече. Някой път ми се мярка едно съобщение от видео картата, че резолюцията ми не е отговаря на изискванията. Аз опитах с HDMI кабел да го прехвърля на телевизора (неговата резолюция е максимална), но нямаше ефект.

Системата на лаптопа ми е:
ОС: Windows 7 Home Premium \64 Bit\
Процесор: Intel(R) Core(TM) i3-3110M CPU @ 2.40 GHz
RAM Памет: 8 GB RAM
Графична карта: Intel(R) HD Graphics 4000
Свободно място: Към 400 GB и в двата диска.
Звукова карта: Intel(R) Display Audio и Conexant Smart Audio HD (и двете ги пише)

Знам, че не са много добри изискванията на лаптопа ми, но ако може да ми кажете това ли е причината играта да не тръгне или има някакъв друг проблем? Благодаря предварително!

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Регистриран: 15 апр 2011, 12:54
Контакти:

Re: GTA V проблем (черен екран)

Мнение от A.T.L. » 09 яну 2016, 14:13

Графичните карти на интел не са точно графични карти - тоест не са толкова хубави като истински карти и може да ти създават проблеми. Видеокартата ти би трябвало да потдържа Full HD а минималната резолюция на играта е доста по-ниска от това. Иначе не знам дали със интелска видеокарта може да се играят игри като GTA V които изискват сравнително прилично видео. Може да пробваш да изтриеш config файла/файловете, но не знам на пиратската версия къде се намират - може да видиш в коментарите на замундата или в гугъл, или да ги промениш по някакъв начин така че да ти се пуска с минимална резолюция и да е включена опцията за Downsampling която прави пикселите с по-ниско или по-високо качество на същата резолюция, но това не знам как става от конфиг файла и не знам дали е възможно въобще ако самата игра не ти се пуска.

marodera

Мнение от marodera » 09 яну 2016, 15:01

Търсих го този файл, но не го намерих. Имам един малко глупав въпрос, но не разбирам много от тези работи. Преди 5-6 години бях купил видеокарта NVIDIA GeForce 8800 GT на компютъра си. Помня, че беше доста скъпа, следователно би трябвало да е добра. Дори бях успях да подкарам GTA IV на компютъра при 32-битова система и 2ГБ РАМ. Та въпроса ми е възможно ли е да се размени картата, след като вече е вградена в компютъра и да се сложи на лаптопа и това би ли помогнало на играта да тръгне?

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 09 яну 2016, 16:39

Трябва ти адаптер - PCI-E (PCI-Express) или AGP - (за по-старите) Видът на адаптера зависи от картата - недей да слагаш една карта в грешен адаптер защото или ще се счупи или няма да работи ако успееш да я навреш. Слагаш видеото на адаптера и по някакъв си начин свързваш адаптера към лаптопа. Има мобилни видеокарти които се произвеждат специално за лаптопи но тук всичко зависи само от това какъв е лаптопа и дали поддържа нова мобилна видеокарта (където мобилна означава - че е за лаптоп) или такива адаптери за обикновени видеокарти защото не всички лаптопи ги поддържат. Не знам как ще върви на 8800 или дали ще тръгне. Из форума има хора които са я ползвали и може да знаят но аз не знам - може да потърсиш из гугъл или в Youtube. Колкото до този сет файл - и аз търсих из гуглето и нищо не намерих. Иначе ето ти малко бонус защото предполагах къде ще е.
ИзображениеSettings файла
Може и да не е в него проблема но пак пробвай да го изтриеш. Когато го триеш - настройките на играта се изтриват и после се създава нов такъв файл след пускане на играта, но за всеки случай недей да изпразваш кошчето или ако искаш си го запази някъде.

И твоята видеокарта не е вградена в компютъра а във процесора. Отделно на дъното трябва да имаш някакъв слот за мобилна видеокарта или за свързване на адаптер - но не знам точно как се свързват - те са различни видове. Видеокартата на стария ми лаптоп например е мобилна - но въпреки това е залепена/вградена за дъното и няма как да я сменя. Освен това нямам и слот - за това ти казвам че не всички лаптопи поддържат такива неща.

marodera

Мнение от marodera » 09 яну 2016, 17:25

Странно, при мен в тази папка дето е на снимката съществува само файла settings. Преди малко като си гледах настройките видях, че имам втора видеокарта AMD Radeon HD 8570M (съжалявам, че не я казах по-рано, не знаех, че е видеокарта). Не знам коя е по-добра или коя работи. В интернет има клипчета с хора като моя проблем, но те слагат някакви пачове. Не ми вдъхва много доверие, но все пак може да опитам. Ако и тогава не стане може да отида да попитам някой специалист за видеокартите, защото те пък съвсем не са ми ясни.

Потребителски аватар
A.T.L.
Вманиачен
Контакти:

Мнение от A.T.L. » 09 яну 2016, 17:37

Може да пробваш. Единствения минус е че после инсталацията на играта е супер дълга ако нещо се прецака. Може да видиш във официалния сайт на Rockstar където разни хора питат или из steam, например. Те там в повечето случаи знаят какво говорят, но това са пачове за оригиналната игра, а пиратските версии са леко по-различни - макар че като цяло са същите. Нищо не ти пречи да пробваш все пак. Колкото до това че другите файлове ги нямаш - тези файлове се създават когато пуснеш играта - тоест когато ти тръгне - играта ги създава, но след като не ти тръгва, не ги е създала. Те нямат никаква роля за самата игра - а само за сейфовете.

marodera

Мнение от marodera » 09 яну 2016, 17:57

След като сложих пача започнаха да ми излизат звездите и логото R като пусна играта, но дотам. Ще продължа да опитвам различни варианти, то това ми остана само да се надявам. Все пак ти благодаря за съдействието! :)

Отговори

Върни се в “GTA V: Основен Раздел”